За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Цього тижня майже 200 компаній оприлюднять квартальні прибутки, включаючи таких гігантів як Microsoft, Мета, Apple та Google. На цьому фоні ФРС займає все більш рішучу позицію та готовий відчайдушно боротись з інфляцією. До яких наслідків це може призвести,
Понеділок, традиційно, вважається «важким» днем, тому, щоб не псувати інші, «легкі» дні, почнемо саме його зі «страшилок». За даними Biancoresearch, Bloomberg Global Aggregate Index, що враховує динаміку більш ніж 28 тисяч різних облігацій загальною вартістю близько $68 трильйонів, із початку року втратив понад 10%. Нічого такого ніколи раніше не траплялося.
Bloomberg US Aggregate Index, до складу якого входять більш ніж 12,5 тис. американських облігацій загальною вартістю близько $25 трлн, із початку року знизився на 9,49%. Це гірше, ніж у 1980 році, події якого, за висловом аналітиків, «налякали інвесторів в облігації на ціле покоління».
Якщо б у 2020 році хтось запитав трейдерів, що робити у випадку, якщо трапиться подібне, то за версією Biancoresearch відповідь була б: «Такого не трапиться ніколи!». А якщо врахувати, чим закінчився минулий тиждень для ринку акцій, то мені здається, що нам є чого хвилюватися, або, щонайменше, задуматися.
Але й це ще не все… Станом на вечір п'ятниці, за даними Сhicago Mercentile Exchange, де торгують деривативами, існує висока ймовірність того, що протягом циклу підвищення відсоткової ставки, яке розпочалося на березневому засіданні ФРС, на нас чекає всього 14 підвищень по 25 б.п. кожне. Ймовірність такого розвитку подій складає 54%.
В нинішні ціни вже закладено підвищення на 50, 75 та 50 б.п. на кожному із засідань ФРС до кінця липня. І якщо прогноз на найближчі місяці справдиться, то вже наприкінці липня ставка ФРС буде 2−2,5%. Якщо відбудуться всі 14 підвищень, то наприкінці циклу нас чекає рівень 3,5%-3,75%.
Може й це ще не межа, адже складається враження, що цього разу ФРС налаштована дуже рішуче і, обираючи між придушенням інфляції та падінням ринків та втратами фінансових спекулянтів, що за останні два роки повністю забули слово «обережність», зробить вибір на користь стримування роздрібних цін.
Наступні вибори до Конгресу та Сенату США вже восени цього року, при цьому більшість виборців Демократичної партії працюють зовсім не на Wall Street, і їх набагато більше хвилюють ціни на продукти в супермаркеті та на заправці, аніж скільки мільйонів складе бонус в кінці року.
До речі, падіння ринку акцій, що за останні два роки збагатив чимало людей, теж матиме позитивний ефект на приборкання інфляції. Тож стимули у ФРС до рішучих дій точно є. Ну a що для ринку акцій означає підвищення відсоткової ставки, то краще й не скажеш, аніж Воррен Баффет, який порівняв зростання вартості капіталу з дією гравітації, що тягне всі предмети додолу.
Читайте також:
А тепер, перед тим, як сьогодні відкриється біржа та розпочнеться найактивніший тиждень сезону оприлюднення корпоративних результатів за перший квартал, подумайте, якими мають бути результати та прогнози компаній, щоб компенсувати всі ті негаразди, які можуть стати наслідком дій ФРС, та що може трапитися з ринком, якщо Microsoft, Мета, Apple та Google, що рапортують цього тижня разом із іще 180 компаніями, раптом не виправдають очікувань.
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...