За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Втративши шанс створити найбільшу соцмережу світу, брати Вінклвосс не розгубились і розбагатіли завдяки криптовалютам. «Мінфін» розбирався, як вони знайшли свою криптовалютну Ельдорадо і шо думають про перспективи біткоїну зараз, коли все більше експертів діагностують початок «криптозими».
Слава прийшла до братів Кемерона і Тайлера Вінклвосс раніше, ніж великі гроші. Довга судова тяганина з Марком Цукербергом, якого брати звинувачували у кражі своєї ідеї соцмережі «ConnectU» для створення Facebook, надихнула режисера Девіда Фінчера на зйомки фільму «Соціальна мережа».
У 2002 році під час навчання у Гарварді Вінклвосси винайшли прообраз соціальної мережі — такий собі віртуальний клуб за інтересами для студентів американських коледжів.
Спершу до роботи над проєктом долучився їхній друг-програміст, але невдовзі він залишив його. Під час пошуку чергового програміста Вінклвосси і зійшлися з Марком Цукербергом. Вони домовились про співпрацю та передали йому вже написаний код.
Після цього, як стверджують брати, Цукерберг припинив виходити з ними на зв'язок, а невдовзі презентував власну соціальну мережу. За словами Вінклвоссів, засновану на їхньому коді.
Тривалі судові суперечки завершилися у 2008 році, коли Facebook зобов'язали виплатити $65 млн. І хоча ці гроші можуть видаватись величезними, справжній шлях до багатства у братів був попереду.
Брали участь в Олімпійських іграх
Ще зі школи брати захопились греблею і навіть створили власну команду. Захоплення переросло у професійний спорт і вони брали участь у багатьох престижних регатах.
Найбільшим успіхом стала перемога на Панамериканських іграх у 2007 році, де брати виграли золото у складі вісімки.
Засвітилися вони і в Олімпійських іграх у Пекіні 2008 року. Тут Вінклвосси виступали як двійка, і зуміли вийти до фіналу та посісти 6 місце.
Також вони грали на досить високому рівні у теніс та лакрос. Але спорт не заважав їм у навчанні. «Ми не сприймали заняття легкою атлетикою як привід для того, щоб погано навчатися в школі чи коледжі. Ми хотіли бути найкращими в усьому», — розповідав Тайлер.
Виявляли дивовижну дисциплінованість
Брати з дитинства виявляли разючу багатогранність. І все, за що б вони не бралися, виходило чудово. Наприклад, грали на фортепіано в чотири руки, захоплювались вивченням латини і давньогогрецької мови.
Вінклвосси згадували, що мали в Гарварді дуже щільний графік: підйом о 6 ранку, відвідування спортзалу, декілька годин лекцій, після яких — самостійне навчання.
Журналіст Daily Mail Джейн Фраєр
Почали заробляти у 13 років
Перший свій бізнес-проєкт близнюки створили у шкільному віці. Вони вивчили HTML і почали робити сайти на замовлення. Кожен проєкт приносив їм від двох сотень до декількох тисяч
«Гроші були непоганими — за них ми купили багато ігор для Nintendo», — згадує ті часи Тайлер. Однак, довго бізнес не проіснував, на заваді стали суворі правила престижної школи, в якій навчались брати.
Образились на Цукерберга, але зареєструвались у Facebook
Незважаючи на те, що після конфлікту з Цукербергом вони відчували себе зрадженими, брати зареєструвалися у Facebook ще задовго до того, як виграли судову справу. Нічого незвичайного вони в цьому не вбачали.
«Чому ні? Ця соцмережа завжди була гарною ідею», — пояснювали вони своє рішення. Згодом близнюки створили свої сторінки і в Instagram — ще одній соцмережі Цукерберга.
Читайте також:
Планують ще раз з'явитися в кіно
Після фільму «Соціальна мережа», де брати Вінклвосс були головними персонажами, у 2012 році вони вже з'явилися у 11 епізоді 23 сезону мультсеріалу The Simpsons.
Відомий автор Бен Мезріч написав про їхнє життя книгу «Біткоїн-мільярдери». Для неї Вінклвосси самі розповіли свою історію. Декілька років тому з'явилася інформація про плани екранізувати книгу і брати навіть погодились сприяти цьому.
