За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Вже понад місяць американський ринок акцій показує гарні результати: S&P 500 (+9,1%), Nasdaq (+11,8%), Dow Jones (+7%). Що це — тимчасовий відскок або початок нової ери зростання,
Ентузіазму на ринку точно чимало, особливо в середовищі роздрібних інвесторів. Але потрібно визнати, що його було багато й наприкінці лютого, коли S&P 500 за тиждень зріс на 4%, чи у другій половині березня, коли індекс злетів на 10%, або й у травні, коли було зафіксовано зростання на 7%.
Але загалом із початку року S&P 500, основний індекс американського ринку акцій, втратив 16%, і для інвесторів це найгірший початок року за всю історію американських ринків.
Що ж цього разу? Однозначної відповіді немає. Роздрібні інвестори вважають, що нова ера почалася і охоче купують сповнені обіцянок «компанії майбутнього» у стилі Сathie Wood, які вміють чудово витрачати гроші інвесторів, але ще не навчилися заробляти власні.
Індустрія хедж-фондів, навпаки, використовує зростання останніх тижнів, щоб зробити ставку на падіння. Хто переможе — роздрібний інвестор чи «розумні гроші» — дізнаємося дуже скоро.
Що ж стосується подальшої долі ринку у короткочасній перспективі, то, на мою думку, дуже слушним є твердження про те, що для початку нового зростаючого ринку необхідно виконання наступних умов:
Поки що жодної з цих умов не виконано: ФРС настроєний жорстко, долар міцний, як ніколи, а крива дохідності інвертована, що завжди є надійним передвісником проблем. Тож, схоже на те, що чергова пастка для «биків» широко відкрита і краще до неї не потрапляти.
Читайте також:
Що може змінити настрої ФРС? Про це не одноразово казали самі очільники центрального банку США: необхідно отримати чіткі та безапеляційні докази того, що інфляція пішла на спад.
Багато хто говорить, що максимальних значень інфляції було досягнуто в червні. До речі, серед цих оптимістів чимало тих, хто впевнено розповідав про тимчасову природу інфляції. Безсумнівно, падіння цін на сировину, передусім на нафту, яке відбувається останніми тижням, допоможе боротьбі зі зростанням цін, але вирішальної ролі не зіграє.
Найнадійнішим методом боротьби з інфляцією є рецесія. У всякому випадку, за даними аналітиків, за останні 100 років у США було одинадцять рецесій, що розпочиналися при інфляції вище 3%. І кожна з них, без виключення, закінчувалася тим, що значення інфляції поверталися до прийнятних значень.
В середньому, приборкання інфляції, від максимальних значень до цільового показника у 2%, тривало 16,2 місяці, а середнє значення, на яке змінилася інфляція, від максимуму до мінімуму, склало 6,8%. Вражаючі результати! Проблема тільки в тому, що рецесія навряд чи принесе ринкам велику втіху.
Читайте також:
Один із способів не потрапити до пастки і не стати жертвою можливої рецесії — це мати правильні передчуття. Як, наприклад, у чоловіка спікера Конгресу США Ненсі Пелосі, який інвестував декілька мільйонів доларів у акції Nvidia, одного з найбільших виробників чипів у світі, прямо перед прийняттям у Конгресі закону про сприяння розвитку індустрії напівпровідників. За місяць, з моменту інвестиції, акції Nvidia зросли на 14%. Оце так майстерність!
Чимось нагадує дуже інформованих українських інвесторів в
Комерційним інвесторам щастить менше — втрачають всі, найбільші та найдосвідченіші.
За десятиліття існування, BlackRock, компанія з управління активами встановила не один рекорд. Найвизначніший, мабуть, той, що фірма стала першою у світі, фінансові активи під управлінням якої перевищили десять трильйонів доларів. Але цього року, на жаль, BlackRock зафіксувала ще один рекорд: найбільшу суму грошей клієнтів, втрачених однією фірмою за шестимісячний період. У першій половині цього року BlackRock втратила 1,7 трильйона доларів!!! Може б їм порадитися з Ненсі Пелосі та її чоловіком, як інвестувати з прибутком.
Ну і наостанок, важливі новини з Європи. Після 11 років нульової відсоткової ставки, Європейський центральний банк (ЄЦБ) у четвер підвищив її на 0,5% — вище, ніж очікувалося.
Причина та сама, що й у всьому світі — інфляція б'є рекорди і з нею потрібно боротися. Одна проблема — боротьба розпочинається в той час, коли економіка єврозони знаходиться далеко не в найкращому стані. Незаперечні ознаки стагфляції, посилені війною в Україні, енергетичним шантажем Росії та політичною кризою в Італії — перспектива вимальовується не дуже весела.
Хто виграв — це тільки євро в короткостроковій перспективі, який після оголошення рішення ЕЦБ трохи зріс щодо долара.
Читайте також:
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...