За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Сьогодні, 17 березня, 22-й день війни РФ проти України. Інвестаналітик, керуючий партнер HUG'S Ерік Найман
Путін визнав дефолт Росії: «За фактом і США, і ЄС зробили дефолт Росії». Мінфін РФ поклав рублеву платіжку на оплату відсотків за доларовими облігаціями. Але власникам облігацій потрібні долари. США подумали та списали $117 млн із валютних резервів Росії на користь власників облігацій. Очевидно, це самі західники.
Влада РФ вперто чинить опір реальності і активно сприяє переведенню своєї країни на наступну стадію деградації — доводить до банкрутства. Тому 1998 рік здаватиметься РФ квіточками.
The Wall Street Journal пише, що Росія зможе повернутися до світової фінансової системи не раніше 2037 року. Там вважають, що для цього РФ спочатку доведеться розплатитися із кредиторами. І, окрім прямого боргу, йтиметься про борг перед Україною: відновлювати все, що вони зруйнували, а також виплачувати компенсації багатотисячним жертвам.
Путін доручив губернаторам знайти гроші та допомогти народу та бізнесу. Зараз губернатори, звичайно ж, знайдуть резерви та всім допоможуть. Грошей у бюджеті нібито багато, і їх навіть друкувати не доведеться. Цікаво, якщо це так легко, чому до цього не допомагали?
Водночас Путін пропонує не регулювати ціни та не кошмарити бізнес. Звучить зовсім як у мирній економіці. Спроба бути ліберальним в економіці у поточній ситуації приречена на провал і лише поглибить внутрішні структурні проблеми.
THE TELEGRAPH пише, що Великобританія доручила Національному агентству боротьби зі злочинністю (NCA) розшукати активи Путіна та його поплічників, які заховані у Лондоні.
Допомагатиме їм розвідслужба королівства. До речі, одна з найкращих. Якщо такі активи будуть виявлені, їх можна конфіскувати. Цілком логічно не лише валютними резервами РФ та яхтами-будинками російських олігархів, а й активами Путіна відновлювати Україну.
На чотирьох італійських віллах Ланфранко Чирілло, архітектора ймовірного «Палацу Путіна», пройшли обшуки. Італійська влада висуває претензії у несплаті податків. Вилучено вертоліт за 2 мільйони
Міжнародний суд ООН ухвалив, що Росія має зупинити військову операцію в Україні. Виникає питання — а якщо РФ не підкориться, то що? Невиконання вимог Міжнародного суду ООН призведе до нових санкцій. І Китай уже не зможе врятувати. Та й зверніть увагу, як змінюється риторика Китаю щодо війни РФ проти України. Це ще не засудження і визнання війни, але й не підтримка Росії.
Читайте також:
Поліція Хорватії заарештувала 92-метрову яхту Віктора Медведчука Royal Romance. Оціночне обслуговування, ремонт та витрати на пальне такої яхти становлять від $15 до $20 млн на рік! Відчуваєте контраст? Розкішна яхта проти життя українців. Яхтою та іншими активами Путін оплачував своєму «куму» зрадництво інтересів України.
Україна стала членом енергетичної спілки ЄС. Завершено об'єднання енергосистем України та ЄС. Україна у дуже складний воєнний час змогла успішно пережити від'єднання ще від радянської системи і тепер підключилася до європейської енергосистеми. Ще один привід побісити РФ.
Зеленський підписав Закон «Про віртуальні активи», ухвалений ще 17 лютого. Це дозволить узаконити роботу криптобірж, а банкам надасть можливість відкривати рахунки для криптокомпаній. Власники цифрової
Financial Times повідомляє, що Україна і Росія досягли значного прогресу в попередньому мирному плані з 15 пунктів.
План нібито включає припинення вогню та виведення російських військ, якщо Київ оголосить нейтралітет та ухвалить обмеження на свої збройні сили. Проте офіційна влада України спростувала повідомлення FT, зокрема чутки про нейтралітет.
Результати переговорів залежатимуть від ситуації на фронті. І доки тривають переговори, Захід продовжить закручувати економічні гайки Росії. Час проти РФ в економічному плані та проти України з погляду життя людей.
Але якщо цю потвору не зупинити раз і назавжди зараз, то за декілька років, зібравши сили, вона знову спробує знищити Україну. Тому PФ має не просто підписати мирний договір, а в результаті здатися. Щоб більше ніколи їй не лише не захотілося, а й не спромоглося напасти на Україну та інші країни.
