За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Виробник електрокарів Tesla знову розділяє свої акції. У чому сенс цієї процедури і до яких наслідків це призведе,
Цей рік є складним для всіх: як для професіоналів із Волл-стріт, так і для звичайних інвесторів. Одні з найпоширеніших індексів (S&P 500 та Nasdaq Composite) занурилися на територію ведмежого ринку. ВВП США послідовно знижується від кварталу до кварталу, а рівень інфляції у США досяг найвищого рівня за понад 40 років.
Незважаючи на цю невизначеність, інвестори прагнуть знайти промінь надії на Волл-стріт. У 2022 році цим променем став розподіл акцій. З початку року десятки компаній провели дроблення.
Спліт (розподіл акцій) — це спосіб для емітента змінити ціну своїх акцій та їх кількість в обігу, зберігши капіталізацію на тому ж рівні. Цього року ряд провідних компаній провели значний розподіл акцій, серед них: Alphabet, Amazon і Shopify. Тепер усю увагу звернено до дроблення акцій виробника електромобілів Tesla.
Дроблення акцій відбудеться 25 серпня 2022 року, до відкриття торгів, — акції Tesla офіційно почнуть торгуватися за новою ціною.
Якщо ви володієте акціями компанії, то вам варто мати на увазі, що постачальникам котирувань і навіть деяким онлайн-брокерам може знадобитися від декількох годин до, можливо, навіть цілого дня, щоб зрозуміти, що сталося. Є ймовірність, що ви прокинетеся і побачите, що котирування Tesla впали на 65−70%. Крім того, можливо, вартість вашого портфеля різко впаде. Таке може статися, якщо ваш онлайн-брокер не врахував належним чином подію, а Tesla в портфелі представляє значну позицію. Проте, це не більше, ніж помилки в даних, які повинні бути виправлені протягом 24 годин.
Оскільки компанія оголосила дроблення 3 до 1, кількість акцій у вашому портфелі збільшиться втричі. Відповідно, ціна акцій Tesla буде знижена втричі.
Читайте також:
Станом на 25 серпня одна акція Tesla має стати доступнішою для звичайних інвесторів, які не мають доступу до купівлі дробових акцій через їх онлайн-брокера.
Процедура жодним чином на повсякденну діяльність, баланс та прибуток компанії не впливає. Це, радше, показуха емітентів, яка дозволяє зробити свої акції доступнішими для роздрібних інвесторів. Також це можна розцінювати як спосіб збільшення обсягу торгів, який у розумінні таких керівників, як Ілон Маск, можуть втримати Tesla у центрі уваги серед інвестиційної спільноти.
Ціна та кількість акцій компанії, які вона, зрештою, має в обігу, абсолютно ніяк не впливають на здатність компанії виробляти та продавати електромобілі чи впроваджувати інновації. Хоча ейфорія від розподілу акцій у короткостроковій перспективі справді може підштовхнути ціну акцій до зростання. Це допоможе Tesla надалі збільшувати свої продажі та прибуток, підтримувати конкурентні переваги та інновації.
Нарешті, акціонери Tesla та потенційні інвестори повинні розуміти, що тренд розподілу акцій — це короткострокова подія. Як і більшість автомобільних компаній, у Tesla є проблеми з браком напівпровідників та запчастин. Крім того, карантин призвів до скорочення виробництва на Гігафабриці Tesla у Шанхаї. І розподіл акцій не вирішить проблем із ланцюжком поставок.
Майбутній розподіл акцій компанії не змінить і того факту, що акції, як і раніше, досить дорогі. З урахуванням того, що переважна більшість автомобільних акцій оцінюється в однозначний коефіцієнт співвідношення ціни та прибутку на майбутній рік (P/E), Tesla виділяється тут із її форвардним співвідношенням P/E, що дорівнює 56. Навіть незважаючи на диверсифікацію з боку компанії (частина продажів Tesla припадає на накопичення енергії та встановлення сонячних панелей), це величезна премія, яку отримує інвестиційна спільнота.
Читайте також:
Ймовірно, найважливіше, що розподіл акцій не приховає найбільшу відповідальність Tesla — її генерального директора. Ілон Маск провокує цілий список юридичних питань, а також ухвалює деякі сумнівні рішення. Він також має давню звичку давати захмарні обіцянки і не повністю виконувати свої обов'язки.
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...