За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
У соцмережах активно обговорюють новину, що, начебто, з 1 січня всі соціальні виплати, а також виплати ВПО скасовані, а для їх поновлення потрібно проходити перереєстрацію. Що насправді відбулось, у своєму блозі
Скажу відразу, якщо Вам хтось каже, що все — тепер жодних соціальних виплат в Україні не буде і їх скасували — то це неправда. Ніхто нічого не скасовував.
Однак, чутки про їх скасування не є безпідставними. І пов'язані вони, радше, не зі скасуванням, а з тим, що на багато соціальних виплат потрібно буде здійснювати перереєстрацію.
Причому, зробити це хотіли настільки швидко, що чи не всі категорії осіб — і внутрішньо переміщені особи, і матері-одиначки, і безробітні, і інваліди, і ті, хто не має права на пенсію та отримує державну допомогу, — мали ледве не з 1 січня 2023 року стояти в черзі до органів місцевої влади та проходити перереєстрацію. А тим, хто її не пройшов, просто припинили б щось виплачувати.
Приблизно такі зміни наприкінці року КМУ ухвалив у своїй постанові № 1320 від
Так, у вищезгаданій постанові були перераховані практично всі категорії громадян, хто отримує хоч якісь соціальні виплати або виплати ВПО, і всі вони, на думку нашого уряду, дружньо з 1 січня цього року мали зібратися в черзі на переоформлення виплат.
І все ж таки наш уряд трохи схаменувся, уявив майбутні черги і паніку, зрозумів, що з цим не впорається, і вирішив внести невеликі правки та зміни до свого первинного рішення.
27.12.2022 р. було прийнято ще одну постанову КМУ № 1460 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 6 жовтня 2021 р. № 1040 та від 7 березня 2022 р. № 214».
І в цій постанові вже було прийняте розумніше рішення про те, що більшій частині громадян соціальні виплати поки що будуть продовжені автоматично, без переоформлення, але не всім.
Отже, ми маємо дві постанови КМУ, які суперечать одна одній.
У постанові КМУ № 1320 фактично всі категорії громадян, які отримують будь-які види соціальних виплат, зобов'язали проходити їхню перереєстрацію. Інакше — припинення виплат.
А у постанові КМУ № 1460 було ухвалено рішення, що більшість виплат будуть продовжені автоматично, але не всі.
Пропоную взяти список осіб, яких зобов'язали пройти перереєстрацію в ухвалі № 1320, та викреслити з неї тих, щодо яких ухвалено рішення про автоматичне продовження виплат в ухвалі № 1460.
У результаті, ми отримуємо, що, все одно, з 1 січня обов'язкову перереєстрацію соціальних виплат мають пройти такі категорії громадян:
Всі ці категорії осіб повинні якнайшвидше йти до Центру надання адміністративних послуг або до органів місцевої влади за місцем свого проживання та проходити перереєстрацію. А якщо цього не зроблять, то одного чудового дня своїх виплат вони не отримають.
Але на виплатах ВПО я хотіла б зупинитися окремо. Так, як я говорила раніше, їх не включили до списку тих, кому їх буде продовжено автоматично. Однак, чому тоді ми не бачимо таких величезних черг із переселенців практично по всій Україні?
Все просто: у постанові КМУ № 1320, якою було зобов'язано усі категорії осіб, у т.ч. і переселенців, проходити перереєстрацію на виплати, зазначено, що все ж таки автоматичне нарахування державної допомоги буде продовжено тільки для тих громадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях або в зоні бойових дій.
Відповідно, якщо Ваша територіальна громада, місто, селище чи село входить до переліку зон бойових дій або до переліку тимчасово окупованих територій, який регулярно затверджується та змінюється КМУ, то Вам поки що проходити цю перереєстрацію на соціальні виплати не потрібно. Однак, як тільки Ваша територія вже припинить входити до списку, або якщо її там і не було, потрібна перереєстрація. Або залишитеся без виплат.
У постанові КМУ № 1460 було ухвалено рішення, що автоматично з 1 січня буде продовжено такі соціальні виплати та допомоги:
Також продовжено до 31 грудня 2023 року перехідний період для виплати щомісячних компенсаційних виплат непрацюючій працездатній особі, яка доглядає особу з інвалідністю І групи, а також особу, яка досягла 80-річного віку.
Читайте також:
Всім переліченим вище особам дали можливість поки що не повертатися з-за кордону, не товпитися в чергах і не проходити жодних перереєстрацій.
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...