За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Кожна складна ситуація доводить, наскільки важливо мати фінансову подушку. Так, заощаджувати гроші українцям зараз непросто. Але якщо правильно підходити до цього питання, то цілком реально. Порадами, як заощаджувати у буремні часи,
Так, інфляція безжальна. Так, бажання віддати на підтримку ЗСУ і волонтерам все, що можна, непереборне. Але, принаймні, десяту частину заробітків ви маєте регулярно лишати на майбутнє, бо зараз воно непередбачуване, як ніколи.
Якщо ваші заощадження до тисячі доларів — тримайте їх у готівці, хай вони за будь-яких обставин будуть під рукою.
Якщо це до п’яти тисяч доларів — хай третина з них буде готівковою, а решта — на банківському рахунку.
Якщо ж накопичення більші — можете частину з них покласти не лише на звичайний банківський рахунок, а й на депозитний. Так, відсотки за валютними депозитами в Україні мізерні, але вони є, і, принаймні, пригальмують знецінення ваших заощаджень із часом.
Читайте також:
Здебільшого українці отримують доходи у гривні, тож і гривневі накопичення у них зазвичай більші за валютні. Наразі фінансовий сектор працює стабільно, держава гарантує 100% банківських депозитних вкладів, продає військові облігації із дохідністю у 10−12%.
Здається, що гривня наразі є чи не найкращою валютою для збереження своїх кревних.
Але ми маємо розуміти, що економічна ситуація ускладнюється щомісяця. Тож і тут ви маєте розподіляти ризик: все ж конвертувати частину вашої гривні в інші валюти, не купувати держоблігацій за останні кревні та уважно слідкувати за станом справ вашого банку.
Бо, з одного боку, 100-відсоткова гарантія
Розкладайте свої кревні мудро: невеликими сумами у велику кількість різних шухляд.
Читайте також:
Завжди у часи нестабільності є велика спокуса заробити на валютних коливаннях, що ходить пліч-о-пліч із хронічними розчаруваннями від буцімто втраченої вигоди: «От якби я вчора купив по 27, сьогодні вже заробив би».
Насправді, намагатися спекулювати на різниці
Зазвичай «заробити на курсі» вдається лише тим, хто багато років професійно займається таким видом діяльності. Бо навіть у найстабільніші часи заробіток на спекуляціях із валютою вийде лише у тих, хто поринув у ситуацію та специфіку спекуляцій.
Така людина розуміє різницю між курсами продажу та покупки доларів, розуміє причини падіння або зростання курсу
Читайте також:
Здається, час для інвестицій у крипту найкращий — ціна на неї знижується чи не щодня. Але знижується ж вона не просто так, правда? Причина розпродажу у тому, що інвестори намагаються, як і ми з вами зараз, розподілити ризики, позбувшись найменш захищених активів. І вони абсолютно праві.
Криптоспекуляції насамперед небезпечні втратою всіх грошових накопичень. Інвестиції в криптосектор не захищені жодною державою, взагалі нічим не захищені. Тож наразі точно не найкращий час для подібних експериментів, зважаючи, що наше з вами майбутнє не менш непередбачуване, ніж майбутнє крипторинку.
«А де ж нерухомість?» — спитає українець, звиклий до цього квазінвестиційного інструменту і впевнений, що він «тільки дорожчатиме». Азарту додає як розуміння, що чим далі від кордону з РФ, тим більше шансів, що дорожчати таки буде, так і кількість мігрантів, які їдуть і готові продавати своє майно, підживлюючи ринок, який, здавалося, мав би бути мертвим.
Що ж, насправді будь-хто, хто бачив карту повітряних тривог, розуміє, що нерухомість — це все ж таки ризикована інвестиція. Вона справді може бути вигідною, якщо ви знаєте ринок, знайдете хорошу пропозицію і, головне, потім вам пощастить. А як не пощастить?
Кожному українцеві наразі важливо зрозуміти, що змусити гроші працювати за нинішніх умов — не найголовніше. Головне — підтримувати та нарощувати подушку безпеки, максимально розподіливши ризики, щоб не втратити своїх накопичень. Ми всі щодня ставатимемо трохи біднішими, наше завдання — розтягнути цей процес у часі та максимально пом’якшити його вплив. Не заробити всього й відразу, а зберегти і заощадити.
Читайте також:
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...