За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Tesla — крута, інноваційна та технологічна компанія, яка швидко зростає і створює виняткові речі для своїх клієнтів. Ілон Маск і його компанія повинні бути дуже гордими за те, чого вони досягли за такий короткий проміжок часу. Але інвестору цікава не лише якісна компанія, а й ціна, яку він за неї платить. Саме комбінація ціни та якості компанії вирішують, чи купувати її акції, чи ні. Чи справедливою є ціна близько $1000 за акцію, в колонці для «Мінфіну» розповів трейдер групи ICU Віталій Сівач.
Як споживачеві, мені дуже подобається продукція Tesla. Але з ціною на акції компанії не все так добре. Акції Tesla коштують у 20 разів дорожче, ніж акції автовиробників, які потенційно можуть конкурувати з Tesla. Виходить, що фундаментально справедлива ціна на акцію Tesla лише $50, а не $1000, які зараз за неї платять.
Ніхто не говорить про те, що акції повинні впасти до своєї фундаментальної ціни. Такого точно не станеться. Але корекція до рівня $300 за акцію цілком можлива. Наприклад, Mercedes також виробляє круті електромобілі, але акції цієї компанії коштують значно дешевше.
Те, що акції Tesla сильно переоцінені, може підтвердити своїми діями її засновник Ілон Маск. Підтвердити опосередковано. Нещодавно він продав великий пакет акцій, які йому належали. Якщо так звані інсайдери продають акції, то це перший сигнал інвесторам, що навіть інсайдери більше не впевнені, що зростання ціни на акції триватиме надалі. А це тривожний дзвіночок.
Є ще один потужний фундаментальний фактор, який ставить під сумнів майбутнє зростання ціни, — це згортання програми монетарного стимулювання. Федеральний резерв США вимикає «друкарський верстат». Тепер буде набагато менше вільної ліквідності, яка перетікала на ринок акцій і штовхала ціни на акції технологічного сектору все вище та вище. Без підживлення новими грошима астрономічне зростання під загрозою уповільнення.
Читайте також:
Tesla була фундаментально дорогою і рік тому, але ціни на її акції за минулий рік все одно подвоїлися. Чому це відбувається? Вся справа у самому механізмі зростання ціни на акцію. Чим швидше зростає ціна — тим більше покупців, які хочуть на цьому заробити. А чим більше приходить покупців — тим вище вони штовхають ціну вгору. І так по колу.
Якщо помножимо це на безпрецедентне в історії монетарне стимулювання, то отримаємо астрономічне зростання, яким так насолодилися інвестори. Ціна зростає без прив'язки до фундаментальних значень, бо всім вигідно продовжувати купувати акції й заробляти на цьому.
Все може змінитися, коли нових покупців буде недостатньо, щоб штовхати ціну вище. Деякі інвестори можуть розчаруватися та продати свої акції, що опустить ціну. Ті, хто ще не продали свої акції, отримають збиток, і так само захочуть вийти, що продавить ціну ще нижче. Чим швидше падатиме ціна, тим більше продавців захочуть на вихід. Падіння може продовжуватися, доки ціна не досягне фундаментального обґрунтованого значення.
Читайте також:
На короткостроковій перспективі є шанс, що ціна на акцію зробить ще один стрибок до рівня Tesla $1 500, але я в це не дуже вірю. На довгостроковій перспективі ціна має зблизитись зі своїм фундаментальним значенням. Складається враження, що поточний тренд втрачає силу і може розвернутися в будь-який час. Та й закінчення монетарного стимулювання не сприяє подальшому динамічному зростанню ціни. А отже із охочих вийти може вишикуватися черга.
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...