За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Інституційні інвестори США, які управляють активами від $100 млн і більше, вже відзвітували перед американськими регуляторами про свою діяльність за другий квартал.
Для хедж-фондів він був не найвдалішим — великі клієнти
Однією з найулюбленіших позицій у хедж-фондів минулого кварталу виявився Berkshire Hathaway Воррена Баффета. Такими є результати дослідження Goldman Sachs, про які
Аналітики фінансового конгломерату проаналізували активи 795 хедж-фондів із валовими позиціями в капіталі на суму $2,4 трлн на кінець червня і склали кошик найпопулярніших довгих позицій із 50 акцій, які найчастіше з'являлися серед 10 найбільших холдингів.
За результатами дослідження, на кінець другого кварталу акції Berkshire класу B тримали загалом 22 хедж-фонди, що робить компанію Баффета однією з найзатребуваніших позицій. У списку лідируючих активів хедж-фондів, як і раніше, залишаються Microsoft, Amazon, Alphabet, Apple.
У п'ятірці великих покупок чотири місця у списку посіли акції бігтехів. Facebook опинився на другому місці — його купували 16 фондів. Загалом його акцій купили на $5,26 млрд.
Microsoft «купувався» майже впритул до Facebook — його акції купили 9 фондів на суму $5,17 млрд.
Останні місця дісталися Amazon та Alphabet. Акції першої купили 12 фондів на $4,04 млрд, а другої — 15 фондів на $3,35 млрд.
На першому ж місці опинилася купівля акцій залізничної компанії, про яку ми вже писали, — Canadian National Railway.
Акції цієї компанії купували 17 фондів, скупивши загалом паперів на суму $6,22 млрд. Серед них — чотири, у яких раніше в портфелі акцій канадської залізниці не було. Водночас, три фонди повністю позбулися акцій CN Rail.
Ще у квітні звіти канадців виглядали не найкращим чином через скорочення зернового експорту та перебої у ланцюжках поставок. Але наприкінці липня CN Rail чудово
У червні CN Rail
«Мінфін» розмірковував над тим, щоб купити акції цієї компанії в липні, але відмовився від ідеї. Одна з причин — проблеми компанії з профспілками — у червні CN Rail
Регулятор віддав перевагу іншій, меншій канадській залізниці — Canadian Pacific Railway. Проте, CN Rail не збирається здаватися. Тепер вона
>>Читайте також:
Amazon, Alphabet та Microsoft також потрапили і до списку акцій, що найбільше продаються в другому кварталі. Від акцій Amazon позбавлялися найбільше — 14 фондів продали акцій компанії загалом на $5,91 млрд. Найменше продали акцій Alphabet (11 фондів продали акцій на $2,57 млрд) та
Посередині опинилися Microsoft та Cerner із різницею в $850 млн. Так, акцій Microsoft 15 фондів продали за квартал на $3,99 млрд, а Cerner — на $3,14 млрд.
Продаж акцій останньої не є дивним — на початку червня Oracle
Щоправда, поки що обидві компанії стикаються з репутаційними скандалами. Oracle — через звільнення співробітників, Cerner — через расову дискримінацію при прийомі на роботу.
Крім того, поки що незрозуміло, як пройде інтеграція двох компаній. Cerner посилено переходила в хмари Amazon, тепер їй доведеться перебудуватися на хмари Oracle — небезболісний процес, який може затягнути плани виходу Oracle на ринок охорони здоров'я.
Найбільшу покупку у другому кварталі провів фонд Мелінди та Білла Гейтса, купивши «шматок» Canadian National Railway вартістю $5,17 млрд. Серед найбільших власників акцій CN Rail цього кварталу — Causeway Capital Manage (15,3%) та TCI Fund Management (13,06%).
Примітно, що до середини травня, за повідомленнями агентств, Гейтс, через фонд і свою інвесткомпанію Cascade Investment,
Крім того, ще одна велика купівля фонду, що потрапила до п'ятірки, — на $1,88 млрд. Таку суму фонд віддав за акції класу В компанії Воррена Баффета — Berkshire Hathaway. Ці акції у портфелі Гейтса займають 53,56%.
При цьому, весь портфель фонду у другому кварталі скоротився на 17,55% — до $17,6 млрд.
>>Читайте також:
New Mountain Vantage Advisers викупив акцій R1 RCM Inc (колишня Accretive Health) на $2,25 млрд і став найбільшим власником її паперів. Раніше у портфелі акцій цієї компанії не було.
