За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Інфляція, зміна політики ФРС, ціни на нафту, перспектива війни, високі оцінки компаній — не дивно, що нервозність інвесторів зашкалює. Іван Компан, фінансист, засновник First Kyiv Investment Club,
Все почалося у вівторок, із результатів Alphabet (Google), який блискуче звітувавши і обдарувавши інвесторів вельми оптимістичним питанням, злетів на 10% і подарував надію, що далі все піде наростаючою. На жаль, все вийшло навпаки…
Естафету прийняла Meta (Facebook). Компанія не дотягнула до прогнозованого прибутку в четвертому кварталі, суттєво уповільнила зростання передплатників та розчарувала інвесторів прогнозом щодо виручки у першому кварталі цього року. Все це завдало ринкам потужного удару.
Однією з ключових проблем для Meta стала зміна правил конфіденційності з боку Apple, які дозволяють уникнути стеження в мережі і, відповідно, роблять рекламу Facebook менш ефективною. Як наслідок, акції Facebook втратили в ціні 26%, а чотири великі банки Wall-Street знизили рекомендації щодо її привабливості для інвесторів.
Ба більше, JPMorgan змінив рекомендацію з «купувати» до «нейтральної» вперше з 2012 року, коли компанія провела IPO. Основна проблема — невіра в те, що компанія зможе зростати колишніми темпами, але при цьому починає дорогий і повний невизначеності перехід до Метавсесвіту. Усе це може негативно відбитися на прибутковості.
Також тривогу в інвесторів викликало те, що під час звіту Марк Цукерберг декілька разів згадав про конкуренцію з боку TikTok. Коротше кажучи, як ми і припускали на початку сезону, прогнози матимуть величезне значення, і вони мають бути відмінними, щоб утримати ціну на нинішніх рівнях.
Ефект результатів Meta на ринок був просто вбивчим: за один день, у четвер, Nasdaq Composite знизився на 3,74%, S&P 500 — на 2,44%, а Dow Jones — на 1,45%, що, як на мене, ще раз підтверджує той факт, що ринок знаходиться в дуже хисткому стані й будь-яка іскра може закінчитися руйнівною пожежею.
Корпоративний марафон титанів завершив Аmazon, який рапортував у четвер, після закриття. Прибуток подвоївся, чимало завдяки інвестиції у виробника електромобілів Rivian, виручка співпала з прогнозом, ціну для передплатників Prime пообіцяли підвищити, Amazon Web Service не знизили оборотів. Як ми знаємо, інвестори люблять хмарні рішення.
В результаті акції злетіли на 15%, і при цьому інвесторів не збентежив тьмяний прогноз компанії на перший квартал. Напевно, вирішили, що наступні місяці стануть поворотним моментом, нижньою точкою, з якої компанія продовжить зростання.
Читайте також:
Нафта зростає сьомий тиждень поспіль: WTI досягла семирічного максимуму, перевищивши $91 за барель, схожа ситуація і з Brent, що зросла на 18% з початку року, до $92 за барель. Ба більше, Goldman Sachs прогнозує, що цього року ціна зросте до $100.
Засідання OPEC+ у середу не допомогло знизити зростання цін на нафту, а, швидше, навпаки. Вирішили, що рівень видобутку в березні підвищиться на вже знайомі 400 тисяч барелів на день, хоча інвестори мають сумніви, що картель зможе забезпечити заявлене збільшення.
У той же час, запаси у світі продовжують знижуватися і перебувають на рівні багаторічних мінімумів, ймовірність російської агресії, як і раніше, висока, та й заморозки на півдні Америки теж ведуть до збільшення попиту.
Читайте також:
Звичайно, така ситуація на енергетичному ринку допомагає інфляції. Цього тижня рекордну інфляцію зафіксували в єврозоні:
Вражаючі показники, хоча всі можливі антирекорди б'є Туреччина, де інфляція у січні склала 48,7%.
Ба більше, несхоже, щоб глобальна проблема з інфляцією зникне сама собою у найближчому майбутньому. Має бути боротьба, і багато компаній, що ширяли в хмарах у епоху розкидання безкоштовних грошей, можуть стати її жертвами.
Наскільки жорстокою буде битва і коли почнеться рішучий штурм, можна буде судити за макроекономічними даними, що надходять. І одним із таких джерел, звичайно ж, є Звіт про ринок праці, на публікації якого інвестори чекали весь тиждень.
Читайте також:
Звіт про ринок праці буде опублікований сьогодні (4 лютого — ред.) до відкриття. Згідно з прогнозом, кількість робочих місць має зрости на 150 000 (у грудні — 199 000).
Але, цілком імовірно, на нас може чекати неприємний сюрприз. ADP Employment Report, опублікований у середу, продемонстрував, що кількість робочих місць у приватному секторі в січні знизилася на 301 000, багато в чому через вірус та супутні карантини.
А загалом, часи настали цікаві і цілком імовірно, що турбулентний січень міг бути лише розминкою перед чимось більшим…
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...