За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
За літо ринок нерухомості в Україні суттєво пожвавився. Роботу відновили 67% відділів продажу новобудов. Зросла кількість пропозицій з продажу житла. Про вартість квадратного метра у новобудовах і прайси на вторинному ринку, «Мінфіну» розповів український маркетплейс DOM.RIA.
Станом на серпень 67% відділів продажу новобудов відновили свою роботу. Це на 17% більше, порывнюючи з весняним періодом. У 42% новобудов продовжується або відновлюється будівництво, динаміка зросла на 20%, на відміну від весни.
Понад 35% новобудов змінили терміни введення в експлуатацію. Серед 8% заявили про повну зупинку будівництва на період воєнного стану та 2% сфокусувались на відновлювальних роботах.
Щодо пропозицій з активного продажу за типом житла: 74% — житлові комплекси, порівнюючи з весною частка зменшилась на 7%. Далі 15% — таунхауси (на 6% зросла кількість, ніж весною), 10% — котеджні містечка (+2%) та 1% — бізнес-центри (-1% від весни).
Якщо говорити про планування, то більшість пропозицій, а саме 44%, — однокімнатні квартири. Квартири з двома кімнатами у 39% пропозицій, 16% — трикімнатні та 1% — понад три кімнати.
Розглядаючи динаміку цін, бачимо, що 81% новобудов збільшили ціну влітку, а 16% новобудов не змінювали вартість взагалі.
Наразі середня вартість первинного житла в Україні становить 27 349 грн за м². Водночас, у Києві на кінець серпня вартість стартує від 41 803 гривні за м².
Читайте також:
Порівнюючи кількість пропозицій з продажу за березень-травень та червень-серпень — абсолютно за всіма регіонами позитивна динаміка. До прикладу, у Київській області кількість пропозицій зросла на 814%. Серед лідерів — м. Київ зі зростанням на 821%, Кіровоградська область, де кількість оголошень зросла на 928%, та Полтавська область — зі зростанням у 880%. Зазначимо, суттєве збільшення зумовлене тим, що весною на ринку була відчутна пауза через повномасштабне вторгнення.
Розглядаючи пропозиції з продажу за типами житла, наразі на вторинному ринку: 78% квартири, 13% будинки, 4% комерційна нерухомість та 4% інша нерухомість.
Станом на кінець серпня середня вартість однокімнатної квартири на вторинному ринку в Україні становить 35 833
Читайте також:
Кількість пропозицій з оренди житла зростає по всій Україні. Найбільше пропозицій за кількістю активних оголошень у Києві та Київській області, а також у Дніпропетровській та Одеській областях.
Цікаво, що ринок центру та заходу України майже повернувся до довоєнного рівня в попиті. Проте, якщо раніше більше розглядали продаж, то зараз переважає оренда.
Порівнюючи динаміку весни та літа, кількість оголошень у Києві зросла на 370%.
Середня вартість оренди однокімнатної квартири у Києві становить 19 830 грн, на Закарпатті — 20 168 грн, а на Львівщині — 18 215 грн.
Багатокімнатний будинок, в середньому, можна орендувати за 94 018 грн на Київщині, за 43 460 грн — на Закарпатті та за 51 795 грн — на Львівщині.
Читайте також:
Стосовно планів українців щодо майбутньої купівлі, за результатами опитування, проведеного DOM.RIA серед більш як 1300 респондентів, у серпні суттєво зріс відсоток охочих придбати житло на стадії будівництва. Лідером із купівлі залишається вторинне житло.
При цьому 56% українців планують проживати у рідному місті, 35% — налаштовані до переїзду в інше місто, і лише 9% — виявили бажання залишитись за кордоном.
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...