За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Незважаючи на падіння українського експорту і великі витрати на енергоносії, платіжний баланс України залишається позитивним. Які валютні джерела дозволили досягти такого результату,
Збільшення попиту на іноземну валюти з боку клієнтів банків, що перевищувало зростання її пропозиції, обумовило збільшення дефіциту іноземної валюти на міжбанківському ринку. Це, зі свого боку, обумовило продовження тренду до зростання інтервенцій Націбанку з продажу іноземної валюти, чистий обсяг яких минулого тижня збільшився до $832 млн.
Разом із тим, динаміка платіжного балансу України у січні-серпні 2022 року свідчить про збалансований вплив зовнішньоекономічних операцій резидентів України із рештою світу на динаміку
При цьому, дефіцит зовнішньої торгівлі як товарами, так і послугами у серпні продовжував зростати до $-8 млрд та $-4,9 млрд за січень-серпень відповідно. Натомість суттєву підтримку платіжному балансу продовжують забезпечувати стійкі надходження з оплати праці українців за кордоном ($9,3 млрд. за 8 міс. — на рівні дещо вищому, ніж минулого року) та надходження міжнародної допомоги до сектору загальнодержавного управління (+$9,5 млрд за 8 міс.).
Надходження прямих іноземних інвестицій у січні-серпні 2022 року становили $178 млн та забезпечувалися, головним чином, реінвестованими доходами іноземних інвесторів ($681 млн) та новими прямими інвестиціями в українські підприємства ($215 млн). Це дозволило компенсувати скорочення заборгованості українських підприємств перед прямими інвесторами-нерезидентами ($-718 млн).
Читайте також:
Водночас, обсяг торгових кредитів, наданих резидентами України нерезидентам, за січень-серпень перевищив $9 млрд
Обсяг працюючих кредитів банків у серпні зменшився на 2,2% переважно за рахунок скорочення працюючих корпоративних кредитів в іноземній валюті (-2,8%, або -6,7 млрд грн в еквіваленті, за місяць). Натомість, скорочення працюючого гривневого корпоративного портфелю банків було не таким суттєвим — лише на 0,5% за місяць, оскільки підтримується переважно державними програмами.
Так, за державною програмою «Доступні кредити 5−7−9%» минулого тижня банками було видано 253 пільгові кредити на загальну суму 1,23 млрд грн, із яких близько третини — державними банками. Загальна кількість виданих кредитів із початку широкомасштабних воєнних дій на території України за програмою становила 13,3 тисяч, а їх обсяг досяг майже 53 млрд гривень. З огляду на пріоритетність цілей поточного періоду, левову частку кредитів було видано банками на підтримку с/г виробництва та антивоєнні цілі.
Читайте також:
При цьому, українські банки продовжують зберігати достатній рівень капіталізації та ліквідності. Зокрема, значення показників достатності капіталу банків у серпні залишалися на рівні, що перевищує нормативні значення: 16,9% для регулятивного та 11,5% для основного капіталу банків. Банки також продовжують виконувати нормативи ліквідності та кредитних ризиків.
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...