За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Військові облігації — це можливість допомогти українській армії, яка захищає нашу країну від російського агресора, а також спосіб уберегти заощадження від інфляції. І бізнес, і громадяни щотижня вкладають мільйони у купівлю цих паперів. Сьогодні з'явилася можливість придбати їх за криптовалюту. Ми розповімо, які переваги це надає інвесторам.
Із початку російського військового вторгнення Міністерство фінансів України провело 42 аукціони з продажу військових облігацій та залучило до держбюджету майже 79 млрд грн, близько $215 млн та €229 млн (дані
Їх охоче купує і бізнес, і фізособи. По-перше, для того, щоб допомогти українській армії, яка мужньо захищає країну від варварського вторгнення росії. По-друге, це дозволяє хоча б частково уберегти заощадження від інфляції. Чому частково? Тому що, за
Раніше купити військові облігації можна було тільки через торговця цінними паперами: банк чи брокера, які отримали відповідні ліцензії. Але тепер, після появи першого українського криптобонду UACB, інвестори можуть купувати ці папери ще й за криптовалюту, що: а) простіше; б) вигідніше.
Це проєкт компанії Evoltech, лідера в галузі блокчейн-розробок в Україні, що запущений спільно з ICU — найбільшим брокером державних паперів за підтримки крипто платформи COINPAY.
Ось як це працює. Брокер купує військові облігації, випущені Міністерством фінансів України, Evoltech емітує під них відповідну кількість UACB та продає їх кінцевим клієнтам. Продаж UA CRYPTO BOND здійснює криптоплатформа COINPAY, єдиний майданчик, який отримав ексклюзив на продаж криптобондів. Реальні куплені облігації при цьому відображаються на кастодіальному рахунку брокера, що підтверджує реальність паперів та робить процес максимально прозорим. Тобто будь-який інвестор тепер має можливість купити українські військові облігації за крипту, а криптобонд є доказом володіння ними. «Цим проєктом ми хочемо показати переваги технологій блокчейн у реальному секторі як для бізнесу, так і для держави», — каже CEO/Founder Evoltech Валерій Еделєв.
«Для нас у цьому проекті найважливіше — допомогти Україні на економічному фронті. Залучити кошти криптоком'юніті та іноземних громадян до цінних паперів держави, які безпосередньо фінансують захист нашої України.
Купівля та продаж UACB проводиться за USDT — стейблкоїн, що прив'язаний до курсу долара США. Якщо ви купите криптобондів, наприклад, на 100 USDT (читай на $100), то під час їх продажу отримаєте ті ж самі 100 USDT. По суті, ціна фіксується у твердій валюті, незважаючи на те, що реальні облігації випущені в гривні. Купивши їх через UACB, інвестор страхує себе ризиками падіння курсу національної валюти. При цьому його гроші не лежать під подушкою, а працюють, йдуть на потреби української армії.
Хеджування курсових ризиків у реаліях воєнного часу — аргумент дуже вагомий. Гривня досить різко просіла. Відразу після початку російського вторгнення НБУ зафіксував її курс на довоєнному рівні у 29,3 грн за $1, і заборонив банкам відхилятися від нього більш ніж на 10%. При цьому готівковий
Це нюанс, який зупиняє багатьох інвесторів, які бажають взяти участь у фінансуванні ЗСУ, але побоюються можливого знецінення своїх заощаджень. Купівля облігацій через UACB зводить ці ризики нанівець.
Станом
Для них процес покупки — справа занадто клопітка. Потрібно відкрити рахунок у українського брокера, завести в країну валюту, перевести її в гривню і лише потім купити на неї папери, які дають 10%-11% у гривні за досить високих курсових ризиків. Навіть при великому бажанні допомогти українській армії, багато хто замислиться, перш ніж піти на такий крок. Тобто до цього часу облігації могли бути цікаві лише тим іноземним компаніям, які вже працюють в Україні та мають на рахунках надлишок гривні.
Поява UACB прибирає для нерезидентів усі процедурні перепони та мінімізує курсові ризики, роблячи тим самим інвестиції в українські військові бонди значно цікавішими. Адже для купівлі криптобондів громадянство інвестора не має значення. Йому потрібен лише гаманець з достатньою сумою в електронних доларах USDT.
UACB не має обмежень щодо мінімальної суми інвестицій. У криптобонди можна вкласти хоч 100 гривень. Це здатно залучити значно більше інвесторів, ніж у випадку зі звичайними військовими облігаціями.
Деякі банки встановили досить високий поріг для таких вкладень, що різко обмежує кількість потенційних покупців. Так, наприклад, в Ощадбанку мінімальна сума купівлі військових облігацій становить 10 тисяч, в Кредобанку — 50 тисяч, а у найбільшого банку країни — «Привату» — взагалі 100 тисяч гривень. Вони також беруть комісії за операції з самими паперами та обслуговування рахунків, на яких ті зберігаються.
Є, щоправда, банки, які відмовилися від комісій та дають можливість вкладати від 1000 гривень — така номінальна вартість одного паперу. Так роблять monobank, ПУМБ, Укргазбанк, Укрексімбанк. Але навіть у цьому випадку існує ліміт, і люди, які готові вкласти в папери, наприклад, 500 або 800 гривень, залишаються не при ділі.
Чому брокери беруть комісію за обслуговування рахунків у цінних паперах? Тому що це робота, і вона коштує грошей. Це особливий вид діяльності, для якого потрібна ліцензія, особливий софт та люди, які ведуть ці рахунки та подають звітності до відповідних органів. Людей потрібно знайти, навчити та платити зарплати, а софт купувати. Тому послуга має ціну і брокер бере її у вигляді комісії.
У випадку UACB цих витрат немає. Це гарна новина для брокерів, які цікавляться темою торгівлі військовими облігаціями, оскільки це значно знижує їх витрати.
Криптобонди UACB можуть зацікавити всіх, хто має вільні гроші і, що головне, бажання допомогти Україні та її армії у нелегкій боротьбі проти необґрунтованого варварського російського вторгнення. Насамперед, тим інвесторам, хто тримає частину своїх коштів у криптовалютах. Втім, вкластися в UACB можуть і ті, хто зберігає заощадження у традиційних валютах.
COINPAY (coinpay.ua) забезпечує криптопроцесинг UACB, а також здійснює обмін та обіг криптобондів у себе на платформі. Іншими словами, CoinPay — партнер, який здійснює продаж UA CRYPTO BOND за USDT.
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...