За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
За останні роки у Польщі знайшли роботу понад мільйон українців. Однак, не лише українці залежать від роботи в Польщі, але й сама країна дуже потребує наших працівників. Яка ситуація склалась на ринку праці та на які вакансії у Польщі можуть розраховувати наші громадяни,
Причому, це робота на постійній основі. Безперечно, така ситуація штовхає економіку вперед. Як результат, на сьогодні у Польщі найнижчий рівень безробіття за останні 32 роки. Наприклад, у липні показник безробіття в Польщі становив 4,9%. Це найнижчий показник із моменту падіння комуністичного режиму та початку ринкових реформ у країні.
Однак, Польщі довелося адаптуватися до війни в Україні. З початку війни ринок праці у Польщі просів на 20%. Багато польських підприємств отримували сировину з РФ, продавали свою продукцію до Росії. Звичайно, це зіграло свою роль на початку війни, оскільки ринок був уже перекритий. Але за 3−4 місяці всі польські підприємства переорієнтувалися на Європу та відновили обсяги виробництва.
Щоправда, є одна проблема — через те, що чоловіки не можуть виїжджати з України, у Польщі відчувається гострий брак чоловічих робочих рук. Найбільше страждають підприємства будівельної та автомобільної галузі, важка промисловість. Компанії у Польщі зазнають браку чоловічої робочої сили і на фоні того, що понад 285 тисяч громадян України повернулися додому.
70% пропозицій для іноземців на польському ринку праці орієнтовано на чоловіків. Нового припливу чоловічої робочої сили немає, що відразу позначилося на ринку праці.
Найбільшого дефіциту зазнає будівельна галузь, де працювало близько 400 тисяч громадян України. Зокрема, не вистачає будівельників, водіїв, мулярів, штукатурів. Також скаржаться на брак чоловіків у автомобільній галузі. Ця галузь найсильніша у польському виробництві та третя за обсягом зайнятості в Європі, після Німеччини та Франції. Найближчим часом саме автопром може «поглинути» робітників із України.
Польські роботодавці борються за чоловіків, які залишилися в Польщі, та за тих, хто може виїхати з України, — це переважно багатодітні батьки та студенти. Їм пропонують привабливі ставки заробітної плати, допомагають з евакуацією та легалізацією сімей.
Читайте також:
Також йде діалог із клієнтами про збільшення кількості вакансій для жінок, але далеко не завжди і не у всіх спеціальностях цю прогалину можуть заповнити жінки. Багато хто намагається максимально механізувати виробництво, навчають жінок. Але там, де йдеться про важку фізичну працю, жінки фізично не можуть замінити чоловіків. Як результат, на сьогодні у Польщі дуже багато вакансій саме для чоловіків.
Основна робота, яку українцям пропонують у Польщі, — це робота на підприємствах та фабриках, так звана робота руками. Мінімальна оплата праці — 4 долари на годину. Зварювальник отримує 5−6
Як правило, компанія завжди надає працівникам житло. Щоправда, на різних умовах. Або працівники оплачують лише комунальні послуги, або оплачують і оренду житла. У будь-якому випадку, роботодавець допомагає знайти житло за розумною ціною та у зручному місці.
Українкам, які планують приїхати до Польщі найближчим часом, я радив би розглянути поселення в невеликих містах. Великі польські виробничі підприємства розташовані в межах малих міст. І саме вони зараз мають більше вакансій для українських жінок, які можуть розпочати роботу без досвіду та знання польської мови, та готові підлаштовувати виробничі процеси з урахуванням того, що жінки приїхали до Польщі з дітьми.
До речі, порівнюючи з 2021 роком, попит на вакансії з боку поляків збільшився на 9%, навіть на позиції, традиційно зайняті працівниками з України. І цьому зростанню є декілька пояснень: перше — подорожчання життя у Польщі, висока інфляція (за прогнозом Єврокомісії, річна інфляція в Польщі складе 12,2%) та зростання ставок з іпотеки.
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...