За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Ринки капіталу шукають привід для традиційного Різдвяного ралі, і, звичайно, його знайдуть. Але за святами знову настануть будні. Чому подальше падіння ринків — лише питання часу,
Цього тижня досить багато новин було з Китаю, де політика «нульової толерантності до Covid», схоже, терпить крах, і єдиним наслідком якої є суттєве гальмування економіки та соціальне невдоволення.
Незважаючи на всі можливі заборони та карантини, які паралізують життя столиці і всіх великих міст Піднебесної, кількість заражень зростає щодня, що ставить керівництво країни в скрутне становище.
Стає очевидним, що продовжувати карантини безглуздо, а відмова від них може закінчитися потужною хвилею захворювань і смертей, оскільки медична система країни не готова до боротьби з епідемією.
Якщо карантини триватимуть, а компанії припинятимуть роботу, то глобальні виробничі ланцюжки, які зараз і так функціонують вкрай нестабільно, зазнають ще більших пошкоджень, і дуже ймовірно, що багато американських та європейських компаній недорахуються великої кількості таких необхідних для виробництва компонентів. Дефіцит, як ми знаємо, приводить до зростання ціни, а отже, історія з інфляцією ще далеко не закінчена.
Читайте також:
Як свідчать публічні заяви, керівництво центрального банку теж розуміє, що до перемоги над інфляцією ще далеко, але, передбачаючи можливість рецесії, робить відчайдушні спроби пройти між Сцілою та Харібдою і залишитися живими.
Цього тижня були оприлюднені протоколи останнього засідання ФРС, які свідчать про те, що економісти центрального банку оцінюють можливість економічного сповільнення 50:50, а «суттєва більшість» керівників регулятора вважають за необхідне сповільнити темпи підвищення відсоткової ставки з 75 б.п. до 50 б.п.
Від таких новин ринки засяяли оптимізмом, але, знову ж таки, на мою думку, радість буде лише короткочасною — для «Різдвяного ралі» будь-який привід згодиться. А загалом, хто б ще рік тому міг подумати, що 50 б.п. — це привід для святкування.
Вже стало традицією кожен тиждень щось писати про Маска, та й як обійти увагою найбагатшого ексцентрика планети, коли він створює навколо себе стільки новин?! Але цього разу мова не про нього, а одне з його дітищ — Tesla.
Цей рік був для компанії, м’яко кажучи, не дуже: нових моделей немає, старі випускаються з дефектами і їх доводиться відкликати сотнями тисяч; один із трьох Giga заводів, які виробляють автомобілі, в Шанхаї час від часу закривають на карантин; про долю біткоїнів на рахунку я й не згадую; а засновник та найбільший власник розпродає акції компанії, щоб задовольнити свої публічні амбіції, купуючи Twitter.
В результаті, ціна акцій Tesla з початку року знизилася на приблизно на 50%, а це не мало, ні багато — півтрильйона
Підбадьорені «розумними грошима», як називають професіоналів із Волл-стріт, фанати Маска та Tesla кинулися купувати, та змушують купувати тих, хто робив ставку на пониження, щоб обмежити втрати.
В підсумку, акції компанії за одну торгову сесію рванули на 7%, але чи вистачить запалу на довгу, або хоча б на середню дистанцію? — Не впевнений, враховуючи проблеми в Китаї, який є великим ринком для Tesla, можливу рецесію у світі та зайнятість Маска в інших важливих для людства, доленосних, проєктах. Але сподіваюся, що «розумним грошам» вдалося заробити на власноруч створеному стрибку ціни.
Читайте також:
Цього тижня про проблеми з ліквідністю, а отже, рух в напрямку до банкрутства, заявили такі великі компанії, як Genesis та BlockFi, а на додачу до всіх проблем криптоіндустрії штат Нью-Йорк запровадив обмеження на майнинг криптовалют, із метою запобігти бездумному використанню електроенергії.
Губернатор штату запровадила дворічний мораторіум на реактивацію електрогенеруючих потужностей, що використовують вуглеводні. Водночас, CZ, керівник та власник Binance, каже, що у нього в компанії все добре, але в це якось не дуже віриться. Коли ціла індустрія стоїть на межі виживання, а в когось одного все чудово, то, як правило, це брехня і відчайдушна спроби врятувати ситуацію. Скрутні часи настали для криптосвіту — виживе чи не виживе?
Читайте також:
До Різдва на нас ще чекає чимало подій, як запланованих — звіти про інфляцію, ринок праці та багато інших, так і неочікуваних — трапитися може що завгодно і коли завгодно. Та й взагалі, короткострокове прогнозування — справа невдячна.
А ось в довгостроковій перспективі, схоже, рецесії не уникнути, і нинішні ціни на акції, S&P 500 на рівні вище 4,000, на мій погляд, цієї можливості поки що не враховують.
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...