За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
У попередній статті ми з вами
Отже, заробляти на NFT можна: створюючи їх, спекулюючи за допомогою NFT.
Перед тим, як створювати NFT, вам необхідно визначитися, що ви токенізуватимете. Тут варіантів безліч:
Чим креативнішим буде ваш вибір, тим більше шансів добре заробити на цьому, або отримати популярність. Можна поєднати декілька унікальностей в одному NFT, щоб збільшити привабливість.
Одного разу у 2005 році батько сфотографував свою доньку на фоні пожежі. Пожежа була спланована — це були навчання пожежників. Ця фотографія дуже скоро стала вірусною в інтернеті й ми певні, ви всі її бачили.
Джерело: мережа Internet
Проте ані батько, ні його донька від цієї популярності не отримали жодного зиску.
Коли Зої Рот (дівчинка, що була на фото) виповнилося 21 рік, вона отримала пропозицію закріпити авторське право за своєю фотографією та продати її у вигляді NFT.
Із залученням юристів це було зроблено, результат перевершив всі очікування — 430 000
Крім доходу, отриманого від продажу NFT, Зої Рот було закладено роялті — 10% від суми всіх подальших перепродажів. Тож, автори цієї фотографії отримуватимуть дохід і в майбутньому.
Студент із Індонезії робив своє селфі протягом майже трьох років. Це була робота для шкільного відео, але потім він вирішив продати свої фотографії у вигляді NFT.
Джерело: OpenSea
Спочатку він оцінив свої фото (NFT) у 3$ за штуку, та на аукціоні їх вартість сягала 1400$ за 1 NFT. Дохід від продажу колекції перевищив мільйон доларів.
Дівчинка малювала на телефоні людей з довгими шиями. Потім перетворила їх у NFT і продала за 1 600 000$.
Джерело: OpenSea
Гадаю, ви зрозуміли, що не обов’язково бути «художником» для того, щоб заробити на NFT.
Ми визначилися з тим, що будемо токенізувати — приступаємо до створення NFT. Розглянемо покроково, як створити NFT на OpenSea та Binance NFT. Ці маркетплейси обрані не випадково: перший є найбільшим торговим майданчиком NFT у світі, другий — це майданчик для створення та продажу NFT від найбільшої криптовалютної біржі у світі.
Читайте також:
1. Переходимо на офіційний сайт OpenSea: opensea.io. Обов’язково перевіряйте адресу, щоб не стати жертвою шахраїв.
2. Підключаємо криптогаманець до маркетплейсу (підключення криптогаманця водночас є реєстрацією на платформі).
Здебільшого, використовують MetaMask, проте, він — не єдиний гаманець, за допомогою якого можна зареєструватися на платформі (див. малюнок нижче)
Важливо: Якщо у вас відсутній криптогаманець, то при його створенні особливу увагу зверніть на seed-фразу (запишіть у блокнот, збережіть у файлі на флеш-накопичувач). Втрата цих даних може призвести до втрати доступу до гаманця і, як наслідок, втрати токенів, що на ньому зберігалися.
Seed-фразу часто називають фразою відновлення. Застосовується у випадку, якщо ви забули пароль до свого криптогаманця. Здебільшого, це набір слів, згенерований криптогаманцем.
3. Налаштовуємо профіль на OpenSea (завантажуємо свій аватар, додаємо опис про себе, вказуємо адресу електронної пошти, додаємо інші канали зв’язку).
4. Створюємо NFT.
Завантажуємо токенізований витвір мистецтва, додаємо опис, посилання на сайт.
При виборі блокчейну врахуйте, що створення NFT на базі
Все залежить від завантаження мережі. Найдешевший час для створення NFT на Ethereum — ранок вихідного дня. Блокчейн Polygon дозволяє карбувати NFT безоплатно.
5. Після створення NFT, нам необхідно виставити його на продаж. У списку ваших NFT з’явиться кнопка «Sell». Після натискання на неї ви постанете перед вибором:
Оскільки вартість мистецтва оцінюється суспільством, то другий варіант є кращим, бо ви самі можете не знати, скільки коштує ваша робота.
Читайте також:
На Binance алгоритм створення NFT дуже схожий з OpenSea. Для початку вам доведеться зареєструватися та верифікуватися на біржі. Далі заходимо на сайт Binance, вкладка NFT.
Потім на Binance NFT натискаємо кнопку «Створити».
Є одна особливість — щоб створити NFT, у вас має бути щонайменше два підписники на профіль в Binance NFT.
Далі ви зможете викарбувати NFT. Набір опцій при створенні невзаємозамінного токена аналогічний іншим маркетплейсам: ім'я, опис, мережа, колекція чи одиничний екземпляр, характеристики…
Отже, наші NFT готові, тепер нам необхідно їх продати, бо ми ж хочемо заробити. І тут на допомогу приходить маркетинг. Вам необхідно зробити так, щоб про вашу колекцію дізналися якомога більше людей. Рішень, як це зробити, багато, але найпопулярнішими є такі:
Читайте також:
Якщо ви не є творчою людиною, то це не означає, що ви не можете заробити на NFT.
