За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
В Україні зареєстровано понад 2 мільйонів ФОПів, і багатьом із них зараз доводиться обирати ПРРО. Справа в тому, що з січня 2022 року запрацював закон, який зобов’язує використовувати касові апарати всіх підприємців, які здійснюють розрахункові операції. Хтось це вже зробив, а хтось лише вивчає ринок касових послуг, бо для бізнесу запровадження ПРРО — це додаткові витрати. Добре, що є компанія, що дозволяє їх суттєво заощадити, — Смарт Каса.
Вона розробила пристрій, який поєднує в собі касовий апарат, банківський термінал та навіть систему керування продажами. Ми поспілкувалися з підприємцями, які вже користуються цією розробкою та розповіли про її переваги.
ПРРО — програмний реєстратор розрахункових операцій. Він може бути трьох видів.
Перший — суто софтверний, який використовується на смартфоні, планшеті або ноутбуці. При фіскалізації чека програма через інтернет зв'язується з сервером державної фіскальної служби і надсилає його туди на зберігання. Такі програми ще називають онлайн-касами. Перевага цього варіанту в тому, що він дешевий, бо не доведеться купувати окремий пристрій. Але він не друкує чеків, до яких звикли покупці. Може лише надіслати чеки або їх ідентифікатори на електронну пошту чи месенджер. За ідентифікатором клієнт сам може переглянути чек на сайті ДФС. Його можна і роздрукувати, але для цього додатково треба купляти відповідне обладнання.
Другий — суто апаратний. Такий РРО відразу після проведення операції фіскалізує та друкує чеки, які потім зберігаються в його захищеній пам'яті. Тут недолік в тому, що треба орендувати сам апарат та програмне забезпечення для нього.
Є також третій варіант — купівля спеціального пристрою з уже встановленим ПРРО.
Смарт Каса може працювати як програмно у вигляді додатку, так і у вигляді невеликого мобільного пристрою зі встановленим ПЗ. Але цей пристрій набагато функціональніший, ніж просто реєстратор операцій, і вигідніший. Рахуйте самі.
На відміну від суто програмних та суто апаратних рішень, пристрій від
Отже, місячні витрати на касове обслуговування сьогодні складають від 1 200 грн. Сума начебто невелика, але за рік набігає вже 14 400 грн, а за три — 43 200 грн. І це лише за один термінал і РРО. Причому, це орендовані, а не власні пристрої.
Зі Смарт Касою калькуляція зовсім інша. Один раз сплативши 15 900 грн за термінал від Смарт Каси, підприємець отримує власний (!) мобільний та компактний пристрій з повним комплексом сучасного касового обладнання «все в одному», який здатен:
приймати будь-які платежі: готівкою, банківською карткою, смартфоном або смарт-годинниками;
друкувати чеки або надсилати їх в електронному вигляді;
автоматично реєструвати розрахункові операції в ДФС;
зчитувати штрихкоди та QR-коди;
формувати та надсилати звіти;
вести облік виручки, продажів, товарних залишків на торгових точках;
допомагати планувати закупівлі;
вести клієнтську базу даних;
надавати персональні знижки;
допомагати контролювати роботу персоналу
Тобто зі Смарт Касою підприємець отримує не просто ПРРО, а досить потужний і при цьому простий у використанні інструмент керування бізнесом. І позбавляє себе відразу від кількох статей витрат у майбутньому: оренди банківського терміналу, РРО та касового ПЗ. І відповідальність за роботу одного універсального пристрою несе лише одна компанія, а не декілька різних, що значно спрощує комунікацію зі службою підтримки при вирішенні технічних питань. Також компанія дозволяє купувати пристрої в розстрочку, що значно послаблює навантаження на бюджет підприємців.
Обравши Смарт Касу, додатково доведеться сплатити лише за онлайн-кабінет: від 90 до 190 грн на місяць, залежно від обраного тарифного плану.
Потужним в Смарт Касі є як ПО власної розробки, так і апаратна частина. Сам пристрій виробляє завод у Китаї на замовлення української компанії та за її параметрами. Обладнання проходить всі види сертифікацій платіжних систем. Його зручність та функціонал вже оцінили понад 50 000 користувачів. Ось що вони про це думають.
