За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Після майже півтора місяця війни українські банки та валюта тримаються гідно. На міжбанку, з урахуванням усіх обмежень НБУ, котирування долара перебувають у коридорі 29,25−29,55 гривень, на готівковому ринку зберігається рівень від 31 до 33,50 гривень. Для воюючої країни — дуже непогано.
А ось російську економіку лихоманить. Реагуючи на численні санкції,
Читайте також:
Однією з найкреативніших ідей виявилося бажання Кремля
Вимога призвела до чергового шоку великих європейських покупців газу та нафти. Задум росіян простий: ви
У результаті санкції ЄС, США та інших країн проти російського регулятора обвалили
За
Німеччина і Франція, а також ще ряд країн Євросоюзу навідріз відмовилися виконувати вимогу росіян. Але невеликі країни, а також Індія, яка вирішила скористатися ситуацією, все ж таки стали грати за правилами РФ. Наприклад, та ж Словаччина всерйоз подумувала про можливість піти на розрахунки в рублях, але зрештою не наважилася.
Читайте також:
Але насправді — це просто пробна куля. Надалі ж Росія
Цікаво, що розширити список експортованих за рублі товарів, включивши до нього добрива, зерно, олію, нафту, вугілля, метали, ліс, запропонував 30 березня спікер Держдуми PФ В'ячеслав Володін, якого вважають близькою до Путіна людиною. При цьому йде жорсткий шантаж — у разі відмови західних країн купувати російський газ за рублі РФ готова припинити постачання, що вже налякало деякі європейські країни. Та сама Німеччина вже
Читайте також:
Цього разу Європа відстояла свої інтереси. Країни заявили, що не платитимуть рублями за російський газ, оскільки в контрактах є норма про оплату в доларах та
США підтримали позицію Європи щодо розрахунків за енергоносії в доларі та євро. В американців свої інтереси:
1) бажання певним чином збити ціни на газ і нафту у світі та у самій Америці, де вирує небачена інфляція. А незабаром вибори та Байдену треба демонструвати виборцю перемоги в економіці.
2) послабити позиції РФ у війні проти України. Адже «бензоколонка» продовжує черпати ресурси для агресії саме за рахунок торгівлі енергоносіями. І не випадково країни Європи та інші світові союзники України після подій у Бучі, Гостомелі та Ірпені знову заговорили про повне ембарго російських енергоносіїв.
Подобається фактично провал ідеї Путіна про торгівлю енергоносіями за рублі й великим європейським газовим концернам. Вони не дуже хотіли б втрачати на конвертації євро в рублі за російського сценарію розрахунків щодо газу та нафти.
Але війна в Україні як лакмусовий папір показує всі позитивні та негативні риси наших міжнародних партнерів. Та сама Німеччина не готова до повного ембарго енергоносіїв із РФ, оскільки не хоче нашкодити добробуту своїх громадян та бізнесу. Німці вважають за краще проводити політику скорочення залежності від російських енергоносіїв, але поки що не більше. Найрішучішими та найпрогресивнішими у боротьбі за ембарго виявилися наші найближчі сусіди — Литва, Латвія та Естонія. Вони першими вирішили повністю відмовитись від блакитного палива з РФ.
Читайте також:
Затяжна війна в Україні загострює проблему з логістикою за усіма видами транспорту. І якщо на першому етапі це стосувалося лише автоперевезень, то зараз до них почав додаватися і морський транспорт, оскільки у багатьох портах не хочуть обслуговувати російські судна.
Причому не лише як протест проти дій РФ в Україні, а й через те, що ці кораблі часто не можуть розрахуватися валютою за послуги через санкції. Почастішали випадки, коли подібні судна росіян почали змінювати порт своєї приписки та юрисдикцію.
Серйозна проблема в Росії й з авіасполученням, як у частині обслуговування літаків, так і через обвал пасажиропотоку. Є серйозний конфлікт і з іноземними лізингодавцями літаків, яким наразі фактично відмовили у можливості їх забрати за кордон.
Переслідуючи імперські цілі, РФ продовжить часті спроби використовувати рубль як додатковий інструмент для експансії на тимчасово захоплених територіях. А також буде активною і щодо впровадження різних механізмів штучного підштовхування роботи західного бізнесу з рублями в енергетичному та сировинному секторах своєї економіки. НБУ вже зіткнувся з цим у Херсоні та Херсонській області і навіть зробив відповідну заяву у пресі. Подібні спроби впровадження російської валюти лише посилюватимуться. Від того, наскільки наполегливо і послідовно країни Азії, ЄС і США дотримуватимуться ембарго щодо газу та нафти, багато в чому залежатиме термін закінчення самої війни і в Україні.
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...