За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Сьогодні, 1 квітня, 37-й день «гарячої» війни РФ проти України. Інвестаналітик, керуючий партнер HUG'S Ерік Найман
Німеччина каже, що РФ прийматиме оплату за газ у доларах та
Схема від Путіна:
Кремль боїться, що євро/долари за проданий газ будь-якої миті можуть бути заблоковані, тому й вимагає оплати в рублях, тому що рублі заблокувати неможливо.
Але запропонована схема виглядає як така, що суперечить санкціям. Тобто під приводом оплати євро насправді весь тягар відкриття рахунку і конвертації все одно відведений покупцеві газу. Як завжди Росія каже одне, а пропонує інше. Тож подивимося на реакцію Заходу.
І ще — перші гроші за новими умовами РФ планує отримати у другій половині квітня. А до того часу дуже багато чого може змінитися і у світі, і в Росії.
Російський
Росія націоналізувала більшість літаків Boeing і Airbus, що залишилися в країні та належать іноземним компаніям.
Австралія ввела мита в 35% на всі товари, що імпортуються з РФ та Білорусії.
Лавров зустрінеться в Індії із прем'єр-міністром. РФ гарячково намагається продати свою нафту та газ Китаю та Індії в обхід санкцій. За це вже пропонується знижка 35% від ринкових цін. І надалі ще будуть «плюшки».
В Узбекистані заявили, що чекають на повернення на батьківщину 100 тис. тимчасово працюючих у РФ. Зараза російської кризи дедалі глибше поширюється на сусідні країни. Скажіть «дякую» Путіну.
У Rutube спочатку можна буде потрапити лише за паспортом. Це щоб ще краще стежити, хто і що дивиться. А то ж раптом якийсь патріотичний ролик надумає вимкнути.
Терористична «народна міліція ДНР» заявила, що не дасть ЗСУ вийти з Маріуполя на територію України. Заяву російського ватажка цієї зграї Басуріна можна поширити на всю армію бойовиків із РФ: «вони є злочинцями, бо вони вбивали громадянське населення».
Як на мене, всі росіяни, які зайшли на територію України зі зброєю в руках, не є військовополоненими, а звичайні терористи. А з терористами розмова має бути короткою. Російські терористи своїми діями самі викреслили себе з можливості застосування до них Женевської конвенції.
Читайте також:
China's Caixin manufacturing PMI впав до мінімуму за 2 роки. 48,1 пункту у березні проти 50,4 у лютому говорить про відновлення падіння промислового виробництва у Піднебесній.
Китай страждає від коронавірусу, від високих цін на сировину, а також падіння попиту в розвинених країнах. Та ще й найбільша в історії людства боргова піраміда продовжує повільно падати. Даремно Пекін підтримує Росію.
Наразі від позиції Китаю залежатиме найближче майбутнє людства — тотальна конкуренція чи повернення до співпраці.
Дуже сподіваюся, що Китай, у тому числі завдяки внутрішній жорстокій економічній кризі, зрозуміє, що у співпраці з Заходом він став багатим. І від продовження співпраці стане ще багатшим.
США заявили, що російські добрива планують вивести з-під санкцій. Наразі стоїть питання глобальної продовольчої безпеки та проведення посівної на Заході.
ОПЕК+ бачить зростання ризиків охолодження світової економіки. І тому не поспішає нарощувати видобуток нафти темпами вищими за раніше заявлені.
МВФ також бачить великі ризики, що «м'яка посадка» економіки США шляхом монетарного посилення призведе до рецесії. Дедалі більше голосів лунає за наближення світової економічної кризи. Китай вже опинився у глибокій за свою історію борговій кризі.
Європа в кризу увійшла тільки зараз на тлі інфляції, що дико зростає, — така розплата за довгі роки загравання з Росією за її нібито дешеві енергоносії. Низька ціна купувала лояльність Німеччини та інших країн, що будь-якою мовою називається корупцією. Корупція, яка давала (і все ще дає) можливість Кремлю значно впливати на європейських політиків найвищого рангу.
США увійдуть у кризу останніми з найбільших економік, але їх потягнуть за собою ЄС та Китай. Це частково розплата за помилку ФРС не підвищити вчасно облікову ставку (зараз вона має бути не нижчою за 1,5%) — тепер їм доведеться натиснути на гальмо американської економіки екстрено жорстко. І хто не пристебнув ремені, вилетить у лобове скло. Але це більше розплата за геополітичні загравання із Путіним.
М'яка зовнішня політика Вашингтона щодо агресивної поведінки Кремля за часів президентства Обами (2009−17), Трампа (2017−21) та Байдена (2021-…). Адже Путін ще у 2007 році в Мюнхенській промові оголосив війну Заходу. Після цього РФ у 2008 році напала на Грузію, а у 2014-му захопила Крим і частина Донбасу. У відповідь Захід лише висловив занепокоєння. Тим самим передавши свою економічну безпеку до рук агресивного маніяка.
І зараз, у найбільш невідповідний час, цей маніяк вирішив вставити ніж у спину світовій економіці, жорстко обмеживши постачання енергоресурсів та продовольства на світові ринки — йдеться не лише про РФ, а й про економічну блокаду України.
Тому світова економічна криза і вельми непопулярні заходи щодо обмеження споживання в розвинених країнах вдарять по споживчій активності громадян, що й у підсумку спровокує кризу.
Bloomberg пише, що США
Венесуельська нафтова компанія PDVSA готується купувати та орендувати танкери в очікуванні пом'якшення санкцій США. Тож заміна російській нафті є. І ціни на нафту вчора непогано впали, тестуючи зверху донизу $100 за барель.
Інша сировина також може постраждати від глобальної рецесії, тому уважно слідкуємо за ситуацією.
Читайте також:
У США зробили ще один законодавчий крок щодо легалізації марихуани на федеральному рівні. ETF MSOS учора закрився нейтрально на фоні падіння ринку. Але це лише спроба знайти дно — зараз MSOS на 63% нижчий за свій максимум від лютого 2021 року.
Щоправда, вже з січня поточного року акції марихуани торгуються у консолідації. Можливо це справді дно.
Barclays знизив рейтинг AMD. Цільова ціна знижена відразу зі $148 до $115.
Сьогодні відновилося зниження японської єни і тому знову бачимо слабкість у держоблігаціях США. У мене, як і раніше, думка, що держоблігації США почав активно продавати Китай, а їх викуповує Японія, одночасно друкуючи єни та конвертуючи їх у
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...