За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Минулої п'ятниці фондовий ринок США знову завершив торги у червоній зоні. Минулий тиждень ознаменувався двома важливими подіями, які ще довго впливатимуть на ринки. ОПЕК оголосила про скорочення квот видобутку нафти, пізніше вийшли дані щодо зайнятості у США, які підтвердили, що ринок праці все ще сильний. Які акції показали падіння, а які змогли злетіти на цих новинах, «Мінфіну» розповів Олег Лисенко, інвестиційний аналітик «Фрідом Фінанс Україна».
Компанія, яка спеціалізується на рішеннях для безперервного моніторингу рівня глюкози (CGM) для діабетиків, оголосила у вівторок про вихід на нові ринки. Зокрема, система G7 GCM поточного покоління компанії тепер доступна для пацієнтів із діабетом віком від двох років у Великій Британії, Німеччині, Австрії та Гонконгу.
На цій новині компанія зросла на понад 7% (індекс S&P 500 додав за день понад 3%). DexCom також заявила, що працює над тим, щоб найближчими тижнями запустити G7 у Південній Африці та Новій Зеландії.
У п'ятницю акції компанії зберегли позитивну динаміку та підвищилися на 10,6%. І навіть наприкінці торгів, коли ширші ринкові індекси впали, акції зростали на 7,3%. Приводом до зростання стало рішення Medicare про визначення місцевого покриття (LCD). За оцінками аналітиків, це рішення розширить загальний адресний ринок безперервного моніторингу глюкози (CGM) для пацієнтів із діабетом у США вдвічі, збільшивши внутрішній дохід ринку приблизно на $2 млрд.
За рік компанія DexCom знизилася на 21%.
3 жовтня APA надала додаткову інформацію про деякі фінансові та операційні результати за 3-й квартал 2022 року:
очікується, що видобуток у США буде вищим за верхню межу прогнозного діапазону на 3-й квартал, представленого в серпні (212 млн б/доба);
міжнародні обсяги будуть нижчими за нижню межу прогнозного діапазону (171 млн б/доба).
Що стосується міжнародних обсягів, то дефіцит пов'язаний з видобутком у Північному морі, який був приблизно на 8 млн б/добу нижчим за запланований через значний незапланований простій у серпні та вересні. Цей звіт говорить про те, що ціна сирої нафти зростатиме, відповідно, зростатиме і дохід компанії.
З початку року корпорація APA зросла на 57%.
Ціна компанії Marathon Oil Corporation продовжила зростання на чутках щодо планів ОПЕК скоротити видобуток. У середу, коли альянс та його союзники оголосили про намір скоротити видобуток на 2 млн барелів на добу (що фактично є найбільшим скороченням із початку пандемії наприкінці 2019 року), ціна Marathon Oil Corporation продовжила своє ралі.
Також на весь 2022 рік компанія підвищила прогноз щодо доходу від власного капіталу до нового діапазону — від $520 до $560 млн.
Із початку року Marathon Oil Corporation показала зростання майже 70%.
Минулого тижня акції Tesla пережили найбільший одноденний розпродаж за чотири місяці. Котирування почали падіння на фоні публікації квартального звіту з постачання. За підсумками третього кварталу 2022 року, Tesla поставила рекордні 343,8 тис. машин всьому світові. Проте аналітики прогнозували збільшення продажів до 358 тис. одиниць.
Читайте також:
Обсяг виробництва становив 365 тис. одиниць. Для порівняння: за липень — вересень 2021 року постачання Tesla склало 241 300 електромобілів при виробництві 237 823 одиниць. Найбільшими ринками Tesla продовжують залишатися США та Китай, більшість продажів припало на седан Model 3 та кросовер Model Y.
Тесла послалася на логістичні проблеми та транспортні засоби у дорозі. Але це, мабуть, відбиває перехід до експорту автомобілів шанхайського виробництва, оскільки попит у Китаї сповільнився.
Є й позитивний момент для компанії: S&P Global уперше підвищило кредитний рейтинг Tesla до інвестиційного рівня. Агентство збільшило довгостроковий кредитний рейтинг Tesla відразу на два щаблі — з BB+ до BBB.
Із початку року акції Tesla знизилися на 44%.
Аналітики чекають на позитивні результати від цієї енергетичної компанії. Наприкінці жовтня має вийти звіт про прибутки та збитки.
Очікують на такі показники Generac Holdings:
прибуток-$2,62 на акцію, або +11,49% у річному вимірі;
квартальний виторг — $1,34 млрд, що на 41,88% більше, ніж минулого року.
Крім того, нещодавно компанія придбала програмну платформу промислового Інтернету речей (IoT) — Blue Pillar, яка допомагає в ефективному та безперешкодному моніторингу та управлінні розподіленою генерацією енергії. Це все могло б говорити про позитивну динаміку компанії, але зовнішні негативні фактори мають сильніший вплив.
Сильні дані щодо безробіття, опубліковані у п'ятницю Міністерством праці США, розв'язують руки ФРС для подальшого підвищення ставки. Ринок починає вже зараз закладати ризики у ціну.
Читайте також:
GNRC, провідна енергетична технологічна компанія, з початку року знизилася на 55%.
AMT — бостонська трастова компанія, яка володіє та керує нерухомістю, пов'язаною з комунікаційною інфраструктурою. Підвищення відсоткових ставок Радою Федеральної резервної системи сильно вдарило по цьому сектору. Акції компанії знижувалися навіть після того, як 22 вересня компанія оголосила про підвищення квартальних дивідендів на 3% — до $1,47 на акцію. Інвесторів не вразив і той факт, що це був 11-й рік зростання дивідендів компанії.
Із початку року акції компанії знизилися на 32%.
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...