За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Найбільший банк Швейцарії, UBS, щороку оновлює статистику про структуру активів своїх найзаможніших клієнтів із різних регіонів світу. Про те, якими активами вони цікавляться цього року, «Мінфіну» розповів
В структурі банку UBS є підрозділи — сімейні офіси, що керують активами своїх найзаможніших клієнтів, зазвичай однієї сім'ї.
Цього року в дослідженні взяли участь 221 сім'я із загальним капіталом $493 мільярди.
В період великої невизначеності на фінансових ринках сімейні офіси переглядають власні стратегії розподілу активів.
Оскільки центральні банки підвищують відсоткові ставки, знижується частка облігацій (з 18% минулого року до 15% цьогоріч). Натомість, дещо зросла частка в приватних компаніях (із 18% до 21%).
Згідно з дослідженням, за останні роки значно зріс інтерес сімейних офісів до цифрових активів та компаній, що використовують технологію блокчейну та розподілених даних.
Оскільки багато бенефіціарних власників є підприємцями, вони не хочуть упускати потенціал цієї сфери. Пам’ятаючи про те, як Інтернет спровокував економічну
революцію 20 років тому, сімейні офіси звертають неабияку увагу на цифрові активи зараз.
Третина (35%) вже інвестує в цю сферу, або розглядає можливість зробити це, чверть (26%) інвестує в криптовалюти, або розглядає таку можливість.
Більше чверті (28%) сімейних офісів інвестують у децентралізовані
69% — понад дві третини опитаних пояснили, що вони інвестують у децентралізовані фінанси тому, що вірять, що вони широко використовуватимуться.
53% — понад половини інвестували в криптовалюти, аби дізнатися більше про технологію.
49% — трохи менше половини роблять це з фінансових міркувань: для отримання прибутку чи диверсифікації.
Серед тих, хто інвестує у криптоактиви, більшість (81%) роблять це на суму, що становить до 3% від загальної вартості активів.
Акції публічних компаній незмінно займають найбільшу частку активів найбагатших сімей (32%), адже вже не одне десятиліття зарекомендували себе як ліквідний та дохідний актив.
Цінні папери займають майже половину портфеля:
Решта — 4% — припадає на цінні метали, предмети мистецтва та антикваріату, сировинні товари та власне інфраструктуру керування сімейним капіталом.
Найбільшою перешкодою для інвестування є відсутність прозорого регулювання, на думку половини (50%) сімейних офісів у всьому світі. Але причини відрізняються, залежно від регіону.
Майже половина опитаних компаній у США (48%) і Швейцарії (48%) заявляють, що вони стурбовані кібербезпекою та загрозою злому.
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...