За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
ФРС залишила ставку без змін. Дані про стан американської економіки свідчать про її впевнене зростання. Фінансові результати Tesla та Apple перевершили всі прогнози. Проте ринки вже давно не бачили такої турбулентності та такої кількості суперечливих думок. Що відбувається на фінансових ринках і на що чекати далі,
На черговому засіданні ФРС, яке закінчилося в середу, Джером Пауелл почав те, що потенційно може стати найбільшим і найшвидшим посиленням монетарної політики за останні роки.
Пауелл, який багато років проводив виважену ліберальну політику, цього разу повністю змінив тон, перетворившись на «яструба», і давши зрозуміти ринку, що може підвищувати ставку в США і далі, починаючи з березня 2022 року. Тож тепер інвестори очікують майже п'ять підвищень відсоткових ставок від Федеральної резервної системи цього року.
Ринки це, звичайно, не тішить, завжди краще заробляється в епоху роздачі безкоштовних грошей, але цього разу Пауеллу не до ринків. Інфляція б'є рекорди, попереду проміжні вибори, і обираючи між миттєвим спокоєм Волл-стріт та американською економікою з мільйонами виборців, Пауелл, звичайно ж, обирає друге.
Цікаво, що деякі відомі та впливові інвестори вважають, що при цьому політика Пауелла є недостатньо рішучою і вже прямо зараз потрібно вживати жорсткіших заходів, включаючи моментальну зупинку викупу держоблігацій та скорочення балансу ФРС. Як сказав відомий Мохаммед Ель-Еріан: «Пауелл робить не те, що потрібно, а те, чого від нього очікують!».
Читайте також:
Дані про стан американської економіки демонструють, що минулого року вона успішно компенсувала втрати «ковідного» 2020 року (-3,4%) впевненим зростанням. Зростання реального ВВП у четвертому кварталі минулого року склало +6,9%, що значно вище за прогноз у +5,7% і зростання на +2,3%, кварталом раніше.
За весь рік зростання ВВП очікується на рівні 5,7%, переважно завдяки зростанню запасів, експорту, споживання у сфері послуг та капітальних витрат на обладнання, комерційну і промислову нерухомість та інтелектуальну власність.
Індекс PCE (персональних витрат) — улюблений індикатор інфляції, на який орієнтується ФРС, — зріс у грудні на +6,5%, що значно більше, ніж 5,3% місяцем раніше, і суттєво вище за цільовий показник ФРС у 2%. Тож аргументів на користь «яструбиної» політики у Пауелла хоч греблю гати.
Читайте також:
Найважливішими подіями на корпоративному фронті стали результати четвертого кварталу від Tesla та Apple. І одна, й інша компанія перевершили прогнози, з погляду фактичних результатів, але погляд на майбутнє у них виявився різним і, відповідно, по-різному їхні зусилля були оцінені ринком.
Tesla визнала, що попереду маряться проблеми з ланцюжком поставок і нестача чипів, внаслідок чого запуск нових моделей, включаючи дуже давно обіцяний та широко розрекламований Суbertruck, цього року скасовується.
А немає нових моделей — немає бажаного зростання, щоб хоч якось підкріпити нинішню високу оцінку! Ось акції і втратили понад 11% наступного дня після оголошення прогнозу. Не допоміг навіть відволікаючий маневр Маска, у вигляді розповіді про нового робота, який змінить життя людства.
А ось з Apple історія інша — вони, якраз, бачать «світло в кінці тунелю» і навчилися забезпечувати безперебійну роботу виробничих ланцюжків у нових умовах, за що їм честь та хвала, та +6% до поточної ціни.
Читайте також:
Упевнений, що успіхам Apple щиро радіє Воррен Баффет, у портфелі якого Apple — це найбільша позиція, а його компанія Berkshire Hathaway — одна з небагатьох, хто цього року демонструє зростання.
Ба більше, за останні два роки дохідність портфеля Баффета зрівнялася з дохідністю флагманського фонду ARKK популярної Кеті Вуд, що злетів у 2020-му, що дуже багато втратив у 2021-му і продовжує летіти донизу на великій швидкості у 2022-му.
Як бачите, консервативний підхід великого інвестора з орієнтацією на фундаментальні результати замість розповідей про фантастичні перспективи ще рано списувати з рахунків.
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...