За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Обсяг розміщення нових випусків облігацій досяг рекордного рівня: з 1 по 18 січня компанії та уряди продали боргових паперів на $586 млрд. Що додало цінності інструменту в очах інвесторів,
Торік світові ринки акцій і облігацій втратили понад $30 трлн. Відсоткові ставки за облігаціями, що були випущені до 2022 року, сильно відставали від рівня інфляції, темпів і розмірів переглядів облікових ставок центробанків держав світу, і оновлюваних пропозицій банківських установ. Через це вони втрачали цінність в очах інвесторів, які цілком логічно «скидали» якомога швидше активи, що не приносили очікуваного доходу.
Однак з початку року ситуація кардинально змінилась. Після того, як емітенти запропонували нову дохідність, глобальна емісія державних і корпоративних облігацій різного рівня і класу до 18 січня склала, за даними Bloomberg, $586 млрд, що є історичним рекордом за весь період спостережень з 1999 року.
Читайте також:
Встановлені за запропонованими облігаціями нові рівні доходності, співмірні у якості бази з тими високими рівнями інфляції, зафіксованими торік, з одного боку, «зійшлися в одній точці» з розумінням та очікуванням з боку інвесторів, що інфляція у 2023 році буде приборкана і почне сповільнюватись, а центральні банки пом’якшуватимуть найжорсткішу за останнє десятиліття монетарну політику.
Дохід, фіксований за новими облігаціями, що є найвищим з 2008 року, викликав неабиякий інтерес в інвесторів, які скуповували практично усе, що пропонувалося на продаж — від цінних паперів центральних банків і суверенних фондів до корпоративних і навіть спекулятивних емітентів.
«Вхід» у нові облігації з фіксованим доходом наразі для інвесторів є більш привабливим, ніж повернення на ринок акцій, особливо в умовах, коли і міжнародні фінансові інституції, і консалтингові компанії говорять про перспективи уповільнення світової економіки, а отже і скорочення фінансово-виробничих показників і доходності емітентів акцій.
Читайте також:
Від європейських банків до азійських корпорацій і суверенних компаній країн, що розвиваються, практично кожен куточок ринку нових випусків облігацій переживає бум.
У Bloomberg Intelligence прогнозують, що прибутковість облігацій інвестиційного рівня США цього року може збільшитися на 10% після поганих результатів у 2022 році, які стали гіршими за півстоліття.
Що стосується боргових паперів ринків, що розвиваються, і інвестиційного рівня, номінованих у євро, то на думку аналітиків, вони повинні зрости на 8% і 4,5% відповідно.
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...