За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
До 2024 року у світі буде понад мільярд абонентів 5G. Які компанії опиняться у тренді і як на цьому заробити, розповів «Мінфіну» інвестиційний аналітик «Фрідом Фінанс Україна» Олег Лисенко.
За прогнозами фахівців, ринок 5G до 2026 року оцінюватиметься у $65 млрд. Він встиг пережити класичний цикл: від неймовірного хайпу до глибокого скептицизму щодо перспектив. Сектор 5G зіткнувся з нерозумінням цінності з боку масового споживача, яку підтверджують багато досліджень.
В індустрії розвивається тренд «приватних мереж», оскільки основними бенефіціарами 5G зараз є промислові та технологічні компанії. Публічні мережі поки що не здатні забезпечувати надвисоку швидкість і коротку затримку, що може призвести до збитків для підприємств.
Очевидно, що установка «під ключ» власної мережі 5G — далеко не найдоступніштй процес. При цьому великі телекомунікаційні компанії вбачають великі перспективи й для масового ринку. Тобто починається новий етап конкуренції вже у нішевих 5G-стратегіях та локальних ринках.
Читайте також:
У грошах ціна питання 5G близько $4 трлн із 2022 р. по 2032 р. на інфраструктурні рішення — накопичені інвестиції всіх країн світу. За розрахунками Qualcomm, Китай візьме на себе 1,5−1,6 трлн, США — 800−850 млрд, Японія і Південна Корея — 500−550 млрд, Німеччина, Великобританія, Франція, Італія, Іспанія візьмуть у сукупності близько 500 млрд.
За даними OpenSignal, на початок 2022 року ефективне покриття (не територією, а абонентами) складе:
Очікується, що до 2025 року приблизно половина жителів найбільших країн Західної Європи матимуть доступ до 5G.
Середня швидкість реального доступу до мережі знаходиться в діапазоні від 200 до 430 Мбіт/с, де лідерами є Південна Корея, Норвегія та Тайвань. У США реальна швидкість трохи вище 4G — від 30 до 150 Мбіт/с, що можна порівняти з 4G. Декларативні швидкості рекламних буклетів від 10−15−20 Гбіт/с так і залишаються в рекламі.
Читайте також:
Індійська телекомунікаційна компанія, інвесторами якої є Facebook та Google. Reliance Jio витратила $11 млрд на аукціоні з продажу частот 5G, обійшовши конкурентів у перегонах за домінування у сфері цифрових послуг наступного покоління в країні з населенням 1,4 млрд людей.
За даними аналітиків Jefferies, компанія має близько 400 млн абонентів і 37% частки ринку. Першість у гонці 5G лише зміцнить позиції Reliance та створить додаткові можливості зростання. Найбагатша людина в Індії та голова компанії Мукеш Амбані оголосив, що до свята Дівалі (головне індійське та індуїстське свято) зробить нації подарунок. Це буде запуск мережі Jio 5G у ключових містах, включаючи мегаполіси Делі, Мумбаї, Ченнаї та Калькутту. До грудня 2023 року компанія планує охопити мережею 5G всю Індію.
Компанія представила звіт та показала такі фінансові результати:
Однак бізнес-сегмент 5G Huawei показує стійке зростання навіть на зарубіжних ринках. Компанія уклала понад 5000 комерційних контрактів 5G на своєму внутрішньому ринку, в Угорщині, Таїланді, Південній Африці, Саудівській Аравії та Об'єднаних Арабських Еміратах, щоб допомогти компаніям побудувати інфраструктуру 5G. За цією компанією слід пильно спостерігати. Також варто відзначити компанії для інвестування в 5G, які входять до десятки тих, хто володіє патентами цієї технології (рис. 1.).
Китайська державна телекомунікаційна корпорація. Діяльність в основному здійснює через дочірні компанії China Telecom, China Communications Services та Besttone Holding Corporation. Варто звернути увагу на компанію, яка вперше в історії виплатить проміжні дивіденди. Вона виділить на дивіденди 60% від чистого прибутку, тоді як у 2020 році виділяли лише 40%.
Компанії China Mobile (HK: 0941) та China Unicom (HK: 0762) підвищили дивідендні виплати в середньому на 35% порівняно з минулим роком. Значне покращення дивідендної політики китайських телекомів пов'язане з проходженням піку інвестування в інфраструктуру 5G та зниженням тиску на грошовий потік компаній.
У світовій економічній, глобальній ситуації, що склалася, боротьба з інфляцією, зниження світового споживання, технологічні компанії знижують свої фінансові прогнози. Так китайські виробники смартфонів (Xiaomi, Vivo та Oppo) колективно скоротили замовлення на 20%, Qualcomm та MediaTek також скоротили замовлення на чіпи 5G ще на 30% у другій половині року.
Рис. 1. Технологія 5G. Розподіл патентів по компаніях
Серед компаній лідерами від загальної кількості заявок на патенти технології 5G є Huawei (13.5%), Qualcomm (10%), Samsung (10%), ZTE (9.8%), LG (9%), Nokia (8.3%). Вони разом тримають понад 60% ринку 5G. І за кількістю схвалених та виданих патентів на технологію 5G, лідирує Huawei (15.93%), далі LG (10.79%).
Рис. 2. Кількість мобільних користувачів 5G по регіонах у млн абонентів (прогноз Ericsson)
За даними Ericsson, кількість мобільних користувачів 5G у 2020 р. по всьому світу було 217 млн, у 2021 р. — 664 млн, у 2022 р. може досягти 1,2 млрд і 4,4 млрд до 2027 р.
Читайте також:
КНР контролює ринок 5G і є його незаперечним лідером. Агресивність США щодо Китаю та наратив навколо технології 5G цілком виправдані.
У поточній непростій ситуації у світі, коли сповільнюється розвиток економік країн, наближається рецесія, технологія 5G буде розвиватися. При широкомасштабному застосуванні у виробничому секторі мережа 5G сприятиме подальшому зростанню «розумних» операцій та рішень інтернету речей (IoT), здатних значно скоротити споживання енергетичних та трудових ресурсів.
5G однозначно матиме високий попит в охороні здоров'я та телемедицині, зокрема. У Китаї, де близько 70% пацієнтів змушені приїжджати до центру з прилеглих провінцій за якісною медициною, 5G значно спрощує взаємодію маломобільних пацієнтів та їхніх лікарів.
Ще одне «за» — це концепція футуристичних «розумних» міст. Вона цілком реалізована за повномасштабного впровадження середньочастотного 5G. Основний фокус концепту «розумного» міста сконцентрований навколо підвищення ефективності транспортної системи: автономні потяги та вантажівки, вивірений до мілісекунд розклад автобусів тощо. Повсюдна поява безпілотних таксі та постачальників неможлива без адаптації 5G.
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...