За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Сьогодні, 7 березня, 12-й день війни Росії проти України. Інвестаналітик, керуючий партнер HUG'S Ерік Найман
Moody's знизило рейтинг Росії з «B3» до «Ca». Це передостанній рівень рейтингу, нижче знаходяться тільки Ліван і Венесуела.
Мінфін РФ і багато позичальників готові погашати та обслуговувати держборг, але фактична реалізація нібито залежатиме від санкцій. За фактом виглядає так — росіяни перераховують рублі на спецрахунки для виплат за боргами та пропонують кредиторам забрати ці рублі. Ось тільки кредитори не погоджуються і настає технічний дефолт.
Путін підписав закон про вилучення корупційних доходів. У дохід держави буде вилучено гроші на рахунках чиновника та всіх членів його сім'ї, якщо сума перевищує дохід його сім'ї за три роки. Суму буде вилучено, якщо не надано достовірних відомостей, що підтверджують законність їх отримання.
Це порушення соціального договору — раніше російським чиновникам дозволяли красти. А тепер виявляється не можна було! Тепер ще й чиновникам Путін наступив на п'яти. Військова хунта на верхівці РФ вирішила розорити не лише простий народ та бізнесменів, а й вірних ліліпутінців — чиновників. Чому? Немає грошей.
І, можливо, це головна помилка військової верхівки, яка зараз фактично захопила увагу Путіна та владу в РФ (схоже, на чолі з начальником генштабу Герасимовим). Насамперед Путін повинен боятися саме цих людей.
Доки він їм потрібен, щоб підписувати злочинні укази, вони його терпітимуть. Але за будь-яких ознак боягузтва, слабкості і коливань, вони вб'ють Путіна і оголосять у країні перехід до військової хунти на чолі, наприклад, із Герасимовим. Тобто Путіна зрадять усі. І він на це заслужив.
А для початку військові зачищатимуть оточення Путіна. Дуже схоже, що першим впаде міністр оборони Шойгу. Він за своєю суттю цивільний. Ряджений міністр оборони. Що дуже дратує «бойових» генералів, і вони після усунення Шойгу поставлять на посаду міністра свою людину. А американці кажуть, навпаки, про загрозу держперевороту саме з боку Шойгу.
У будь-якому разі кільце зашморгу військових на шиї Путіна стиснеться ще більше. А мілітаризація РФ посилиться. Це до того, що після смерті Путіна полегшення для України може не статися. Потрібна демілітаризація РФ, а не просто прибрати Путіна.
Проти військових можуть виступити інші силовики — ФСБ тощо. Можуть виступити дипломати та економічний блок. Заарештувати всіх? Це посіяти у країні такий хаос, якого ми не бачили з 1917 року.
Читайте також:
Росіяни чекають на відкриття Московської біржі після 8 березня, щоб зрозуміти скільки активів у них залишилося.
Більшість поспішають продавати за будь-якими цінами, щоб урятувати залишок заощаджень. Збанкрутують тисячі росіян, а можливо й сотні тисяч. Хоча при копійчаних цінах знайдуться і такі, хто відкуплятиме. І багаті стануть ще багатшими, а бідні — ще біднішими.
ЦБ РФ пише росіянам
Головне — ЦБ РФ пояснив свої дії: «спочатку стабілізувати фінансовий ринок та задавити інфляцію, потім поступово почнуть відновлюватись логістичні ланцюжки, налагодиться виробництво. І лише після цього можна буде знижувати ставки та збільшувати попит в економіці».
Класичний рецепт монетаристів, який добре працює лише за умов ринкової економіки. Але цей рецепт не працюватиме в умовах військової економіки, що керується у відв'язці від ринкових інструментів та інститутів. Це виглядає як спроба засунути куб у круглий отвір із аналогічною шириною — результат буде зрозумілим. Зламається і куб, і отвір порветься.
Конфлікт між реальними потребами економіки — не важливо якою, ринковою, військовою, будь-якою — і «хотілками» ліліпутинців посилюється.
Розумні російські аналітики пишуть про колапс у наступних секторах:
Готується відключення РФ від Інтернету. Росіяни повинні знати про те, що відбувається у зовнішньому світі тільки від Соловйова, Скабеєвої та інших подібних лицемірних брехунів. Все, як у Радянському Союзі.
Але ці проблеми ніщо, порівнюючи з тим кошмаром, який зараз відбувається в Україні. Російські танки, БТР, артилерія, крилаті ракети, бомбардувальники, штурмовики та просто солдати продовжують знищувати українські населені пункти та людей.
Кількість убитих і поранених цивільних в Україні зростає так стрімко, що вже виглядає усвідомленим та цілеспрямованим геноцидом. Це величезна катастрофа Європи з часів Другої світової війни. І ваші проблеми з відсутністю роботи, медикаментів та продуктів харчування — це квіточки. Ягідки ж попереду. Життя після 24 лютого і в Україні, і в РФ більше не буде таким, як раніше.
Як писав О. С. Пушкін, «не дай Бог побачити російський бунт, безглуздий і нещадний». А цей бунт уже неминучий. Годинник Судного дня прискорився для РФ і перейшов у біг секундомірної стрілки. Захоплення влади військовою хунтою поставить світ на межу ядерної небезпеки. Путін уже у заручниках у неї і, по суті, сам став маріонеткою. Тільки демілітаризація РФ врятує її та всіх нас від ядерного божевілля.
Читайте також:
Посилення санкцій у відповідь на продовження агресії РФ провокує подальше зростання цін на сировину. Пшениця дорожчає планками — незабаром оновлення історичного максимуму цін. Жителі і розвинених країн, і тим паче країн, що розвиваються, почнуть велику частку своїх бюджетів витрачати на продукти харчування і знизять споживання товарів і послуг не першої необхідності.
Ціни на нафту зросли на 10%, досягли $130 і точно націлилися на новий історичний максимум вищий за $150. Звичайно ж, аналогічно зростуть і ціни на бензин. Майбутнє ембарго на російські нафту, газ та інші види сировини призводять до зростання світових цін на ці товари. Деякі говорять навіть про $200 у разі виходу з ринку всіх 5 млн бар. російської нафти за відсутності альтернатив. Попит реагуватиме на підвищення ціни різким охолодженням.
Але РФ від цього зростання цін не отримає жодного центу вигоди. Ціна російської нафти, яку вони спробують продавати до Китаю та інших країн, у кращому разі, коштуватиме половину від світових котирувань.
Це друга хвиля інфляційного цунамі. Щоправда, навряд чи варто очікувати жорсткої монетарної реакції ФРС, ЄЦБ та інших центробанків (насамперед слідкуємо за Банком Англії — він зазвичай є лідером монетарних рухів). Найімовірніше, вони зараз думають над порятунком банківської системи своїх країн після дефолту РФ, який стає неминучим, можливо, вже цього тижня.
Ринкові новини:
За фактом зараз найкращим активом є
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...