Саленко Олексій, співласник мережі магазинів ODNA CiNA
Ми розпочинали свій бізнес із дружиною понад 20 років тому в Луганську. В місті та області в нас було більше ніж 50 торгових точок формату «1000 дрібниць». Але у 2014 році, після початку війни на Донбасі, ми залишилися без нічого. Взагалі. Виїжджали з Луганську лише з великим боргом перед постачальниками. Відновлювати бізнес вирішили вже на заході України. Зараз розвиваємо мережу магазинів під брендом ODNA CiNA. Їх формат передбачає торгівлю різними речами за однією ціною, яка на теперішній час становить 28 гривень.
Я декілька років шукав зручну систему для автоматизації наших продажів. Справа в тому, що раніше замовлення на той чи інший товар для наших магазинів робили самі продавці. На свій розсуд, виходячи зі своїх суджень, знань та не завжди точних даних щодо продажів. Це впливало на ефективність: замовлення далеко не завжди були актуальні, а деякі товари продавалися не так добре, як очікувалось.
Я шукав систему, по-перше, просту у використанні, бо у наших продавців був великий страх перед новими пристроями, які треба вивчати, налаштовувати. По-друге, не прив’язану до «заліза» (у більшості є прив’язка до певних серверів). Але таку систему мені ніхто запропонувати не міг.
Потім якось мені на очі потрапив пристрій від Смарт Каси — автономний, невеликий за розміром, якому не потрібен окремий монітор, павербанки або інші додаткові елементи живлення. Я зв’язався з представником компанії в Луцьку. Мені розповіли, що їх система працює на мобільному інтернеті, і навіть якщо щось стається з самим пристроєм, вся база даних щодо продажів знаходиться у хмарі та може бути легко відновлена. Це дуже важливо, оскільки після 2014 року ми відчули, як це залишитись без цієї інформації. А коли ми показали цей пристрій касирам, ті зраділи тому, що він виявився не складнішим за звичайний смартфон.
До Смарт Каси ми підключилися в липні 2021 року. Цікаво те, що своєю мережею, кількістю товарів і об'ємом даних ми влаштували для їх сервісу свого роду виклик. Адже в нас 44 магазини з номенклатурою понад 18 000 товарів. Навіть за одну секунду у нашій системі проходить досить велика кількість чеків. Тобто вони зробили стрес-тест свого продукту та покращили його в деяких слабких місцях, які були виявлені саме завдяки нашій мережі.
Зараз завдяки Смарт Касі та автоматизації товарообігу значно зросли наші можливості стосовно масштабування бізнесу, відкриття нових торгових точок. Ми змогли покращити наш ККД, детальніше бачимо структуру продажів. Їх система має дуже гнучкі налаштування, які дають можливість отримувати багато корисної, потрібної для аналізу інформації: бачити найпопулярніші товари, середній чек, відкриття/закриття змін касирів та багато іншого. Це дозволяє ефективніше використовувати обігові кошти, замовляти саме ті товарі, які найбільш затребувані, і таким чином зменшувати залишки на складах. Все це дає поштовх до розвитку. Зараз вже шукаємо приміщення для декількох магазинів у різних містах західної України.
Також співпраця з ними дозволила нам відмовитися від терміналів одного з банків, якими користувались раніше. В цьому більше немає потреби, бо пристрої Смарт Каси дозволяють приймати оплату картками. Ба більше, з ними є можливість змінювати обслуговуючий банк-еквайєр, обираючи найпривабливіші умови, а не бути прив’язаними до однієї установи, яка надає в оренду самі термінали.
Сліпченко Тетяна, CEO компанії «Дентал депо»
Наша компанія понад 20 років продає стоматологічне обладнання, матеріали та медичний одяг. Офіс знаходиться в Тернополі, але працюємо у всій країні. Продажі здійснюємо як гуртом, так і в роздріб. Саме з роздрібною торгівлею пов’язане наше знайомство зі Смарт Касою.
