За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
За підсумками минулого тижня широкий індекс акцій Америки S&P 500 втратив 4%, досягнувши позначки 4 057,66 пункти. У червоній зоні опинилися всі 11 його секторів, за винятком енергетики. Головним аутсайдером минулого тижня стала галузь інформаційних технологій. Які акції показали найглибше падіння, а які змогли злетіти, «Мінфіну» розповів Олег Лисенко, інвестиційний аналітик Фрідом Фінанс Україна.
Головним аутсайдером минулого тижня стала галузь інформаційних технологій. Слідом за собою вона потягла високотехнологічний індекс Nasdaq — мінус майже 4,5% за тиждень. Dow Jones знизився на 4,2%.
Однією з причин стала негативна реакція інвесторів на заяви голови ФРС США Джерома Пауелла в Джексон-Хоулі у п’ятницю. У них керівник регулятора наголосив, що Федрезерв найближчим часом не має наміру пом'якшувати свою грошово-кредитну політику та продовжить курс, спрямований на боротьбу з інфляцією.
«Стабільність цін є основою нашої економіки», — зазначив Пауелл. Тож, чекати на зниження відсоткових ставок або ж паузу в їх підвищенні ринкам наразі не варто. «Відновлення цінової стабільності, ймовірно, вимагатиме збереження поточної політики протягом деякого часу», — підтвердив голова ФРС.
Зниження акцій технологічних компаній також було пов'язане зі звітом про прибутки та збитки компанії за другий фінансовий квартал, який було опубліковано після закриття ринку у четвер. Підсумкові результати хмарної платформи Domo виявилися гіршими, ніж очікувалося. Крім того, керівництво знизило свій прогноз продажів за весь рік і дало нижчий прогноз щодо виторгу за третій квартал фінансового року.
Affirm, один з основних сервісів американського ринку розстрочки, повідомила про чистий збиток у розмірі $0,65 при загальному виторгу в розмірі $361,4 млн за квартал, що закінчився 30 червня.
Прибуток не досяг консенсусу, а виторг перевершив його. Наступного кварталу фінтех-компанія очікує, що валовий обсяг товарів (GMV) складе від $4,2 до $4,4 млрд, а виторг — від $345 до $365 млн. Це, насправді, не забезпечує зростання, порівнюючи з останнім кварталом.
Керівники Dell, одного з найбільших виробників комп'ютерів, знизили свої очікування щодо ринку ПК після того, як квартальний продаж виявився нижчим за консенсус-прогноз Волл-Стріт.
«Dell також підкреслила, що її внутрішня модель передбачає 290 млн ПК у 22-му календарному році (-14% р/р), що нижче за прогноз Gartner у 310 млн», — сказав аналітик Cowen Кріш Санкар.
Читайте також:
Акції Farfetch зросли на 26% у п'ятницю після того, як платформа розкішної моди повідомила про фінансові результати за другий квартал. Вони виявилися кращими, ніж очікували багато інвесторів. Виторг Farfetch зріс на 10,7% у річному обчисленні — до $579,3 млн.
Акції компанії-розробника корпоративного програмного забезпечення зросли після повідомлення про те, що компанія вивчає свої стратегічні варіанти, включаючи продаж.
Згідно зі звітом Bloomberg, Everbridge працює з консультантами. До числа можливих покупців входять приватні інвестиційні та промислові компанії.
Lancaster Colony, виробник та продавець спеціалізованих продуктів харчування, представила результати свого четвертого кварталу 2022 фінансового року, який завершився 30 червня. Зростання на 28% у сфері громадського харчування.
Інвестори були раді бачити, що обсяги продажів Lancaster Colony різко зросли у цьому сегменті. Прибуток також може збільшитись за рахунок стримування інфляції, якщо ця тенденція збережеться.
Читайте також:
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...