За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
За останні 10 днів втрати індійського конгломерату Adani Group становлять понад $100 млрд,
Хедж-фонд Hindenburg Research 24 січня опублікував звіт, в якому звинуватив індійський конгломерат Adani Group у маніпулюванні акціями та бухгалтерському шахрайстві. На думку фонду, Adani десятиліттями вводить в оману інвесторів та кредиторів.
Акції декількох компаній Adani торгуються на біржі в Мумбаї. У США торгуються облігації та деякі похідні інструменти на папери Adani. Конгломерат Адані включає підприємства найрізноманітніших галузей, включаючи гірничу промисловість, енергетику, будівництво тощо.
Adani Group в Індії відома всім і кожному. А за межами країни помітною неприємністю була лише боротьба з еко-активістами в Австралії, які протестували проти роботи придбаної конгломератом шахти.
Натан Андерсон — засновник невеликого фонду Hindenburg Research, який проводить дослідження діяльності різних компаній та заробляє на коротких продажах. Для Андерсона його робота — не просто бізнес, він є ідейним борцем із шахрайством, і зізнавався, що це його пристрасть.
Його фонд, що символічно, названий на честь сумнозвісного німецького дирижабля Гінденбург, який був найбільшим дирижаблем у світі, а у 1937 р. загорівся і впав на землю. Ця катастрофа змінила розвиток авіації. Hindenburg Research, який існує менше п'яти років, вже зумів призвести декілька компаній до катастроф: за підрахунками Bloomberg, після публікацій хедж-фонду з 2020 р. близько 30 акцій падали приблизно на 15% наступного ж дня, і за півроку втрачали в середньому 26%.
Так, Андерсон був першим, хто вказав на шахрайство виробника електричних вантажівок Nikola і назвав компанію «океаном брехні» — і мав рацію: у жовтні 2022 р. суд визнав засновника Nikola Тревора Мілтона винним.
Нинішній виступ Hindenburg Research проти Adani підтримав знаменитий інвестор Білл Акман. На думку Акмана, звіт «найвищою мірою є достовірним».
Звинувачення проти Adani шокує масштабом — Hindenburg запевняє, що виявив «найбільшу аферу в історії корпорацій». Adani Group, стверджується у звіті, використовує офшорні компанії та «податкові притулки», такі як Маврикій та Карибські острови. При цьому, зазначає Hindenburg, ключові публічні компанії конгломерату мають дуже високі борги, великі проблеми з короткостроковою ліквідністю, суттєві ризики і «хитке фінансове становище».
Акції семи компаній Adani потенційно можуть впасти на 85%, оскільки їхня оцінка наразі є «захмарною», повідомив Hindenburg.
Adani Group стверджує, що звіт Hindenburg не має нічого спільного з дійсністю, а є «зловмисним поєднанням вибіркової дезінформації та застарілих, безпідставних та дискредитованих тверджень».
Читайте також:
Вихідними компанія опублікувала документ на 413 сторінок, у якому намагається спростувати звинувачення. Незважаючи на значний обсяг, цей звіт не переконав ані ринок, ані Hindenburg: акції багатьох компаній Adani продовжили падіння, а хедж-фонд заявив, що всі ключові звинувачення проігноровані, і на 62 із 88 питань немає конкретних відповідей.
Скандал співпав за часом із додатковою емісією (FPO) акцій флагманської компанії конгломерату — Adani Enterprises. Вона мала відбутися минулої середи, запланований обсяг був рекордним для індійського ринку — 200 млрд рупій, тобто близько $2,5 млрд.
Спочатку компанія заявляла, що розміщення відбудеться за графіком, але потім була змушена оголосити, що цього не станеться. Адані випустив відеозвернення до інвесторів, у якому повідомив: «Щойно ринок стабілізується, ми переглянемо нашу стратегію на ринку капіталу».
Читайте також:
Акції Adani Enterprises із початку року впали на 60%, Adani Total Gas — на 58%, Adani Green Energy — на 54%. Загальні втрати компаній Adani — понад $119 млрд, згідно з підрахунками CNBC.
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...