За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Як правильно розподілити власні кошти та що для цього потрібно зробити, PaySpaceMagazine
Рік тільки розпочався, тож ще не пізно скласти особистий фінансовий план. Для цього потрібно визначити цілі та бажання. Раджу взяти аркуш паперу, ручку та прописувати їх щомісяця.
Фінансове планування — як дорожня мапа з пункту А, де ви перебуваєте наразі, до точки Б — мети. Щоб правильно побудувати цю мапу, визначтеся, чи влаштовує вас стан ваших персональних фінансів: чого не вистачає і що варто було б поліпшити.
Фінансова мета — це не лише про збільшення доходу на 20%, 30%, 50% або велика покупка.
Є й нематеріальні цілі, пов'язані з грошима. І їх можна сформувати за категоріями, прописуючи в один стовпець.
Наприклад, я пишу так:
Потім додаю стовпці:
Так ви легко підрахуєте, скільки грошей необхідно на кожну мету щомісяця. І зрозумієте, чи зручно відкладати цю суму.
Не забувайте про подушку безпеки та довгострокові заощадження. Ви можете самостійно встановити відсоток, рекомендую щомісяця відкладати 10% від доходів.
Резервний фонд та заощадження мають бути на двох різних рахунках. Кошти «з-під подушки» не варто витрачати на покупки. Це гроші на непередбачені ситуації, коли вони можуть терміново знадобитися.
Емоційні покупки можуть суттєво вплинути на ваш бюджет. Зазвичай, такі витрати ми не помічаємо, доки їх не пропишемо. З них можна сформувати гарну суму для оплати однієї з цілей. Адже наше завдання — навчитися заробляти гроші, зберігати їх і примножувати.
Дисциплінуйте себе та фіксуйте всі витрати на день. Для зручності використовуйте фінансові додатки або таблицю Excel.
Є інструменти, які підтягують дані про доходи та витрати з ваших банківських карток. Це дуже зручно і не потребує багато часу. Власноруч вам залишиться вносити лише витрати готівкою. Поекспериментуйте з додатками та оберіть зручний для себе.
Money Manager — у ньому зручно задавати ліміти своїх витрат. Якщо буде перевищення плану, він нагадуватиме. Для кожної покупки можна прикріпити чек та віднести до категорії. Це дозволить переглядати статистику та аналізувати, які витрати варто відкоригувати.
Раз на місяць переглядайте свій план та аналізуйте, чи вдалося відкласти заплановані суми. Якщо ні, подумайте, як можна скоригувати. Бувають різні обставини, що змушують використовувати частину резервного фонду. Тому пропишіть план наступного місяця з урахуванням його поповнення.
Деякі цілі, які ви ставили раніше, протягом року можуть стати неактуальними. Будьте гнучкими та продовжуйте тримати фокус на річному результаті. Іноді краще менше запланувати та виконати, ніж планувати рік у рік і нічого не досягати.
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...