За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Сьогодні, 11 березня, 16-й день війни РФ проти України. Інвестаналітик, керуючий партнер HUG'S Ерік Найман
Кремль заявив, що такої економічної війни щодо РФ ще не було, ситуація безпрецедентна, прогнози робити не варто.
Силуанов: Західні країни оголосили дефолт за своїми фінансовими зобов'язаннями перед Росією. Це дуже свіжа інтерпретація того, що відбувається.
Великобританія запроваджує санкції проти Абрамовича, Сечина, Дерипаску, Лебедєва, Міллера, Костіна та Токарєва. Продаж Абрамовичем «Челсі» заблокований. А Україна так сподівалася якнайшвидше отримати його гроші.
Лавров на переговорах в Анталії. Туреччина каже, що такої неповаги до великої держави не очікували. Виявляється, Росії потрібна повага. Чого ж ви відразу не сказали, а танками та бомбами пішли по містах України «єлозити», і ядерною зброєю світу загрожувати. Чи пошану ви вирішили завоювати бандитським способом — через агресію та загрозу?
Читайте також:
Радник Зеленського: попередня оцінка знищених в Україні активів — $100 млрд. Дуже схоже на
Зеленський вже підписав Закон про примусове вилучення в Україні об'єктів власності РФ та її резидентів. Вилучаються без компенсації всі об'єкти, що знаходяться в Україні на правах власності (прямо чи опосередковано) держави РФ. Тобто йдеться лише про держвласність РФ в Україні. Також, згідно з досвідом
МВФ схвалив надання Україні $1,4 млрд
Міністр торгівлі США Джина Раймондо заявила, маючи на увазі насамперед Китай: компаніям, які продовжують постачати до Росії напівпровідники та інші предмети сучасних технологій, можуть заборонити закуповувати в США обладнання та програмне забезпечення.
Голова дипломатії ЄС Боррель вважає, що необхідно уникати ескалації та вступу у війну з Росією, інакше розпочнеться Третя світова війна і ЄС наблизиться до меж можливостей щодо фінансових обмежень щодо Росії.
Вочевидь, Німеччина і Франція починають втрачати від санкцій так багато, що не готові йти далі. Але при цьому вони купують у РФ енергоресурсів на €600 млн на день, що дає РФ ресурси для продовження війни проти України.
Макрон також боїться наступного положення договору: «якщо член стає жертвою збройної агресії, інші країни ЄС зобов'язані допомагати та підтримувати його всіма доступними їм засобами».
Deutsche Bank не хоче йти з РФ. Говорить, це не практично.
Водночас країни G7 та ЄС почнуть позбавляти РФ статусу найбільшого сприяння. Це дозволить їм запровадити чи підвищити тарифи на російський імпорт.
США та Великобританія ззовні, а Польща зсередини підштовхуватиме ЄС до посилення економічного тиску на РФ. Міністр фінансів США вчора сказала:
Араби тривалий час перебували у щільній дружбі зі США. Але зараз точно шукають контакти з Китаєм.
Стратегія Китаю у відношенні до Заходу не є цілком зрозумілою:
Китай готовий продовжити безперешкодно постачати світові необхідні тому товари (як РФ вуглеводні та іншу сировину), але натомість вимагає врахувати його інтереси як рівноправного лідера.
У будь-якому разі, Піднебесна хоче повернути собі повний контроль над Тайванем, який є найбільшою світовою фабрикою для напівпровідників. Захід тільки розпочав активне будівництво заводів із виробництва напівпровідників і не готовий втратити патронат над Тайванем протягом найближчих 2 років, які потрібні на це будівництво.
Тому Китай може скористатися ситуацією та напасти на Тайвань. Захід не зможе протистояти агресії на два фронти та погодиться з пропозицією Китаю поділити Росію. Пекін прискорить отримання контролю над Тайванем і одночасно із Заходом отримає необхідні ресурси в РФ. А ресурси Китаю дуже потрібні.
Газета «Женьмінь Жібао» (видання контролюється державою Китай) писала, що орні землі Китаю становлять лише 9% світового показника, проте країна має годувати близько 20% населення планети.
Читайте також:
Інфляція в США, за підсумками лютого, зросла до 7,9% р/р, проти 7,5% місяцем раніше, як і очікувалося. Байден сказав, що така висока інфляція викликана агресією РФ (і санкціями у відповідь). Однак, це не так. У лютому споживчі ціни в США зростали ще під впливом швидше монетарних факторів. А ось у березні буде вже й вплив РФ.
Ринкові новини:
РФ загрожує припинити експорт зернових та сільгосп добрив. Тому дорожчають акції іноземних виробників добрив типу Mosaic (MOS) та Nutrien (NTR).
Як реагують акції:
Вчора була нова хвиля втечі з китайських акцій. KWEB подешевшав на 10%, а FXI — на 5%. Інвестори побоюються повторення сценарію РФ зі «зникненням» своїх інвестицій у ці чудові папери. Розпродаж підігрівався погрозами Китаю на адресу Тайваню та всього західного світу.
Що відбувається з нафтою:
Нафтокомпанія Shell (SHEL) спише активи в РФ на $3,5 млрд. Це менше 1% активів компанії (понад $400 млрд), трохи більше ніж 2% від власного капіталу компанії ($175 млрд) і близько 10% операційного прибутку компанії за 2021 рік. Боляче, але не смертельно.
Але американські Chevron (CVX) та Exxon (XOM) за час агресії PФ подорожчали, а Shell (SHEL) та BP (BP) подешевшали. Останні мають велику прив'язку до PФ і страждають від розриву відносин із нею. Тобто не вся західна нафтовиця гарна в такі часи.
Нафта подешевшала до рівня 1−2 березня в районі $106−110 за барель.
Гарна новина для споживачів. Ринок реагує на відмову ЄС від введення ембарго на російські вуглеводні, а також на вдалу американську дипломатію щодо нафтовидобувних країн, яка покликана наростити видобуток. Але висока волатильність нафтових цін збережеться ще протягом тривалого часу.
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...