За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
У квітні ціна біткойна знизилася на 16,2%, компенсувавши попереднє двомісячне зростання. Зараз
Ціновий рух біткоіну багато в чому схожий на динаміку індексу Nasdaq, чиї котирування також до кінця минулого місяця повернулися до локальних мінімумів. Обидва інструменти перебувають у стані корекції з листопада: головна криптовалюта втратила трохи більше 40%, а фондовий індекс — близько 20%.
Аарон Хомський, керівник інвестиційного департаменту ICB Fund (інвестує у криптовалюти, токени, блокчейн-компанії та інші інновації) пояснює це тим, що обидва активи входять до однієї групи — ризикованих інструментів. А для них зараз настали нелегкі часи.
Читайте також:
Причин для охолодження інвесторів до ризикових активів достатньо. Нещодавні заяви голови ЄЦБ Крістін Лагард про те, що європейська економіка постраждає через війну в Україні сильніше за американську, посилили покупки
Нервози додали і корпоративні звітності американських компаній за перший квартал, на яких позначилися і інфляція, що розігналася, і скорочення заходів підтримки економіки.
Боротьба регуляторів з інфляцією залишиться головним чинником, який впливатиме на крипторинок і в травні. «ФРС явно не встигла за інфляцією, тому швидко і жорстко зменшуватиме свій баланс, який накопичився за роки пандемії, і підніматиме облікову ставку. Це додасть впевненості продавцям», — каже CEO криптовалютної біржі EXMO Сергій Жданов.
Березневе
По-перше, на обсяги торгівлі кріплювалютою впливає вилучення ліквідності і загальне скорочення коштів, доступних для інвестування, такої думки дотримується керівник відділу аналізу ринку Genesis Global Trading Hoель Ачекон.
По-друге, більш високі ставки роблять менш вигідними інвестиції в біткоін для тих, хто купує криптовалюту з кредитним плечем. Адже для них зростаює вартість позик. А це сильно змінює сценарій винагороди за ризик: потенціальний дохід падає, а витрати pacтут.
Втім, якщо ФРС зараз не підніме ставку вище за очікувані 0,5%, у біткоіна є шанс відскочити до зони $42 тис.
Впевненості додає і той факт, що дедалі більше інституційних інвесторів розподіляють свій капітал на криптовалюти. Поки що, звичайно, це невеликі гроші порівняно з вкладеннями в інші активи. Проте обсяги коштів, вкладених у крипторинок, незмінно зростають.
«Ціна на біткоін, як і на традиційні активи, залежить також і від капіталу, який великі інвестори вкладають у криптовалютні компанії.
Відстежити цю тенденцію можна через дані про вкладення в криптопроекти з боку венчурних капіталістів, серед яких Paradigm, Andreessen Horowitz, FTX, Hivemind Capital, Haun Ventures, Electric Capital. У 2020 році сума їхніх інвестицій становила $2,3 млрд на рік, у 2021-му лише за перші три місяці — понад $2,6 млрд. У 2022-му на початок квітня ця сума вже досягла $5 млрд.", — розповіли «Мінфіну» у компанії WhiteBIT.
Читайте також:
Зараз, за словами Ноеля Ачесона, щодня у криптопроекти вкладається близько $100 млн.
Тим не менш, макропрогнози, що погіршуються, даються взнаки. Ще в березні 2022 року більшість експертів були впевнені у травневому зростанні біткоіну. Вони припускали, що BTC спочатку трохи стабілізується, а потім накопичить сили для ривка. Причому прогнози були дуже сміливими: першій по капіталізації криптовалюті прогнозували зростання від 70−80 $ тис. до $ 100 тис і вище. Курс мали штовхати вгору зростаюча інфляція та активний інтерес інвесторів до крипторинку.
Проте вже до середини квітня оцінки змінилися: багато експертів говорять про уповільнення зростання біткоіну та повернення до позначки $30−40 тис.
«Динаміка підказує, що глобальних змін у травні не варто очікувати. Котирування, швидше за все, ще якийсь час будуть у рамках консолідації. Ключовими рівнями стануть $35 тис знизу та $48 тис угорі. Активу потрібен потужний каталізатор, який схилить шальки терезів у бік продавців або покупців», — вважає Сергій Жданов.
Втім, просідання може бути тимчасовим.
Читайте також:
Криптоінвестор і аналітик Ларк Девіс, якого читають лише у Twitter близько 750 тис передплатників, каже, що поведінка технічних індикаторів вказує на підготовку біткоіну до падіння з можливим виходом монети на зріст у найближчій перспективі.
Аналітик, що веде мікроблог під ніком BTCfuel, вважає, що відскок із наступним набором висоти допоможе монеті оновити абсолютний максимум до осені 2022 року.
