Як вибратись з боргової ями?

1. Складіть графік платежів.

Детально розпишіть на одному аркуші всі свої боргові зобов'язання. Впишіть кредитора, суму і термін виплати. Після кожного платежу робіть позначку.

2. Відкладайте 20% доходу.

Сума, що дорівнює 20% від вашого щомісячного доходу, має бути недоторканним запасом для виплати кредитних зобов'язань. Відкладайте ці гроші відразу ж, як отримаєте заробітну плату. Не витрачайте їх ні на що інше, крім погашення боргів.

3. Попросіть про відстрочку.

Оформлення "кредитних канікул" в банку можливо, якщо ви надасте підтвердження своїх фінансових проблем. Це можуть бути довідка від лікаря, довідка про скорочення робочих годин або зниження зарплати і т.д.

4. Підвищуйте дохід.
Безумовно, з примноженням доходу ви зможете погасити позику значно швидше.

Ось декілька способів збільшити ваш дохід:

1. Попросіть прибавки.

Це доволі дієвий метод підвищення зарплати. Не соромтеся його використовувати.

2. Пошукайте більш високооплачувану роботу.

Цілком можливо, що ви зможете заробляти більше в іншому місці.

3. Створіть додатковий дохід.

Запропонуйте своєму чоловікові почати спільну справу - це може приносити далеко не одну тисячу в місяць. А якщо у вашій родині є автомобіль, можливостей стане ще більше.

4. Продавайте непотрібні речі.
У кожному будинку є непогані речі, якими господарі з якихось причин не користуються. Це може бути дрібна побутова техніка - зайвий фен, міксер або пароварка, або хороші дитячі речі та іграшки.

5. Увійдіть у режим тотальної економії.

Зробіть своїм головним пріоритетом швидке погашення боргів і відмовтеся від усього, від чого взагалі можна відмовитися.

Наприклад, можна довго прожити без громадського транспорту. Виділивши 2-4 години в день на пересування пішки або на велосипеді.

Боргова яма - це не вирок, і дотримуючись нашої інструкції, ви зможете вилізти з неї максимально швидко. І щоб в майбутньому не потрапляти в таку ситуацію, радимо ретельно розраховувати боргове навантаження, перш ніж брати черговий кредит.

Похожие публикации


Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив