За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Вартість новобудов та оренди зростає, вторинний ринок — подекуди у спаді. Як відновлюється первинний ринок житла, і де саме зменшились ціни — в аналізі ринку нерухомості від маркетплейсу DOM.RIA.
На первинному ринку ракетні обстріли майже не вплинули на роботу девелоперів: 72% відділів продажів станом на кінець жовтня продовжують працювати по всій Україні.
Більшість із них зосереджені в трьох регіонах — Черкаському, Тернопільському та Чернівецькому.
Від загального числа новобудов, що наразі працюють, 25% — повністю готове житло. Більшість із новобудов (61,6%) належать до класу комфорт.
За даними маркетплейсу, ціни на первинному ринку зростають, порівнюючи з жовтнем минулого року.
Серед лідерів за темпами зростання, які здебільшого зосереджені на Заході країни, опинились Миколаївська та Харківська області.
Найвищі ціни на кв м залишаються в Києві — 45,3 тис., найнижчі — у Сумській (37,33 за кв м).
У вересні-жовтні пропозиція на вторинному ринку зросла на 41%, порівнюючи з липнем-серпнем. Це, за даними маркетплейсу, майже 470 тис. варіантів житла.
Найбільше зросла пропозиція у Херсонській та Харківській області, скорочення — на Волині та Луганщині.
Найчастіше пропонують на вторинному ринку одно- та двокімнатні квартири (35,6 та 32,2% відповідно), а також — приватні будинки (89%).
Якщо порівняти з жовтнем минулого року, найбільше зросла ціна на однокімнатні квартири на Кіровоградщині та Закарпатті, знизилась — у Києві та Харківському регіоні.
Втім, середня вартість «однушки» все ще залишається найвищою саме в Києві, найдешевше вона коштує у Сумській області.
У вересні-жовтні пропозиція на ринку оренди зросла на 31%, порівнюючи з липнем-серпнем. Це приблизно 427 тис. пропозицій. Найбільше пропозиція зростала у Кіровоградській, Дніпропетровській та Полтавській областях.
Серед квартир лідерство тримають одно-, дво- та трикімнатні квартири — 37%, 27,6% та 24,8% відповідно. Серед приватного сектору першість за приватними будинками — 95,8%.
Порівнюючи з жовтнем минулого року, середня ціна оренди «однушки» суттєво зросла на Закарпатті, в Івано-Франківській та Чернівецькій областях. Найбільше падіння — у Харківському та Київському регіонах.
Втім, Київ продовжує тримати лідерство — середня вартість «однушки» тут складає 23,7 тис. грн, найнижча ціна — у Чернігівській області — 3,6 тис. грн.
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...