За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Попри те, що НБУ періодично підкріплює каси банків готівковою валютою, наші читачі продовжують скаржитися на проблеми з поверненням своїх грошей з валютних рахунків і депозитів. Почастішало проблем і у криптоінвесторів. Про найпоширеніші проблеми споживачів фінпослуг, реакцію на них банків і перестановки у Народному рейтингу, читайте у новому огляді «Мінфіну».
Із початком ділового сезону кількість відгуків, залишених про роботу банків на нашому сайті, суттєво зросла. Якщо в літні місяці надходило не більше 250 скарг, то у вересні ми отримали 348.
Фінустанови, схоже, не встигали за такою активністю своїх клієнтів — кількість залагоджених проблемних ситуацій склала менше третини — 110.
Найактивніше реагував на скарги
На другому місці серед фінустанов, найбільш уважних до проблем споживачів, —
На третьому місці відразу два банки:
Суттєвих перестановок у
Лідерство у рейтингу вже тривалий час утримують українські необанки. Першим місцем ще з моменту старту проєкту не поступається monobank, який працює на базі
Другу позицію з відривом всього в один бал посідає
Нагадаємо, що Народний рейтинг формується за
Кожен читач «Мінфіну» може оцінити роботу банку, розповісти про свою проблему і залишити заявку на її вирішення у розділі «Відгуки». Щомісяця редакція
Читайте також:
У вересні читачі нашого сайту продовжили активно скаржитися на проблеми з видачею готівкової іноземної валюти. Відгуки незадоволених клієнтів надійшли на адресу багатьох банків, зокрема, monobank, Сенс Банку (колишнього
«Вже дві неділі приватбанк не видає мої кошти в доларах США, які знаходяться на моїй карті. Це, виходить, якісь танці з бубном. Кожен день я замовляю валюту в різні відділення. Кожен раз приходить відмова», —
У службі підтримки банку пояснили, що заявка на замовлення готівки була скасована через «тимчасові складнощі у логістиці доларових банкнот із-за кордону».
Споживачі фінпослуг повідомляють, що, посилаючись на дефіцит валюти, співробітники банків радять забирати гроші у національній валюті.
«Стойкое ощущение, что ПриватБанк вынуждает клиентов переводить деньги на гривневые карты, тем самым клиенты теряют 10 % на разнице банковского и реального курса валют, а банк несомненно остаётся в плюсе», —
Клієнти ПУМБу обурюються, що їх відкрито водили за ніс: працівники банку спочатку призначали зустріч у відділенні, а потім її скасовували, заявляючи, що валюти немає.
«Заказывал валюту у менеджера банка. По приходу в кассу сказали нет валюты на отделении, и так 2 раза подряд, звонил неоднократно на горячую линию, оставил жалобу (1168157405) (1137043734), больше ничем мне не могут помочь, сказали», — поскаржився
Банк пояснює це дефіцитом валюти, який змушує виставляти пріоритети.
«В вашому випадку, ми не змогли вчасно доставити валюту до відділень, тому що, насамперед, ми задовольняємо потреби наших клієнтів, які розміщують валютні депозити в нашому банку. Як правило, вони мають персональних менеджерів і в рамках чинних обмежень проблем із отриманням валютної готівки у них немає», — повідомили у службі підтримки.
Але аналогічні проблеми мали і власники валютних депозитів.
«Днями заканчивается долларовый
У банку підтвердили, що через великий попит на валюту змушені подовжувати терміни повернення грошей.
«Зняти замовлену суму в касі в валюті: гривня — можливо через 5 робочих днів із дати замовлення; долар,
Що робити в такому випадку
НБУ
Експерти вважають, що запропонованої НБУ для підкріплення кас банків валюти цілком достатньо, аби задовольнити попит із боку банківських клієнтів. Аби запобігти зловживанням, НБУ необхідно посилити контроль за цим питанням.
А саме — провести оперативні перевірки банків, які отримують підкріплення кас валютою від НБУ, з акцентом на цільове використання отриманих коштів, тобто тільки на повернення вкладів та на валютообмін. Також регулятор має вимагати проводити подібні операції з клієнтами у чіткі терміни, а не залишати цю валюту у своїх касах «про всяк випадок і для віп-клієнтів».
Ігор Ясько, керуючий партнер ЮК Winner зазначає: якщо клієнт зіткнувся з таким порушенням, він, передусім, має зафіксувати факт відмови, після чого може зателефонувати на «гарячу» лінію банку чи НБУ та повідомити про порушення своїх прав.
У випадку відмови повернути депозит у валюті банк зобов'язаний:
Несподіваним сюрпризом для багатьох стало введення комісій на зняття готівки.
«В банку у мене уже давно є зберігаючий рахунок в доларах, яким я користуюсь роками: потрохи поповнюю і подекуди знімаю. Там ніколи не було комісії на знаття… Так-от прихожу на днях зняти трошки доларів, а мені на касі заявляють, що у них з’явилась комісія в 1% звідкись. Касир це аргументує це тим, що банк несе підвищену відповідальність за кошти в час війни», —
Аналогічну історію розповів DenysKP про банк ПУМБ. За його словами, він декілька тижнів намагався зняти валюту з рахунку, але безрезультатно. Нарешті, при черговому візиті у відділення банку менеджер повідомила обнадійливу звістку, що ситуація покращиться з 15 вересня.
«Вже на наступний день, в п’ятницю (2го вересня), всім приходить повідомлення що з 10го вересня буде зніматися комісія у розмірі 1% від суми при знятті валюти готівкою», —
У ПУМБі прокоментували, що дійсно, з 10 вересня власники дебетових карток всеКАРТА під час зняття в касі банку готівки у валюті USD/EUR/PLN/GBP сплачуватимуть 1% комісії. Такий крок, як пояснили у службі підтримки, був вимушений: ввести комісію за зняття готівки у валюті в касі банку довелося через збільшення вартості обслуговування готівкової валюти.