Після покупки RCM, яка допомагає американському сектору охорони здоров'я керувати фінансовим та документообігом, вона займає в портфелі Vantage 43,52%. Друга велика частка — 42,39% — за Signify Health, медичною аналітичною платформою. На третьому місці — Avantor, яка займає 9,58% у портфелі та працює на широкому полі охорони здоров'я, хімії та біофарми.
Портфель Стівена Клінскі, засновника Vantage, за другий квартал скоротився на 22,22% — до $4,54 млрд.
Dodge & Cox купили акції General Electric на $1,44 млрд. Компанія пояснила пресі, що відстежує GE протягом 30 років, відреагувала на зниження вартості акцій на початку 2022 року, взяла до уваги інфляційні ризики та вирішила «купувати».
Dodge & Cox також позитивно
Після покупки GE зайняв 1,28% у портфелі Dodge & Cox. Перші ж три позиції віддані Occidental Petroleum (4,01%), Schwab Charles Corp (3,46%) та Wells Fargo (3,34%).
Портфель «доджів» за квартал скоротився на 11,9% — до $144,47 млрд.
Rennaisance Technologies на $1,08 млрд купили акції Microsoft, довівши його частку в портфелі до 1,16%. Останній звіт Microsoft був гіршим за очікування аналітиків. Але незважаючи на це, Microsoft
Засновник Rennaisance Technologies Джим Сіммонс, який все життя покладається на складні комп'ютерні моделі при виборі акцій, цьому, очевидно, вірить. У його портфелі жодна компанія не займає понад 3%. Найбільша частка в портфелі Сіммонса — 2,31% — припадає на Novo-Nordisk, Microsoft після купівлі посів другу позицію. Третя — 1,05% — у Facebook.
Портфель Сіммонса за квартал скоротився на 17,26% — до $84,4 млрд.
>>Читайте також:
Найбільший продавець — Tiger Global Management, який позбувся акцій JD.com на $1,11 млрд. У числі ще одного великого продажу зі списку — продаж цим самим фондом акцій класу, А компанії Snowflake на суму $867,57 млн.
Це далеко не повний перелік того, що продавав Tiger Global. Фонд, який спеціалізується на торгівлі акціями технологічних компаній,
Загалом портфель Чейза Коулмена у другому кварталі скоротився на 28,74% — до $11,88 млрд.
При цьому, JD.com продовжує посідати перше місце з часткою 16,51%, на другому місці Microsoft (11,15%), на третьому — CrowdStrike (9,30%).
Тим часом JD.com
Серед великих продавців сезону опинився і TCI Fund Management, який позбавився акцій класу, А Charter Communications на $1,08 млрд — акцій Charter у портфелі не залишилося. Charter — американський кабельний оператор, який вже
TCI Fund Management — британський фонд, який орієнтується на вартісне інвестування — вважав за краще продати ці папери, натомість придбавши акції Alphabet, Microsoft, S&P Global та Moody's. Тепер у його портфелі Alphabet на першому місці (17,4%), Microsoft — на другому (15,95%), на третьому з часткою 13,06% — Canadian National Railway.
Кріс Хон, засновник TCI, був одним із тих, хто критикував Canadian National Railway за спробу злиття з канзаською залізницею. Ця критика пізніше призвела до зміни керівництва компанії.
Портфель Кріса Хона у другому кварталі скоротився на 17,89% — до $31,6 млрд.
Майже шостою частиною від загальної суми продажу акцій Amazon ($995,9 млн) компанія «завдячує» ще одному британському фонду — Egerton Capital. Фонд повністю позбавився паперів Amazon, Charter Communications і ще чотирьох компаній. Натомість він купував акції
Обидві канадські залізниці — Canadian National Railway та Canadian Pacific Railway — займають перші позиції в портфелі співзасновника Egerton Capital Джона Армітаджа. Перша — 8,98% портфеля, друга — 12,05%, трохи скоротившись після продажу цього кварталу. Microsoft — на другій позиції з часткою 9,35%.
Портфель Армітаджа за другий квартал скоротився на 18,39% — до $14,81 млрд.
>>Читайте також:
Майже на таку саму суму як і Egerton продавали у другому кварталі й Harris Associates. Вони продали папери Humana ($952,25 млн) — американської компанії з медичного страхування. У портфелі Білла Нігрена, який прийшов у компанію ще у 80-х, Humana тепер займає 0,71% портфеля.
Перші ж позиції — за Alphabet (6,07%), Fiserv (3,27%) та Charter Communications, акції якої Нігрен докупив. Після купівлі 33,15 тис. акцій у другому кварталі, частка Charter у портфелі — 3,10%.
Портфель Нігрена за квартал скоротився на 20,21% — до $63,06 млрд.
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...