Loader
Кредитний простір » Статьи о займах » Як погасити прострочений кредит?

Як погасити прострочений кредит?

Що робити?
В першу чергу заспокойтесь і зрозумійте, що проблема серйозна, однак її можна і треба вирішити. Для того, щоб все зробити вірно, рекомендуємо наступний план дій.

1. Підрахуйте загальну суму заборгованості і прикиньте, скільки часу піде на її погашення в плановому порядку. Без конкретних цифр перед очима неможливо чітко вирішити, як діяти далі;
2. Перечитайте кредитний договір до найдрібніших подробиць. Це допоможе передбачити майбутні дії банку по відношенню до вас.

Існує 4 види кредитних прострочень

1. Несплата боргу протягом 1-5 днів.
Перечитайте договір, щоб зрозуміти наскільки все серйозно. Часто банк обмежується дзвінком або смс. Проте можливі і штрафи з першого дня прострочення, що також обумовлюється заздалегідь в кредитному договорі. У тому випадку, якщо ваш кредитний рейтинг до цього був стабільним, фінансова організація буде налаштована більш лояльно по відношенню до вас.


2. Ситуаційне прострочення, при якому позичальник не вносить регулярний платіж протягом 10-30 днів.
На цьому етапі співробітники банку наполегливо намагаються зв'язатися з боржником по телефону для того, щоб прояснити ситуацію.
В жодному разі не ігноруйте дзвінки. Спокійна розмова в діловому тоні дозволить представникам банку переконатися, в тому, що ви не пропадаєте і продовжите справно вносити платежі після вирішення ваших проблем. Найрозумніше рішення в цьому випадку - самостійно зателефонувати в банк і пояснити ситуацію.

3. Несплата протягом 2-3 місяців.
Швидше за все на вас чекає передача відповідної інформації до відділу стягнень, а також Службу безпеки банку. При цьому фінансова організація продовжує нараховувати неустойку, що ще більше ускладнює фінансове становище позичальника.
Для того, щоб звести неприємності до мінімуму, обов'язково поспілкуйтеся з співробітником кредитного відділу банку - найкраще особисто.

4. Несплата за кредитом більше 3-4 місяців.
Дуже серйозна ситуація, в якій фінансова організація-кредитор неохоче йде на поступки. Як правило, на цьому етапі юридичний відділ банку готує пакет документів для стягнення боргу в судовому порядку.