Є декілька способів це зробити:
Розкажемо детально про кожен із них.
Для того, щоб вдало спекулювати NFT, вам доведеться виробити деякі навички, мати відмінне чуття на перспективні цифрові витвори мистецтва та слідкувати за ринком загалом. Перше, з чого необхідно почати, — подивитися динаміку ринку. І тут мова йде не лише про ринок NFT, а й про ринок криптовалюти загалом.
В цьому вам допоможуть різноманітні сервіси, що є в мережі інтернет. Найпопулярніші з них — це coinmarketcap, який дозволяє відстежувати капіталізацію всього крипторинку (зрозуміло, що коли капіталізація знижується, купувати не варто, бо буде ще дешевше). Дозволяє відстежувати динаміку торгів окремими колекціями, подивитися капіталізацію ринку NFT, об'єми продажу тощо.
Більш розгорнуту інформацію надає ресурс IntoTheBlock. Тут ви можете слідкувати за обсягами торгів, кількістю створюваних колекцій, кількістю адрес, що використовували NFT, сумами, на які продаються NFT і безліччю інших показників.
Як тільки ви визначилися з тим, що купуватимете, за допомогою аналізу ринку залишається обрати вдалий час для покупки. Потім підвищуємо вартість і виставляємо токен на продаж.
Airdrop — це безкоштовна роздача NFT. Їх можуть проводити видатні діячі мистецтва та культури, відомі маркетплейси, біржі, представники спорту тощо. Причини таких заходів добре відомі — збільшення популярності, збір даних, примноження аудиторії тощо.
Доволі популярним є різновид Airdrop — Bounty. В процесі такої роздачі токенів від тих, хто виявляє бажання їх отримати, вимагають певних дій: реєстрацію на сайті, поширення в соціальних мережах, підписка на канал у месенджерах.
Після того, як ви отримали безоплатний NFT, залишається тільки вигідно його продати і заробити.
Ви добре знаєте автора, і є ймовірність, що його NFT здобудуть популярність та зростуть в ціні? Купуйте! На цьому можна добре заробити.
Drop означає, що NFT став доступним для покупки. І якщо ви купили в автора, то ймовірність заробітку збільшується в геометричній прогресії.
Ключова проблема — дізнатися про drop першим. У мережі є календарі (Nftcalendar) де публікуються дати та час Drop, але ж ви розумієте, якщо це загальнодоступний календар, то конкуренція на потенційно популярні NFT буде високою.
Також про Drop можна дізнатися через соціальні мережі, шляхом підписки на певного автора, через канали в телеграм або спільноти в соціальних мережах.
Варто заздалегідь підготуватися до Drop — з’ясувати, на якому маркетплейсі продаватиметься NFT, приєднатися (зареєструватися) до торговельного майданчику, поповнити гаманець.
Не купуйте NFT, якщо його вартість значно перевищує бюджет, на який ви розраховували. Відчуття втраченої вигоди може призвести до згубних результатів.
Якщо ви геймер, то NFT, окрім задоволення від улюбленої гри, можуть принести вам грошову винагороду. Граючи в гру, ви отримуєте NFT (обладунки, картки, властивості, земельні ділянки), які згодом можна продати на вторинному ринку. Також ці NFT можна здати в оренду іншим гравцям і отримати дохід.
Всім нам добре знайомі банківські
Донедавна стейкінг був доступним виключно для криптовалют (BTC, ETH, ADA, ICP, REEF та ін.), але з розвитком NFT-сектору деякі невзаємозамінні токени також можна поставити на стейкінг та отримувати пасивний дохід. Це абсолютно новий вид заробітку за допомогою цифрового мистецтва і він тільки набирає обертів.
Станом на сьогодні нам відомо декілька платформ, які дозволяють стейкінг NFT: MOBOX, Zooepers, Doge Capital, NFT PowerStation.
Нещодавно децентралізована біржа Uniswap додала можливість позицій постачальників ліквідності через NFT. На базі пулу та обраних параметрів карбується унікальний NFT (LP-NFT), який представляє позицію в конкретному пулі.
За цю позицію ви отримуєте пасивний дохід від NFT.
Фармінг є похідним від постачання ліквідності. LP-NFT, які отримуємо за постачання ліквідності на Uniswap, можна використати як заставу на інших протоколах, таким чином формуючи багаторівневу систему отримання прибутку.
Читайте також:
Ми з вами розглянули найперспективніші напрямки заробітку за допомогою NFT — від простої спекуляції, до найскладних — фармінгу та постачання ліквідності.
Як бачите, можливості заробити знайдуться для всіх, незалежно від розміру гаманця та творчих здібностей. Проте, в процесі роботи ви можете зіткнутися з питаннями, які не згадувалися в статті, та й об'єм матеріалу не дозволяє так детально описати кожен із етапів роботи.
Тут у нагоді стане «Академія Мінфін». Курс «
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...