За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
У 2022 році
Криптовалютну індустрію можна порівняти з інтернетом 90-х за кількістю користувачів та перспективністю. Це перспективний, але й ризикований напрям із великим запасом для зростання.
Речі, які дуже схожі в криптовалютах та на класичному ринку акцій, — це стратегії інвестування та диверсифікація ризиків. Лише цьому можна приділити декілька окремих статей, тому лише скажу, — щоб бути успішним інвестором, треба знати не тільки, що купляти, але й коли купляти (часом, друге навіть важливіше, ніж перше).
Сума, яку ви готові витратити на інвестиції, залежить від ваших можливостей та стратегії. Я б радив витрачати лише ті кошти, які ви готові заморозити на роки або навіть втратити.
Читайте також:
Найпростіше пояснити логіку придбання криптовалюти можна на прикладі «класичного» ринку акцій.
Наприклад, ви вирішили купувати Apple, капіталізація якого понад $2 трлн. Яка ймовірність, що Apple збанкрутує? Звичайно, мала, порівнюючи з іншими компаніями.
А яка ймовірність, що придбавши акцію Apple зараз, ви отримаєте 10х прибуток? Якщо капіталізація зараз 2 трлн, то для 10х прибутку треба, щоб вона зросла до 20 трлн! Звичайно, це дуже багато і складно.
Але, що як ми будемо інвестувати в якусь маленьку компанію? Тут все буде навпаки. Більша ймовірність невдачі, але й винагорода більша.
З криптовалютами все влаштовано так само.
Купувати активи на однакові суми через однаковий проміжок часу, а коли ви вийдете в плюс — продати «тіло» та більше не мати жодних ризиків — одна з найпростіших стратегій.
Читайте також:
Зазвичай, одне з головних запитань, які ставлять початківці, — що саме купувати.
Є криптовалюти, які вже роками на ринку і які зарекомендували себе, як надійні активи, а є новенькі, які й декілька років не протримались.
Для прикладу, пропоную розглянути мою модель портфеля, та поясню, у чому її переваги.
Надійний «фундамент» портфелю у мене сформований з BTC —
Інша частина портфеля має складатися з все ще надійних, але перспективніших за можливостями зростання активів. Краще, щоб ці «умовно надійні» активи не перевищували 30% вашого портфеля. Повний перелік криптовалют ви можете знайти за
І останнє, що ми купуємо, — це ризиковані активи, які мають складати не більше 10% вашого портфеля. Я не наводитиму приклади таких проєктів, лише скажу, що краще не зловживати такими активами. Ось декілька основних параметрів, на які варто звертати увагу:
Читайте також:
Читайте також:
Для початку краще обрати одну з найпопулярніших CEX (Centralized Exchange) — централізовану біржу. Я користуюся кількома із них —
Для того, щоб розпочати, вам буде достатньо роботи на одній з них. Централізовані біржі мають максимально зручний та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс.
Як на мене, найкраща стратегія — це використовувати комбінацію з декількох гаманців. Наприклад, заводити гроші та торгувати на CEX, потім ті кошти, що вам скоро знадобляться, виводити на гарячий гаманець, а ті, що ви не плануєте чіпати роками, — на холодний.
Для роботи з DEX краще створити ще один окремий гарячий гаманець, та використовувати його лише для цього (щоб робити якісь операції на DEX, вам потрібно приєднати до нього ваш холодний чи гарячий гаманець).
Читайте також:
Наостанок поділюся декількома рекомендаціями від мене, до яких прийшов ціною часу та втрати власних коштів:
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...