За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Сьогодні, 16 березня, 21-ий день війни РФ проти України. Інвестаналітик, керуючий партнер HUG'S Ерік Найман
Bloomberg прогнозує дефолт у РФ вже найближчим часом. Зовнішній борг Росії досягає $150 млрд.
Bloomberg очікує на три сценарії дефолту:
Влада РФ обговорює можливість посилення покарання громадян за торгівлю валютою на
Виконавчий директор Російської асоціації аптечних мереж заявив, що нестача деяких ліків, що виникла в Росії, пов'язана насамперед із ажіотажним попитом. Навіть якщо так, то незабаром це буде просто через дефіцит. Росіяни абсолютно правильно закуповуються про запас. І вас, кремлівських старців, переживуть.
51% росіян воліли б жити за кордоном за наявності такої можливості. Це дані опитування дослідницького порталу Superjob. Щоправда, у 2010 році таких охочих було 73%.
Читайте також:
Аналіз стану справ говорить мені про перелом у війні.
Починаємо будувати нову Україну. Зеленський оголосив про податкову реформу. Я навіть сказав би про податкову революцію:
1. Замість ПДВ та податку на прибуток ставка 2% від обігу та спрощений облік.
Ура, нарешті! ПДВ давно став анахронізмом та годівницею для казнокрадів. США працюють за системою податку з продажів (обігу) і процвітають. На відміну від ЄС, де, як і раніше, тримаються за морально та фізично застарілий ПДВ.
2. Добровільна сплата єдиного податку для малого бізнесу: «якщо можете — сплачуйте, не можете — немає питань». Ну, це навіть перебір. Хіба що на воєнний час.
3. Максимальна дерегуляція бізнесу. Не буде жодних перевірок для бізнесу взагалі.
Зеленський також підписав закон про колаборантів — про кримінальну відповідальність за співпрацю з Росією. Закон карає за співпрацю з Росією на термін до 15 років і дозволяє закривати партії та організації.
Мінекономіки України оцінює можливі збитки від агресії РФ від третини до половини ВВП ($60−100 млрд), а за іншою оцінкою — до $500 млрд. А ще Крим та ЛДНР згадати треба. Тож росіянам багато років доведеться горбатитися на репарації.
Укрзалізниця націоналізує понад 3 тис. російських вагонів.
Вперше в історії у рейтингу Forbes на перші ролі виходять не олігархи, а айтішники. Максим Литвин, Олексій Шевченко — засновники Grammarly, а також Влад Яценко — співзасновник Revolut.
До речі, Рінат Ахметов залишився на першому місці, але дуже «схуд» — із $13,7 до $4,2 млрд. Максим Литвин та Олексій Шевченко кожен окремо «оцінюються» у $4 млрд. Можливо, дуже скоро у списку найбагатших українців перші рядки рейтингу посядуть нові люди, які створили своє багатство своїми мізками та руками, а не за рахунок бюджету, приватизації та розграбування дрібних акціонерів.
Читайте також:
Джо Байден сьогодні оголосить про нову військову допомогу уряду України на суму понад $1 млрд. Це гроші з пакету $13,6 млрд у вигляді «Джавелінів», «Стінгерів» та іншої військової техніки.
Німеччина: ZEW Economic Sentiment (березень) = -39,3 (попер 54,3). ZEW заявив, що ймовірність рецесії у Німеччині сильно зросла. Наша оцінка — ЄС опиниться в рецесії раніше, ніж США. І вже близько, якщо ще не там.
Лукашенко вважає, що у Білорусі скоро боротимуться, щоб у кишені був зайвий російський
Військовий комісар німецького парламенту зазначив, що лише половина великих військових машин перебуває у бойовій готовності. Стан оснащення збройних сил Німеччини викликає занепокоєння. А що ви хочете? Стільки років прокремлівська Меркель керувала країною.
Так, Німеччина мала економічні успіхи. Але закрили АЕС, не збудували жодного ЗПГ, всю енергетику переорієнтували під російський газ. Чи це не диверсія? А слабкі збройні сили Німеччини — це лише вишенька на торті.
WSJ: Саудівська Аравія обговорює можливість продажу частини нафти Китаю за юані. Джерела WSJ кажуть, що саудити незадоволені гарантіями безпеки від Штатів, були шоковані втечею США з Афганістаном, плюс незадоволені спробою угоди США з Іраном. Це погано для
І це частина переходу світу від ямайської валютної петродоларової системи до чогось нового. Саудити все більше у свою гру намагаються грати. Як і ОАЕ. У тому числі у відносинах не лише з Китаєм, а й з РФ. Це відображення геополітичної слабкості США.
Уряд Китаю підтримує ініціативу Індонезії не включати війну в Україні до порядку денного зустрічі G20. Раніше Китай багато інвестував у економіку Індонезії. Це прояв так званої «м'якої сили».
Читайте також:
Американська компанія Intel (INTC) збудує в Європі (Німеччині, Франції, Ірландії та Італії) напівпровідникову інфраструктуру за $88 млрд.
Зазвичай, капвкладення — це погано. Але тут джерелом фінансування, напевно, стануть європейські країни. Раніше, у лютому, ЄС ухвалив план на $48 млрд, щоб стати великим виробником напівпровідників. Тому в цьому випадку Intel може добре заробити за чужий рахунок.
До речі, все це відбувається в ході підготовки до можливого переходу Тайваню під повний контроль Китаю через декілька років (мирним шляхом, просто зміною політиків у ході демократичних виборів на більш лояльних до Піднебесної).
Morgan Stanley знизив прогноз темпів зростання ВВП Китаю у 1 кварталі поточного року до 0! Пекінські цілі на рік теж не будуть досягнуті.
Одночасно JP Morgan рекомендує уникати китайських акцій протягом наступних 6−12 місяців.
Китай увійшов у свою найбільшу за останні десятиліття економічну кризу. Піднебесна отримала одночасний удар:
Результати опитування BofA Fund Manager Survey: більшість очікують, що ФРС втрутиться новою ліквідністю, тільки якщо S&P 500 впаде до 3640. Це на 13% нижче за поточний рівень і на 24% нижче за історичний максимум.
Ядерна угода з Іраном є близькою до закінчення. З РФ чи без неї. Спроби Москви всіляко заблокувати її розбилися об американську дипломатію. Це добре для нафтових цін. Чому вони й упали, зокрема.
Нафта майже повернулася до рівня до нападу РФ на Україну. А зниження цін на нафту допомогло вчора акціям у США добре зрости — у середньому на 2%. Ми готуємося купувати, враховуючи, зокрема, військові успіхи України, за якими настане прискорення в розв'язці переговорів із РФ.
Якщо поразка ліліпутина в Україні ще й викличе зміну політичного режиму в РФ на лояльніший для Заходу, це призведе до різкого зниження сировинних цін і зніме інфляційний тиск. А це дасть необхідний перепочинок економікам західних країн (та й Китаю, економіка якого вже однією ногою у могилі стоїть). А тоді й прибуток американського бізнесу покращиться і котирування акцій почнуть зростати.
Сьогодні увечері засідає ФРС. Запасаємось попкорном. Цікаво, чи «жеститиме» Пауелл.
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...