За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
22 460 грн — саме стільки, за даними експертно-аналітичного центру кадрового порталу
Київ залишається містом із найвищою середньою заробітною платою. Середній оклад в столиці тримається майже на одному рівні протягом трьох місяців — 29 200 грн у травні, 29 500 грн у червні та липні.
У рейтингу регіонів із найвищими пропонованими зарплатами у вакансіях в середині літа відбулися зміни. Зокрема, у Львівській області, яка посідала останнім часом другу сходинку у рейтингу зарплат, у липні середня заробітна плата знизилася. Якщо у червні у цьому регіоні в середньому пропонували 20 500 грн, то середня липнева зарплата у Львові та області становить 18 900 грн.
На відміну від Львову та області, у більшості областей західного регіону України у липні спостерігається позитивна динаміка середньої заробітної плати. Зокрема, підвищення середньої зарплати, яку пропонують у відкритих вакансіях у липні, зафіксовано у таких областях: Закарпатській (16 600 грн), Івано-Франківській (15 200 грн), Хмельницькій (14 800 грн), Тернопільській (14 300 грн) та Рівненській (11 500 грн).
Вищі, аніж на початку літа, зарплати у Одеській області. Тут роботодавці у липні пропонують в середньому 22 500 грн. Для порівняння: у червні середня зарплата у цьому регіоні становила 18 700 грн. Така динаміка дала змогу Одеській області посісти другу позицію у переліку регіонів із найвищими середніми зарплатами.
До рейтингу регіонів, де у липні пропонують найвищі зарплати, окрім вищезгаданих Києва, Одеської та Львівської областей, потрапили також Харківська область (середня зарплата 18 тис. грн), Запорізька та Чернівецька області (17 100 грн).
Найменша середня заробітна плата зафіксована у Рівненській області (11 500 грн). До переліку регіонів із найнижчими зарплатами потрапили також Полтавська та Київська області, де в середньому в липні пропонують 11 700 грн; Житомирська область (11 800 грн), Кіровоградська область (12 100 грн), Чернігівська область (12 100 грн).
У липні також значно знизилися зарплати, які пропонують у таких областях:
Читайте також:
Найбільше падіння середньої зарплати відчули представники сфери видобутку сировини. У липні у відкритих вакансіях у цій сфері пропонували в середньому 15 800 грн, на відміну від червня, коли середня щомісячна компенсація становила 25 300 грн. Отже, середня зарплата у сфері видобутку сировини в середині літа знизилася на 37,5%.
Знизилися також зарплати у сфері HoReCa. Незважаючи на літній сезон, який зазвичай був найактивнішим у цій сфері, у готелях, ресторанах та туристичних комплексах у липні вкрай мало вакансій, а середня зарплата складає 16 700 грн.
Серед тих, кому у липні пропонують нижчі зарплати, ніж на початку літа, також:
Перелік професій з найвищими зарплатами залишається незмінним. Найбільші оклади отримують у сфері інформаційних технологій. У середньому ІТ-спеціалісти щомісяця мають 76 тис. грн.
Трохи підвищилися зарплати, які пропонують кандидатам на посади у вищому менеджменті. Середня заробітна плата, яку у липні пропонують керівникам, становить 52 600 грн.
У топ-5 професійних сфер із найвищими зарплатами утримуються також консалтинг із середньою зарплатою 32 300 грн, маркетинг, реклама та PR (середня зарплата 26 600 грн), а також бухгалтери та спеціалісти з управлінського обліку та фінансів (середня зарплата 25 600 грн).
Читайте також:
Юристи та спеціалісти сфери страхування були серед тих спеціалістів, які постраждали від кризи на ринку праці найбільше. Від початку війни кількість вакансій для цих фахівців майже не було.
У середині літа пропозицій роботи у сферах юриспруденція та страхування стало більше, проте зарплати, які пропонують роботодавці, значно нижчі, ніж були до війни. Юристам в середньому у липні пропонують 15 500 грн, страхувальники можуть розраховувати щомісяця в середньому на 13 500 грн.
До п’ятірки спеціалістів із найнижчими зарплатами у липні потрапили також представники робітничих професій (середня зарплата 12 800 грн), охоронці (9 700 грн), а також студенти та спеціалісти, які лише починають кар'єрний шлях (їм в середньому готові платити щомісяця 9 500 грн).
Дані були отримані в результаті аналізу бази вакансій і резюме кадрового порталу
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...