У 2012 році брати створили інвестиційну компанію Winklevoss Capital Management, яка мала на меті інвестиції в різноманітні стартапи.
Основним напрямом сімейної компанії відразу стали криптоактиви. Зокрема, брати стали співзасновниками криптобіржі Gemini, шукали інші перспективні проєкти.
Однак, особливий успіх принесла купівля біткоїнів. У 2013 році Вінклвосси повідомили, що володіють криптовалютою на $11 млн, що становило близько 1% від всіх біткоїнів на той час. Брати стали першими знаменитостями, які публічно визнали, що вклали значні кошти у віртуальні активи. До цього великі інвестори зберігали анонімність.
У момент, коли близнюки оголосили про свої криптостатки, один біткоїн оцінювався приблизно у $120. Однак, це не означає, що вони купували його саме за таку ціну. Інвестувати в новий актив Вінклвосси почали ще у 2012 р. За їхніми
Виходячи з оприлюднених цифр, журнал Forbes у 2021 р.
Ще у 2013 році, коли
«Люди кажуть, що це бульбашка, вони не хочуть сприймати це серйозно. Однак, у якийсь момент цей наратив зміниться „віртуальні
«Ми вирішили вкласти наші гроші та віру в математичну систему, яка вільна від політики та людських помилок», — пояснював Тайлер. Водночас, у 2013 р. він визнав, що може помилятися, та, попри це, хоче перевірити, чим завершиться вся ця історія з біткоїном.
Читайте також:
Близнюки не лише інвестували в біткоїн, але й власним прикладом намагались його просувати. Наприклад, як
Цього року Bloomberg
Окрім вже згаданої біржі Gemini, вони увійшли до капіталу торгової платформи Slingshot, податкового сервісу Taxbit, криптовалютного Xapo Bank, ігрової платформи GamerGains, де гравці отримують токени. Серед проєктів, які вони фінансують, навіть є «будівництво» в метавсесвіті утопічного міста Praxis.
«Ми віримо в інвестиції у наступне покоління провидців, які розширюють межі можливого. Вони схильні до ризику, хочуть створити кращий людський досвід і не бояться мислити масштабно та зазнавати великих невдач», — пояснював стратегію інвестування Кемерон.
У 2018 році брати навіть намагались запустити перший на американському ринку біткоїн-ETF. Однак, тоді регулятор не був готовий до таких революційних рішень і
В різні періоди Вінклвосси тримали частки і в компаніях, які не мають стосунку до крипти. Сфери тут різноманітні: доставка їжі, міжміські перевезення, розумні замки тощо. У свій час вони навіть цікавились сервісом доставки марихуани.
Читайте також:
Сімейні інвестиційні компанії рідко розміщують інформацію про те, куди вкладають кошти, адже не мають таких зобов'язань. На відміну від них, Winklevoss Capital публікує дані про проєкти, до яких входить. На думку оглядачів, таким чином брати намагаються залучити інших інвесторів до стартапів. Водночас, дані про суму інвестицій та частку братів в тому чи іншому проєкті залишаються в таємниці.
Коли біткоїн із піків у майже $68 тис. почав скочуватися до $20 тис., брати наголошували, що продовжують вірити у криптовалюту. Тайлер написав у твітері, що його ця ситуація не бентежить.
«Біткоїн — це не просто актив. І це не просто технологія. Це рух, який пропонує демонтаж традиційних структур влади. Він обіцяє більшу незалежність, вибір і можливості. Ці принципи не змінилися», — наголошував, зі свого боку, Кемерон.
Незважаючи на показову впевненість, брати вивизнають, що зараз не найкращий час для крипторинку. Влітку вони звільнили кожного десятого працівника біржі Gemini, загалом близько 100 людей, а у листі до співробітників визнали, що почалася «криптозима».
Декілька років тому Вінклвосси
Дивіться також:
Незважаючи на труднощі, Вінклвосси продовжують випромінювати віру в майбутнє. Лише за декілька днів після скорочень у Gemini вони заспівали на сцені одного з клубів Нью-Джерсі відому пісню «Don't Stop Believin» («Не припиняй вірити»). Цілком можливо, що вона стане гімном братів на час «криптозими».
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...