За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
У 2020 році президент Байден виклав план боротьби зі зміною клімату на суму $2 трлн, який поставив США на «незворотній шлях» до нульових викидів вуглецю до 2050 року. Чи роблять державні вливання сектор зеленої енергетики привабливим і для приватних інвесторів, у статті для «Мінфіну» розповів аналітик Рінат Шаміголов.
З 24 лютого ціни на енергоресурси підвищилися у рази. Надвисокі ціни на енергоресурси викликають переоцінку енергетичної політики та пріоритетів.
Енергетичні відносини між Європою та Росією розвалюються, ставлячи під сумнів життєздатність інфраструктури, що ґрунтується на викопному паливі.
Джерело:
Для країн Європи перехід на відновлювані джерела енергії — не лише питання клімату, а й питання національної безпеки, у зв'язку з тим, що низка європейських країн сильно залежить від імпорту російських нафти та газу.
МЕА у своєму щорічному Прогнозі світової енергетики (за жовтень 2022 р.) по суті попередило, що світ перебуває в епіцентрі глобальної енергетичної кризи безпрецедентної глибини та складності. Європа знаходиться в центрі цієї кризи, але вона також серйозно впливає на ринки, політики та економіки у всьому світі.
Джерело:
У ЄС та Єврозоні видно тенденцію повільного збільшення частки відновлюваних джерел.
Джерело:
У США також частка відновлюваних джерел енергії збільшується, проте, ще повільнішими темпами, ніж у країнах Європи.
Джерело:
Відповідно до американського законодавства про скорочення інфляції та про інвестиції в інфраструктуру, в енергетичній системі США мають відбутися істотні зміни.
Істотну суму держава має намір спрямувати на «енергію з низьким рівнем викидів». Також можна побачити розгортання відповідних технологій у США.
Відновлювана енергія набирає серйозних позицій, і на неї, разом із ядерної енергією, робиться ставка з боку міжнародних організацій та держав. Але є й низка існуючих обмежень та «мінусів»:
Iberdrola
Світовий лідер у галузі енергетики, провідний виробник вітроенергетики, одна з найбільших електроенергетичних компаній у світі за капіталізацією. Поставила за мету до 2025 року перевищити 60 000 МВт відновлюваної потужності. Компанія сьогодні забезпечує 39 ГВт відновлюваної потужності в усьому світі.
З 2017 року компанія наростила виторг на 25%, операційні доходи на 340% та чистий прибуток на 39%. Також помітно зросла операційна маржа з 8,68% до 18,77%.
Виторг від поновлюваної енергії становить близько 15% у загальній структурі виручки, а операційні доходи від поновлюваної енергії станом на 2021 рік становлять 56% від загальних операційних доходів. Відновлювана енергія відіграє найважливішу роль у діяльності емітента, і, з великою ймовірністю, керівництво компанії продовжить курс «нарощування частки» відновлюваної енергії у діяльності Iberdrola.
Siemens Gamesa Renewable Energy
Виробляє понад 122 ГВт вітрової енергії у всьому світі, що є достатньою кількістю чистої енергії для забезпечення майже 110 мільйонів домогосподарств щорічно.
З 2017 року компанія наростила виторг на 12,8%, у 2018—2019 рр. була прибутковою, але наразі є збитковою. Варто звернути увагу на акції зазначеної компанії, оскільки вітроенергетика розвиватиметься, і Siemens Gamesa може перетнути точку беззбитковості. Крім того, понад 67% акцій компанії належать Siemens Energy — найбільшій німецькій компанії з виробництва обладнання для енергетичної галузі.
Brookfield Renewable Partner
Портфель компанії включає близько 21 000 МВт потужностей, на додаток до лінії розробки приблизно 62 000 МВт, що робить організацію однією з найбільших публічних компаній з відновлюваної енергії у світі.
З 2017 року компанія наростила виторг на 56%, операційні доходи на 51%, але останні два роки є збитковою.
Читайте також:
Ці 3 компанії — наразі одні з найцікавіших на ринку відновлюваної енергії. Але варто розуміти, що конкуренція в цій індустрії з кожним роком зростатиме, на ринок виходитимуть нові компанії з новими рішеннями, що може спричинити вихід із ринку компаній, що працюють сьогодні.
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...