Водночас, у фінустанові запевнили, що для клієнтів, які стабільно зберігають гроші в ПУМБ, діятимуть пільгові умови.
«Якщо протягом календарного місяця сумарно на поточних та депозитних рахунках клієнта в валюті рахунку щоденно знаходилось не менше 500 USD/EUR/PLN/GBP, то наступного календарного місяця зняття валюти в касі буде для власників карток всеКАРТА — безкоштовне 2 рази на місяць на загальну суму меншу за 500 000,01 грн», — деталізували в ПУМБі.
Читайте також:
Клієнт Приватбанку Артур Петренко розповів, як із його інтернет-картки невідомі посеред ночі зняли $2 двома транзакціями у рахунок оплати послуг невідомої американської автозаправки. Техпідтримка банку, до якої звернувся наш читач відразу після виявлення несанкціонованої транзакції, запропонувала заблокувати та закрити картку, що він і зробив.
Проте історія на цьому не закінчилася: за півмісяця автор відгуку отримав повідомлення про необхідність погасити овердрафт на вже анульованій карті.
«Я открываю приват24 и вижу: моя закрытая карта снова появилась в списке с балансом -140 долларов. В сообщении о гашении указаны последние 4 цифры, которые не совпадают ни с одной из моих карт. В документах исчез документ о закрытии карты, зато в выписках по карте она числится как закрытая. А те 2 транзакции по -1
За порадою оператора техпідтримки він оформив заявку про шахрайство, розгляд якої займає 45−120 днів. Але головне, що наприкінці місяця клієнту Привата нарахували пеню за овердрафт.
Як з'ясувалося, через два дні після закриття картки відбулося авторизоване списання тією ж автозаправкою, але вже не $1, а $70.
Найцікавіше у цій ситуації те, яким чином така транзакція могла відбутися за закритою карткою.
У пресслужбі Приватбанку пояснили, що не могли не відреагувати на запит на списання коштів за раніше успішно авторизованою операцією.
«Для коректної роботи картки і рахунку до картки, а також дотримання умов міжнародних платіжних систем, по картці присутня можливість овердрафту.
Тому ми завжди наголошуємо клієнтам дотримуватись цифрової безпеки та не вказувати реквізити картки на малознайомих та неперевірених сайтах.
Якщо клієнт не згоден зі списанням, ми подаємо претензійну заяву до платіжних систем і докладаємо максимум зусиль, щоб спір було вирішено на користь клієнта", — прокоментували в Приватбанку.
Зрештою, ситуація вирішилася на користь клієнта. Банк повернув клієнту усі кошти і анулював пеню.
Читайте також:
Користувач під ніком
«Я занимаюсь p2p арбитражом на платформе Binance и довольно часто совершаю переводы с помощью монобанка. Я совершал переводы 20 августа и 3 из которых мне отклонил монобанк. Спустя пару дней я обнаружил на своем счете минус 35 331 грн в кредитном лемите, хотя у меня карта дебит (кредитных не открывал)», —
За його словами, з ним зв’язалися з monobank і повідомили, що платіж не відхиляли, операція пройшла успішно. Виявляється, на стороні банка-отримувача у той момент був збій, отримувачу кошти надійшли, просто взаєморозрахунок по карті monobank відправника пройшов пізніше.
«И теперь требует мне закрыть этот кредитный счет иначе мне ответили: «я понимаю какая ситуация неприятная, но политика такова, что через несколько дней будут передаваться списки на криминальное дело, в случае отсутствия мошеннических действий паралельно передача на взыскание через суд, а также через месяц начнут насчитываться проценты если не покажете готовность сотрудничать», —
Всі його спроби вирішити ситуацію самотужки не дали результатів. У банку отримувача сказали, що нічим не можуть допомогти. На біржі, через яку здійснювався обмін, не відповідають.
«В данной ситауции монобанк пытается выставить меня виноватым, хотя я нечего не нарушал и никаких махинаций не проводил из-за их сбоя сервиса мне теперь нужно оплачивать 35 331 грн», — резюмує читач.
Працівники банку повідомили, що були вимушені списати суму операції, оскільки кошти були успішно зараховані отримувачу — цю інформацію підтвердив банк отримувача. Якщо ж отримувач не виходить на зв’язок або відмовляється повертати кошти,
Практично про дзеркальний випадок повідомив користувач під ніком
«Ніби-то третя особа помилково скинула мені саме ту суму, саме в той час, коли в мене відкрили ордер на біржі. Треба зауважити, що при відкритті ордеру людина сама вказує суму покупки (вона може відрізнятися від суми в оголошенні) і час на оплату ордеру всього 15 хвилин. Співпадіння неможливе», —
За словами автора відгуку, афера досить поширена, таким чином зловмисники хочуть отримати і криптовалюту, і вимагати чарджбек у банку. Банкам теж відомі ці схеми, тому вони прискіпливо ставляться до таких заяв і зазвичай вимагають надати докази, що цей платіж очікували.
«Але в моєму випадку, без будь-яких пояснень заблокували карту. Були дзвінки в банк, банк роз’яснив ситуацію, але навіть не намагався вияснити правду. Мої аргументи навіть слухати не хотіли. Ні разу я не зміг пояснити природу цього переказу. Мене відправили у поліцію», — обурюється
Служба підтримки відреагувала на відгук клієнта, лаконічно зазначивши, що «питання було розглянуто профільними фахівцями та за результатом надано зворотній зв'язок».
Читайте також:
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...