За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Завтра, 1 лютого, ФРС має оголосити своє рішення щодо ключової ставки. Інвестори припинили боятися занадто швидкого зростання цін. Але, як показує свіжа статистика, інфляція знову пришвидшується. Як на це реагуватиме регулятор і якими будуть наслідки рішення Федрезерву для ключових ринків, розповідає Михайло Серюга, експерт Академії «Мінфін».
Федеральна резервна система перейшла до політики посилення у березні минулого року. З того часу ключова відсоткова ставка зросла з 0,25% до 4,5% річних. Найближче рішення щодо ставки регулятор має ухвалити вже завтра, 1 лютого. За прогнозами, ФРС знову підвищить ставку на 0,25% — до 4,75%. Максимуми показників ключової ставки очікують в діапазоні 4,75−5%.
Майже рік жорсткої політики американського регулятора призвів до значного подорожчання долара щодо інших валют розвинених країн (вимірюють за допомогою індекса). З березня минулого року (коли ФРС почала підвищувати ставки) індекс долара зріс на 5,4%, у моменті зростання сягало 18,8%. Але вже чотири місяці поспіль індекс долара США знижується.
Головна причина — наслідування іншими центробанками рішень Федеральної резервної системи і перехід до жорсткої монетарної політики. Оскільки й іншим країнам, як і Штатам, доводиться вирішувати головну економічну проблему — приборкання високої інфляції і боротьба з її наслідками.
Щодо максимумів, досягнутих наприкінці вересня 2022 року, за 4 місяці долар знецінився на 11,5%. Це знецінення відбилося на вартості товарів:
Основною метою ФРС також є приборкання інфляції, і слабкий долар, судячи зі зростання цін на товари та послуги, навряд чи їм допомагає в цьому.
Читайте також:
Рівень споживчої інфляції в США
Джерело: tradingeconomics
В результаті зростання цін на нафту, бензин у США в січні подорожчав на 9% — до $3,5 за галон. Ціни на нафту штовхають вгору поліпшення прогнозів щодо економіки ЄС і Китаю та ослаблення долара. Зняття Китаєм антиковідних обмежень починає розкручувати маховик економіки, яка потребує все більше енергоресурсів. ЄС практично безболісно проходить опалювальний сезон і показує, що може обійтися без російських нафти та газу.
Слабкий долар призвів до зростання вартості ризиковіших активів, таких як
Читайте також:
Спочатку проаналізуємо технічну складову.
Індекс долара США на фоні 4-місячного падіння опустився нижче трендової лінії підтримки висхідного тренду та простої ковзної з періодом 200.
Індекса долара США
Джерело: Tradingview
Тренд змінився на низхідний. Проте, вже понад двох тижнів індекс торгується біля позначки 101. Чітко проглядається зростання попиту на долар. Історично так склалося, що вказаний рівень неодноразово виступав рівнем супротиву або підтримки (2022 рік, 2020 рік).
Рівень підтримки індекса долара США
Джерело: Tradingview
Якщо зменшимо масштаб графіка до 4-годинного, то помітимо на ньому «кінцевий трикутник» — доволі надійну формацію розвороту.
4-годинний графік індекса долара США
Джерело: Tradingview
Фундаментально поштовхом до зростання індексу долара може стати жорсткіша риторика ФРС на фоні зростання цін.
Оцінка Федерального резервного банку Клівленда останніми днями знову показує прискорення інфляції в США — до 6,4% р/р. І це після швидкого її зниження за підсумками 2022 року. Все це знову може змусити ФРС активніше підвищувати ставку.
Дані, оприлюднені минулого четверга, показали, що ВВП США зріс швидше за прогнози. Це додало шансів на те, що найбільша економіка світу зможе уникнути жорсткої посадки, але зменшило очікування, що Федеральна резервна система перейде до зниження ставок наприкінці цього року.
Якщо припустити, що прогноз зростання DXY вірний, то нам варто очікувати його зростання до рівня 108 протягом наступних 2−4 місяців.
Для підтвердження наших припущень, паралельно поглянемо на графік EUR/USD. Пара закрила минулий тиждень доволі надійним паттерном розвороту на вершині.
Тижневий графік EUR/USD
Джерело: Tradingview
Враховуючи технічну складову та можливості ФРС й надалі підвищувати ставки, сценарій зростання індексу долара стає реалістичним. Як наслідок, фондові індекси та криптовалюта опиняться під тиском. S&P 500 має шанси впасти до відмітки 330, що на 19% нижче поточного рівня,
Читайте також:
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...