Читайте також:
Віце-прем'єр Польщі заявив, що потрібно відправити до України озброєну миротворчу місію НАТО чи військових структур ЄС. Але це навряд чи підтримають союзники. Столтенберг уже заявив, що країни НАТО єдині у рішучості не брати участь своїми військами в Україні.
Аналітична компанія Capital Economics вважає, що Єврозоні не уникнути рецесії у разі запровадження ембарго на російські енергоносії. Поки що ембарго немає. Але що довше РФ чинитиме опір, то більше шансів на ембарго російської нафти та газу.
Це справді позбавить режим Путіна грошового підживлення і він впаде за тижні або навіть дні. Але корумпована багаторічними відносинами з Кремлем німецька влада поки що проти.
США готуються запровадити санкції проти всіх російських банків. Наприклад, зараз серйозних санкцій поки що уникнув
Іранська угода щодо нафти є дедалі ближчою. Іран відпустив трьох громадян, які також є громадянами Великобританії та/або США. Великобританія також погодилася виплатити Ірану 393,8 мільйона фунтів стерлінгів, які можна буде використати лише з гуманітарною метою.
Це борг за дуже старою угодою. Після Ісламської революції 1979 року Великобританія розірвала угоду з покійним шахом Ірану про продаж країні понад 1500 танків «Чіфтен». Оскільки уряд шаха заплатив наперед, новий іранський уряд вимагає назад гроші за танки, які так і не були доставлені. З того часу дві країни торгувалися через борг.
Читайте також:
ФРС сказала та зробила все, чого очікував ринок. Прогнози були погіршені, але це також очікувалося. А ось відсутність жорсткості у словах керівника ФРС на пресконференції супроводжувалася відкупом акцій. Отже, ФРС очікувано підвищила облікову ставку на 0,25% та планує 7 підвищень ставки у 2022 році. Ринок усе це закладав ще до війни.
Наприкінці 2023 року ставка ФРС може зрости до 2,8%, тобто майже на 1% проти 2022 року (оновлений прогноз центробанку — 1,9%). Баланс ФРС почне скорочувати у травні. Але ринок повірив у впевненість ФРС та здатність контролювати ситуацію.
Тому втеча з усіх активів — від акцій до держоблігацій та золота — у перші хвилини після оголошення рішення ФРС змінилася не менш швидким зростанням під час пресконференції Пауелла.
Голова ФРС також випромінював оптимізм щодо американської економіки. Так воно і є, ринок праці залишається сильним. А без масових звільнень на швидку кризу у США чекати складно.
Дохідність 10-річних держоблігацій США на цьому зросла до 2,25%, але знову ж таки на словах Пауелла відкотилася до 2,143%. Фондові індекси закінчили середнім зростанням на 2−3%.
ФРС, як фактор ризику для ринків, пішов. Принаймні, на декілька тижнів. Тепер ключових новин чекатимуть від війни та від корпоративних звітів.
Акції у Китаї вчора дуже різко зросли у ціні і сьогодні знову трохи дорожчають. Держрада Китаю звернула увагу на ситуацію на фондовому ринку. Це дало надію на підтримку владою цього ринку, який опинився в найгіршому своєму становищі за всю історію.
Китайська влада обіцяє підтримувати стабільність ринку та лістинг акцій за кордоном. «Виправлення великих платформних компаній» має незабаром закінчитися. Обіцяна підтримка девелоперам та лібералізація ринку капіталів.
Alibaba, Bidu та JD зросли на 37−40% у ході американських торгів.
Загалом ситуація з китайськими акціями виглядала як спецоперація китайської влади. Спочатку закошмарили ринок, потім 10−15 березня почали їх скуповувати. А 16-го вранці оголосили, що вони будуть «білими та пухнастими». Обсяги торгів китайськими акціями 10−15 березня були аномально високими, а такі великі гроші має лише китайська влада.
Тим часом, на регіони Китаю, що найбільше страждають від нової хвилі коронавірусу, припадає майже 17% ВВП. Хоча Foxconn частково відновив виробництво у Шенчжені.
Goldman Sachs і JP Morgan знизили цілі щодо європейських акцій. На їхню думку, ці акції за 2022 рік не подорожчають.
Попит на нафту знижується, що допомагає стабілізувати ціни. МЕА знизило прогноз щодо попиту на нафту на 1 млн бар/добу. Причина — охолодження попиту через високі ціни на бензин.
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...