Loader
Кредитний простір » Статьи о займах » Все, що потрібно знати про погашення позики

Все, що потрібно знати про погашення позики

1. Моментальне погашення.
Якщо ви оформляєте позику на декілька років, а вирішуєте погасити через декілька місяців, ви викличете неабиякі підозри у фінансової організації. Тому отримати наступний кредит буде в рази важче, можливо ви навіть оримаєте відмову, адже нестабільна поведінка клієнта лякає кредиторів.

2. Дострокове погашення.
Але дострокове погашення має право на існування. Слід розуміти різницю між моментальним та достроковим погашенням. З першим ми вже розібрались. Щодо останного, дострокове погашення передбачає виплату хоча б на половині терміну. Наприклад, якщо ви безете позику на 10 років, то погасивши через 5 не викличете підозр.

Якщо у вас з'явилася можливість погасити позику достроково, варто звернутися в свою МФО:

  • Щоб дізнатися точну суму платежу з урахуванням перерахунку;
  • Щоб повідомити компанію про свій намір.
  • Зазвичай дізнатися розмір платежу для дострокового погашення з перерахованими відсотками можна не тільки при зверненні в офіс або на гарячу лінію, але і в особистому кабінеті на сайті або в додатку.

Що потрібно врахувати при перерахуванні коштів:
Спосіб переказу. Якщо ви оплачуєте позику в особистому кабінеті банківською картою, він прийде моментально. При користуванні сторонніми сервісами майте на увазі, що дата відправки не має значення - МФО враховує тільки дату надходження коштів на рахунок.
Без комісії ви можете оплатити позику через банківський переказ, за реквізитами компанії.
У визначену дату обов'язково переконайтеся в списанні грошей і закриття позики. Зробити це можна через колл-центр, чати на сайті або в особистому кабінеті. Також рекомендується завжди брати довідку, що підтверджує погашення боргу.
Закон не передбачає штрафів за дострокове погашення - протягом 14 днів ви можете повернути борг без повідомлення мікрофінансової компанії. Якщо ж ваша позика оформлена більше, ніж на 14 днів, то рекомендуємо заздалегідь повідомити МФО про плани по достроковому погашенню (заодно і зробите перерахунок).

Пролонгація.
Бувають ситуації, коли не вистачає коштів на виплату боргу, а до зарплати ще кілька днів. У таких випадках МФО пропонують скористатися пролонгацією, тобто продовженням позики на певний термін. Так людина не зіпсує свою кредитну історію і збереже хороші відносини з компанією, що дозволить і далі отримувати позики на вигідних умовах.

Як працює пролонгація?
Найпростіший спосіб це зробити - вибрати опцію пролонгації в особистому кабінеті, вказавши бажаний термін продовження;
Після цього буде потрібно оплатити нараховані за минулий період відсотки, і можливо, невелику комісію.
 
Зверніть увагу!
Оформити пролонгацію потрібно до того, як почалася прострочення. Заздалегідь дізнайтеся про умови пролонгації в обраній вами компанії, щоб не пропустити допустимий термін;
Процентна ставка по позиці залишається колишньою. Якщо вона зростає - це пряме порушення закону, можна подавати скаргу в ЦБ РФ.