За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Незважаючи на невтішні дані інфляції та скромне зростання американської економіки, ринки «зеленіють». Оптимізму додають техногіганти, які знають, як сподобатися інвесторам. Псують загальне свято лише Amazon та проблемні банки. Які головні події впливали на ринки цього тижня
Цей загадковий ринок, і на чому він тримається? З одного боку, його штовхають вгору декілька технологічних компаній, щоправда, найбільших у світі, з іншого — тягнуть донизу невеликі, за американськими стандартами, регіональні банки, нагадуючи, що банківська криза триває. А над всім цим хмарою висять проблеми в економіці, змушуючи інвесторів гадати, чи проллється злива, та ще й з градом, або все обійдеться та вже скоро засяє сонечко.
Спочатку про «хмару» макроекономічних проблем, які були оприлюднені цього тижня: сповільнення економічного зростання та інфляцію, яка, попри всі зусилля ФРС, ніяк не здається. Отже, ВВП США в першому кварталі цього року зріс, але всього на 1,1%, що суттєво нижче і прогнозу у 2%, і результату попереднього кварталу в 2%.
А ось інфляція, навпаки, — PCE (індекс витрат на індивідуальне споживання) в березні неочікувано зріс із 3,7% до 4,2%. А дивлячись на такі показники, починаєш співчувати ФРС, яка має наступного тижня вирішувати, що далі робити зі ставкою. Здавалося б, що потужний цикл підвищення ставки з 0% до 5% протягом року має привести до економічного спаду, що, зі свого боку, подолає інфляцію. А виходить, принаймні, поки що, що все набагато гірше: й інфляція залишається високою, й економіка зростає, але дуже повільно. А все разом це зветься страшним словом «стагфляція», і це саме те, чого бояться 86% управляючих інвестиційними фондами, яких зовсім нещодавно опитував Bank of America.
Чесно кажучи, від такої перспективи віє холодом і, найімовірніше, ФРС нічого не залишиться, як наступного тижня підвищити вартість грошей на очікувані 25 б.п. і ще раз запевнити ринки, що цього року не варто чекати на зниження ставки.
Технологічні гіганти — Microsoft, Alphabet, Meta та Amazon — відзвітували на диво переможно, чим, на мою думку, врятували ринок акцій від глибокого падіння. До того ж, всі вони, як один, продемонстрували найсучаснішу технологію завоювання сердець та гаманців інвесторів: хочеш, щоб тебе любили й ціна на акції зростала, обов’язково розповідай про штучний інтелект (АІ) та оголошуй про викуп акцій.
Щоправда, і для одного, і для іншого потрібно мати гроші. Але грошей у гігантів чимало, тож технологія спрацювала, і акції трьох із чотирьох компаній зросли на чималий відсоток.
Читайте також:
Трохи промахнувся Amazon… Результати компанії перевищили сподівання, керівництво розповіло про непогані перспективи, і відразу ж після оголошення досягнень першого кварталу акції компанії зросли на 12%. І хто тягнув за язик CFО компанії, який проговорився, що темпи зростання виручки AWS (Amazon Web Services) «сповільнюються, і у квітні вони були на 500 б.п. нижче, ніж у першому кварталі»?! Як тільки інвестори почули про такий прикрий розвиток подій, ціна поповзла донизу і в підсумку знизилася на 2% після закриття торгів. Нечасто побачиш такий «розворот» трильйонної компанії, але факт залишається фактом: Amazon, який з усіх гігантів звітував цього тижня останнім, трохи зіпсував кінцівку і не дав ринкам повноцінно насолодитися переможними здобутками технологічних гігантів у першому кварталі.
А ось з невеликими банками все досить сумно… Вже другий тиждень поспіль обсяги аварійного кредитування з боку ФРС збільшуються. Цього тижня вони склали $155,2 млрд, а тиждень до цього були на рівні $143,9 млрд. Чимало! І найнеприємніше те, що гроші вливаються, а проблеми не зникають.
Черговою жертвою кризи став First Republic Bank, після того, як найбільші клієнти почали активно забирати з нього гроші: в першому кварталі відтік
Міністерство фінансів, ФРС та
Читайте також:
Ось таким непростим був цей тиждень, і як би не хотілося, щоб розв’язка нарешті настала, схоже, що ми ще не досягли й кульмінації. Може щось вирішиться наступного тижня, коли звітуватиме Apple, а ФРС прийме рішення щодо ставки і натякне, на що чекати далі?
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...