Інші спостерігачі впевнені, що біткоін вже знаходиться поблизу дна. Наприклад, такої думки аналітик під ніком TechDev. На потенціал виходу біткоіну у зростання вказують сигнали індикатора Entity-adjusted dormancy flow. Метрика показує співвідношення поточної ринкової капіталізації та сукупної доларової вартості монет.
За словами Метью Хайланда, технічного аналітика та аналітика даних у мережі, цього року біткоін досягне позначки $100 тис. Прибічники таких прогнозів кажуть, що бичаче ралі розпочнеться вже у травні.
Такі різношерсті прогнози роблять спекулятивні ігри зараз занадто ризикованими, вважають аналітики криптовалютного майданчика WhiteBIT і пропонують інший варіант.
«Найбільш актуальною для біткоін-інвесторів сьогодні стає стратегія холдингу та депозиту під відсотки. Майже кожна криптовалютна біржа зі світового та європейського топу надає таку послугу. Вибирати потрібно за умовами договору про
За класикою жанру масштабна корекція може стати хорошим моментом для набору довгої позиції.
«Серед криптовалют, як і серед технологічних акцій США, присутня велика кількість перспективних активів, які торгуються на 60−70% нижче від пікових значень. Зрозуміло, діяти необхідно обережно: вибрати 5−10 найнадійніших інструментів та поступово збільшувати обсяг монет у своєму портфелі», —
На його думку, найцікавішими зараз виглядають інфраструктурні проекти, а не стартапи з вузькою спеціалізацією, на зразок DeFi чи метавсесвітів.
«Йдеться про блокчейн-мережі, що розвиваються: Polkadot, Elrond, Solana, Harmony, Fantom і т.д. За ними стоять великі фонди, які мають можливість надавати їм усіляку підтримку, у тому числі і щодо вартості токенів», — пояснює Хомський.
Щоб зрозуміти як це працює, достатньо поглянути на Cardano: проект застав бурхливе зростання 2017 року, але досі так і не створив нормальну інфраструктуру і не зміг залучити велику кількість розробників. Проте він все ще тримається в топі, а отже технологія — це не найголовніший фактор, який визначає розмір капіталізації.
Аналітики компанії WhiteBIT радять звернути увагу на три монети: Avalanche, Solana та Axie Infinity.
«Avalanche — найшвидший смарт-контракт індустрії блокчейнів у мережі Layer-1. Завдяки швидкості, дешевизні транзакцій (менше однієї секунди) та екологічності він становить конкуренцію не тільки ефіру, де транзакція приймається, підтверджується та завершується за 6 хвилин, але й біткоіну, якому для цього потрібно близько 30 хвилин.
Загальна кількість заблокованих у проекті коштів (TVL) становить $10,3 млрд., що свідчить про зростання його екосистеми. Інвестори зацікавлені у проекті через його широкі інвестиційні можливості — на його блокчейні існує близько 200 проектів. З початку квітня TVL Avalanche впав з $11,6 млрд., що може бути сприйняте інвесторами як сигнал до покупки", — пояснили «Мінфіну» свій вибір у WhiteBIT.
Високу волатильність показує і Solana, тижневе падіння якого перевищило 11%, що може розглядатися інвесторами як сигнал для входу на ринок.
«Цей проект є одним із основних для забезпечення DeFi-екосистеми, а також одним із головних конкурентів ефіру за швидкістю транзакції, що займає лише 5 секунд. Крім того, він входить у топ найпоширеніших інструментів для полегшення створення DApp», — пояснили привабливість альткоіну у WhiteBIT.
Axie Infinity — проект GameFi, однієї з найпопулярніших бойових ігор. Частково її власниками є гравці через NFT. Володіння такими токенами дає їх власникам право брати участь в управлінні розвитком проекту та його економікою.
«Наразі компанія зібрала понад $1 млрд внутрішньоігрових активів саме за допомогою своїх токенів. За цим активом також спостерігається цінове падіння (тижневе — близько 28% на 3 травня — ред.)», — розповіли у WhiteBIT.
Експерти криптовалютної біржі EXMO вважають перспективними провідні монети та токени, що використовуються для Web3.
«Наприклад, Solana. Краще вкладати гроші не в суто спекулятивні монети, а в ті, які мають фундаментальне підґрунтя, а також свої блокчейн-проекти і т.д. Серед найпопулярніших — Ethereum, Cardano. Дуже важливо придивлятися до команди розробників, наскільки часто відбуваються оновлення та які озвучені плани розвитку проекту. Не варто забувати і про конфіденційні монети. Останнім часом на них є попит, серед найпопулярніших — Zcash», — пояснив Сергій Жданов із EXMO.
«Мінфін» не дає інвестиційних порад. Матеріал опублікований виключно з ознайомлювальною метою. Криптовалюта — це волатильний актив, який може призвести до фінансових збитків.
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...