За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Найкраща стратегія для боржників — залишатися на зв'язку зі своїми кредиторами. Що ще варто враховувати, щоб не витратити останні заощадження на сплату кредитів під час війни, ЕП
На жаль, воєнний стан не звільняє від обов'язків щодо сплати
Тож, зазвичай, банки мають повне право вимагати повернення наданих ними коштів і активно користуються цією можливістю на практиці.
Якщо не зважати на такі повідомлення, справа може дійти до суду, а відповідно — і до виконавчого провадження, арешту рахунків та іншого майна, та обмеження права виїзду за кордон.
Не ігноруйте повідомлення від банків. Для початку уважно ознайомтесь з інформацією, яку вам надіслали. Додатково перечитайте умови кредитного договору та перегляньте виписку зі свого рахунку. Це потрібно, щоб зрозуміти, які саме кошти включено до суми заборгованості.
На цьому етапі важливо пам'ятати, що у період дії воєнного стану та у 30-денний термін після дня його закінчення:
Такі пом'якшення передбачені
Якщо банк все ж включив до суми заборгованості неустойку (штраф, пеню) у період від 24 лютого 2022 року, письмово зверніться до нього з вимогою списати відповідні штрафні борги. Сподіватися на те, що їх спишуть автоматично, не варто.
Читайте також:
Якщо ви не можете погасити заборгованість у визначені банком терміни, зверніться до банку для проведення реструктуризації боргу.
Вона надає можливість отримати зручніші умови повернення кредитних коштів, наприклад, зменшити відсотки чи відстрочити платежі на певний час.
Рішення щодо певних пільгових умов банки ухвалюють індивідуально. На кінцевий результат можуть вплинути різні фактори:
Остаточне рішення — вдаватися до реструктуризації боргу чи ні — залишається за фінансовою установою.
Читайте також:
Здебільшого, так, це можливо. Не можна відкривати виконавчих проваджень та арештовувати банківські рахунки боржника лише на тимчасово окупованих територіях.
Арешту не підлягають банківські рахунки з «особливим» статусом: пенсійні, соціальні, зарплатні, стипендіальні тощо, а також окремі види допомог, зокрема:
При цьому, навіть якщо арешт накладено на рахунок без «особливого» статусу, в умовах воєнного стану громадяни можуть продовжувати користуватися коштами (знімати готівку, робити покупки в інтернеті тощо), якщо сума стягнення не перевищує 100 000 грн.
За законом — ні. У період дії воєнного стану та протягом 90 днів від дня його припинення кредитори не мають права вимагати повернення кредитних коштів від:
Однак, ці правила стосуються винятково боргів за споживчим кредитом і не розповсюджуються, зокрема, на заборгованість зі сплати аліментів, податків тощо.
На практиці банк може і не знати про те, що боржник належить до однієї з наведених вище пільгових категорій. Тому рекомендуємо письмово повідомити його про це.
Читайте також:
Звернутися до банку чи іншої фінансової установи щодо відстрочки може як сам військовослужбовець, який має борги за споживчим кредитом, так і його близькі особи, представники, спадкоємці чи поручителі.
Заяву краще оформити письмово. До неї обов'язково необхідно додати документ, що підтверджує право на відстрочку у сплаті платежів за кредитом.
Залежно від ситуації, це може бути:
У цьому випадку варто звернутися із письмовою скаргою до банку. Або ж ви можете відразу надіслати електронне звернення до Нацбанку.
За наслідками його розгляду,
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...