За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Існує декілька версій розміру загальної ставки оподаткування доходів найманих працівників: 34%, 37% або 42,5%. Чому виникають розбіжності і як насправді вирахувати податки,
В Україні діють три податкових збори на доходи:
Якщо все сплюсувати, виходить 41,5%. Але це неправильна цифра. Для прикладу, ставка Податку на додану вартість (ПДВ) складає 20%. Але в сумі чеку (вартість + ПДВ) ПДВ складає 16,67%.
На початку року голова Податкового комітету Ради
Бухгалтерію розрахунків податку гарно
Теорія така: базою оподаткування для всіх податків є дохід співробітника до оподаткування. Але ЄСВ додається до цієї бази (сплачується окремо). А ПДФО та ВЗ враховуються в базі оподаткування.
Приклад розписаний у таблиці.
Для загальної суми витрат у 20 тис. грн база оподаткування буде 16 393 грн. Це дохід разом із ПДФО та ВЗ, але без ЄСВ. Саме на цю базу нараховуються ставки, зазначені в законодавстві.
Таким чином, ефективна податкова ставка на витрати роботодавця, або Tax Wedge (податковий клин), складає 34,02%. Якщо говорити про відношення обсягу податків до суми на руки «чистими», то виходить 51,55%. Але для порівняння частіше використовується саме Tax Wedge.
Читайте також:
Чому ця цифра є важливою? Її зручно використовувати для порівняння податкового навантаження на доходи фізосіб у різних країнах. А також для розуміння доцільності податкових реформ.
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...