За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Банкрутство FTX — лише одна з численних проблем, із якими стикається крипторинок. Чому варто готуватись до суттєвого ослаблення криптовалют, «Мінфіну» розповів засновник глобальної криптовалютної біржі Kyrrex Віктор Кочетов.
Binance відмовилася від придбання FTX. Чи може FTX знайти альтернативні можливості спасіння, залучити інших інвесторів, кому може бути цікаво взяти участь у такій угоді?
Оскільки FTX є банкрутом, вірогідність того, що з’являться один або декілька великих інвесторів, які покриють приблизно 9 мільярдів боргу, фактично дорівнює нулю. Binance не просто відмовилася мати з ними справи, а й «зливає» свій запас FTT. Тому майже всі розуміють, що інвестування FTX зараз — це платити гроші за повітря. Репутаційні збитки та внутрішня політика компанії вбивають фактично будь-які шанси на повернення. Вдала внутрішня реструктуризація чи вміле використання криптовалютних запасів (які залишилися на платформі) вже мало чим зарадять.
Ринок позитивно відреагував на дані щодо інфляції США. Чи можна розраховувати на те, що ринок почне відновлюватися на фоні подальших позитивних економічних новин, пом'якшення монетарної політики ФРС?
Уповільнення інфляції у США — безумовно позитивний фактор. Втім, поки що це тільки приємна тенденція, яка дозволить полегшити колапс, спричинений FTX. Вона працюватиме лише, якщо показник інфляції і надалі знижуватиметься. Федеральна резервна система США навряд чи пом’якшить свою політику найближчим часом, хіба що стосовно окремих галузей. Якщо говорити про криптовалюти, то історія FTX не спонукає до подібних рішень.
Які новини більше впливатимуть на ринок — економічні чи проблеми з FTX, що триватимуть?
І ті, й інші. Можна знову згадати про проблеми на крипторинку, спричинені великою інфляцією у США (війна Росії проти України, обмеження експорту/імпорту тощо). Якщо ці фактори й надалі залишатимуться актуальними, то якогось колосального зростання основних криптовалют найближчим часом очікувати не варто. Звісно, падіння ринку, спричинене FTX, є ключовим на даний момент. Наступні 5−6 місяців ми відчуватимемо наслідки цього колапсу. А от після стабілізації ринку і перемоги України можна стверджувати, що криптовалюти робитимуть прориви.
Читайте також:
Як вплине на ринок злиття в
Блокчейн потребує глобального розуміння та змін. І коли майнінг, одна з її ключових ланок, починає втрачати свою актуальність, потрібно шукати альтернативні варіанти для збереження та нарощування активів. Складається враження, що виграшний варіант зараз — це спостерігати, наскільки добре приживеться злиття двох концепцій на прикладі Ethereum. Вагому частку втрат після міграції майнерів компанія вже пережила. Втім, долучитися до «ланцюга» тепер може набагато ширше коло людей, тому масштаби взаємодії з платформою зросли. Плюсом також є додаткова безпека. Таке рішення є доволі перспективним, якшо мислити на крок вперед, і перші удари Ethereum вже чудово витримав.
Експерти вже прогнозують, що ситуація з FTX змусить владу зробити норми законопроєкту DCCPA ще жорсткішими, хоча документ вже називають «вбивцею децентралізованих фінансів». Чому він отримав таке прізвисько, на якому етапі перебуває його підготовка, що може до нього додатися після згадуваних подій?
Якби це дивно не звучало, але крипторинку потрібне регулювання, інакше історії, на кшталт FTX, з’являтимуться і в майбутньому. Мова не про тотальний контроль, а елементарні запобіжні засоби, які мінімізують можливість використовувати кошти клієнтів за їхніми спинами. Саме тому Kyrrex отримала Мальтійську ліцензію VFA 4-го класу, вона не дозволяє нам банально робити цього. Як альтернативний варіант, кожна велика платформа повинна надати докази того, що в неї є запасний план, якщо подібний до FTX інцидент трапиться. Так, останні пропозиції щодо внесення змін до DCCPA доволі жорсткі. Тому це питання потрібно розглядати доволі відповідально, особливо якщо воно змінює статус клієнта в правовому полі. Потрібно знайти золоту середину, інакше криптовалюти втратять свою основну особливість — свободу.
Які ще події найближчим часом робитимуть погоду на крипторинку?
За останні 3−4 місяці стільки всього трапилося, що цього вистачить, щонайменше, на рік. Але в історії криптовалют бували й набагато інтенсивніші періоди. Проєкти, які не мають міцного фундаменту, залишаться у минулому, а фонди, що інвестують в ринок, ретельніше обиратимуть, куди вкладати гроші. У майбутньому крипторинок прямуватиме до централізації та регуляції. Якщо не на законодавчому рівні, то, щонайменше, зі збільшенням прозорості стосовно використання платформами коштів клієнтів. Варто не забувати про позитивні зміни, адже багато компаній можуть вистрілити цікавою концепцією, яка дозволить пришвидшити процес стабілізації та зростання. Банкрутство FTX також вплинуло на інвестиційний клімат в криптосередовищі. Безліч компаній зберігали активи саме на цій платформі, що може зумовити додатковий відтік капіталу з ринку.
Читайте також:
Яку ціну на біткоїн і основні криптовалюти побачимо до кінця року і наступного?
Зважаючи на всі вищеописані фактори і поведінку ринку після подібних потрясінь, до кінця 2022 року ціна на біткоїн втримається десь між $15 та $18 тис. Найвірогідніший прогноз — негативний прорив показника $10−13 тис. із подальшою стабілізацією на рівні $6 тис. у 2023 році. Позитивна тенденція малоймовірна, лише якщо з’явиться дуже сприятливий фактор. Тоді, при прориві показника $18 тис., BTC може закріпиться на позначці $21−22 тис. наступного року. Курс ETH, найвірогідніше, також очікує сумна доля. Найближчим часом його ціна становитиме $900, а наступного року можливе падіння до $400.
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...