За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Більшість українських підприємств не можуть платити заробітні плати на довоєнному рівні. Новим працівникам вони також пропонують зарплати нижчі, ніж до війни. Скільки зараз можуть отримувати фахівці та у яких сферах зарплати поволі почали зростати, «Мінфіну» розповіли експерти порталу grc.ua.
Аналіз бази актуальних вакансій показав, що у травні у більшості професійних сфер триває зниження заробітних плат. Найменші зарплати пропонують у таких сферах:
Найскладніше зараз знайти роботу: юристам, страховикам, працівникам сфери обслуговування, краси та спорту, охоронцям, освітянам та науковцям, домашньому персоналу, спеціалістам, які працювали в сфері автомобільного бізнесу, закупівель. Для них зараз найменше актуальних вакансій. В переважній більшості вакансій в цих сферах заробітна плата не озвучена.
Невтішною тенденцією є те, що майже в усіх професійних сферах прослідковується зниження середньої заробітної плати. За виключенням декількох сфер, падіння медіанної зарплати у травні склало від 9% до 58%.
Найбільше зарплати знизилися у сферах: видобуток сировини (-58%), інсталяція та сервіс (-56%), безпека (-49%). Відчутне зниження зарплат у відкритих вакансіях в травні, порівнюючи з квітнем, відбулося також для спеціалістів без досвіду роботи та студентів (-56%), робітничого персоналу (-46%), фахівців сфери консультування (-46%), будівництва та нерухомості (-44%), працівників сфери туризм, готелі, ресторани (-32%).
Справедливим буде зазначити сфери, в яких зарплати або утрималися та тому ж рівні, що і в попередньому місяці, або трохи підвищилися. У сфері автомобільного бізнесу, незважаючи на те, що падіння зарплат із початку війни відбулося більше ніж на 50%, у травні середня зарплата дещо підвищилася — з 11 тис. грн у квітні до 14,5 тис. грн.
У сфері виробництво та сільське господарство середня зарплата зросла з 13,3 тис. грн до 16,6 тис. грн у травні. Середня заробітна плата для медиків та фармацевтів підвищилася з 14,9 тис. грн до 18,2 тис. грн.
Позитивна динаміка середньої зарплати спостерігається у сфері бухгалтерія, управлінський облік,
У сфері інформаційних технологій середня зарплата у відкритих вакансіях у травні трохи нижча, порівнюючи з квітнем. Проте, зважаючи на високий рівень зарплати у цій галузі, це зниження майже не відчутне. У квітні ІТ-спеціалістам пропонували в середньому 108,1 тис. грн, а в травні — 103,5 тис. грн.
Стосовно аналізу зарплат за регіонами, то найвиші зарплати пропонують у Києві. Столиця повернула впевнене лідерство за розміром заробітних плат, яке було втрачено з початку війни. У київських компаніях в середньому пропонують 29,2 тис. грн.
Також високі середні зарплати у Полтавській (22,3 тис. грн), Львівській (21,6 тис. грн), Одеській (21 тис. грн), Івано-Франківській (19,4 тис. грн) та у Харківській областях (19 тис. грн).
Читайте також:
Найнижчі зарплати в травні у відкритих вакансіях пропонуються у Чернігівській (в середньому 12,4 тис. грн), Тернопільській (13,1 тис. грн), Волинській областях (13,6 тис. грн).
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...