Як відомо, з початку року підприємців зобов’язали використовувати касові апарати. До цього в нас взагалі їх не було. Але, обираючи постачальника цих послуг, ми досить ґрунтовно вивчали ринок: і програмні продукти, і більш звичні консервативні пристрої. Ми обрали Смарт Касу з трьох причин, про що ще жодного разу не пошкодували.
Вони були першими на ринку, хто запропонував бізнесу комплексне рішення, яке є ефективним, не вимагає якихось суттєвих затрат та зручне в користруванні. Раніше такій компанії, як наша, щоб отримати той самий пакет послуг, треба було б: а) придбати касові апарати (звичайний або РРО); б) окремо орендувати в банку термінали для прийняття карткових платежів; в) окремо синхронізувати всі платіжні дані з CRM-системами, які використовуються. Смарт Каса першою змогла запропонувати комплексне рішення «все в одному», якого до їх появи на ринку не існувало. Так, були продукти, які вирішували ці питання кожен окремо, але їх інтеграція, синхронізація потребували додаткових зусиль. Це був перший аргумент на їх користь.
Другий — це сервіс. Для бізнесу час — це гроші. Будь-яка несправність касового апарату або його невірне налаштування означає неспроможність обслужити клієнта, який сприймає це як поганий сервіс і може більше не повернутися. Це може коштувати дуже дорого для будь-якої компанії. До Смарт Каси в цьому плані жодних питань не виникає. Вони забезпечили реєстрацію апаратів через фіскальні органи, навчили персонал ними користуватися, налаштовувати. Плюс багато чого означає їх цілодобова підтримка користувачів. Законодавство, яке вимагало від підприємців фіскалізувати доходи і видавати чеки, почало діяти з 1 січня. І треба віддати їм належне: весь період різдвяних та новорічних свят, доки бізнес готувався до нових правил, підтримка компанії працювала і була на зв’язку. Я навіть сама пам'ятаю, що нам доводилося звертатися до них увечері 31 грудня, і їм можна було додзвонитися і поспілкуватися.
Ну і, по-третє, це український продукт. Причому якісний.
Бойко Оксана, ФОП, власниця двох торгових точок
З 2009 року займаюсь роздрібною торгівлею текстилем в Житомирській області: жіночий, чоловічий одяг та білизна. В позаминулому році відкрила ще одну точку з продажу спортивного одягу та аксесуарів.
Перший пристрій від Смарт Каса був придбаний мною в листопаді 2021 року, а підключений в січні 2022. Весь цей час я готувалась до автоматизації обліку: створювала базу товарів, додавала номенклатуру, залишки тощо. На початку лютого я придбала та підключила вже другий пристрій.
Коли обирала постачальника послуг, мій вибір стояв між двома компаніями. Але коли почала вивчати особливості підключення та застосування, з’ясувалося, що співпраця з однією з них додатково потребувала купівлю двох ноутбуків — по одному на кожну з моїх точок. Це зайві розходи, на які я не розраховувала. Плюс додатково довелося б брати в аренду банківські термінали. Порахувавши все, я зробила вибір на користь Смарт Каси. Тут ти одноразово купуєш пристрій, в якому є все. Нічого більш докупляти або орендувати не доведеться.
Вартість підключення та обслуговування було головним критерієм вибору. Але ще мені сподобалось те, що сама по собі Смарт Каса — невеликий пристрій, який можна зручно прилаштувати навіть в дуже обмеженому робочому просторі. Плюс зручність його використання. Будь-хто, хто вміє користуватися смартфоном, впорається і з ним.
Не розчарувала і служба підтримки. Звертатися доводилось не часто, але відповідають швидко і надають якісну допомогу. Поки що всі питання вдавалось вирішувати в телефонному режимі.
Зробити це дуже просто. Достатньо залишити заявку на сайті smartkasa.ua, або просто завантажити додаток
Але при цьому варто остерігатися підробок. Бо на ринку вже з’явилось чимало конкурентів, які називають свої вироби «Смарт Касою», незважаючи на те, що це офіційно зареєстрований бренд. Звернувшись до них, є ризик отримати продукт і сервіс сумнівної якості. Тому купуйте лише оригінальну продукцію і лише у виробника.
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...