За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
До 2024 року обсяг ринку метавсесвіту може досягти $800 млрд. Голова ETF-фонду TrueMark Investments
Так звані акції FAANG, які включають Meta (колишній Facebook), Amazon, Apple, Netflix та Alphabet, вважаються найвідомішими і найпотужнішими технологічними фірмами у світі.
З 2009 року індекс S&P 500 зріс на 663%. За той же період акції Alphabet підскочили на 1400%, Apple додала 5310%, а Amazon — 5500%, а Netflix здійснив вражаючий стрибок на 10390%. Meta вийшла на відкритий ринок у травні 2012 року, і з того часу акції компанії зросли на 801%.
«Акції FAANG були довгостроковими трендами з підвищеними показниками зростання 15 років тому. Сьогодні вони є одними з найбільших компаній на планеті, — заявив Майкл Лукас, голова та генеральний директор компанії TrueMark Investments, що спеціалізується на біржових фондах. — Хто, дивлячись на FAANG, не шкодує, що не купив їх 20 років тому?»
Якщо для інвестицій в акції FAANG-компаній вже пізно, то для молодих перспективних компаній саме час. Лукас виділив чотири акції в галузі метавсесвіту та кібербезпеки, які одного разу стануть «вбивцями у своїй категорії».
На думку Лукаса, вбивцями категорії будуть фірми, які «процвітають» у фазі підвищеного зростання та мають потенціал для того, щоб домінувати у відповідних сегментах. Для визначення зростання цих, як правило, компаній-початківців, він вважає за краще вивчати «фундаментальні» показники, такі як прийняття клієнтами, а не прибуток, оскільки доходи розробників програмного забезпечення «переважно формуються за рахунок залучення клієнтів».
Читайте також:
У сегменті метавсесвітів Лукас віддає перевагу розробнику ПЗ для відеоігор Unity Software та ігровій платформі Roblox завдяки їхньому сталому основному бізнесу, домінуванню на ігровому ринку та вдалій відповідності з погляду метавсесвіту, існуючих технологій та привабливих пропозицій.
«Unity дійсно має провідні в галузі технології для створення цифрової інфраструктури та інтерактивного 3D-контенту для ігор у реальному часі», — зазначив Лукас.
Він додав, що такі передові технології дають Unity величезну перевагу, порівнюючи з конкурентами, у контексті значущості для будівництва інфраструктури для метавсесвіту та створення надреалістичних цифрових середовищ.
Крім цих варіантів використання, технологія Unity та «інші напрями в архітектурі, будівництві, медицині» дозволять їй брати участь у галузях, що розвиваються, таких як розробка NFT.
«Unity — найкращі, коли справа стосується всього, що допоможе отримати вигоду за рахунок доповненої та віртуальної реальності та 3D у реальному часі», — вважає він. — Отже варто подумати про всі ці додатки".
З іншого боку, Roblox використовує існуючі технології на своїй платформі. Але навіть незважаючи на те, що технологія, можливо, не є такою просунутою, за словами Лукаса, її «можна нарощувати», оскільки вона дозволяє молодій аудиторії з майже 50 млн щоденних користувачів створювати власні інтерактивні та захоплюючі світи, що «справді вдало збігається із завданням метавсесвіту».
«Існує ціле покоління користувачів, які вже знайомі з технологією Roblox і звикли до неї, тому Roblox має явну перевагу, — зазначив Лукас. — Метавсесвіт стає просто ще однією можливістю для розширення цих компаній, які вже зростали швидкими темпами та розвивалися у різних напрямках».
За словами Лукаса, завдяки метавсесвіту, який є каталізатором, виграють багато компаній, у тому числі відомі фірми, включаючи Activision Blizzard та Epic Games, компанію, що стоїть за Fortnite.
«Але для нас убивцями категорії, зрештою, стають компанії, які не лише отримують вигоду, але й мають основний бізнес за межами цієї сфери», — заявив він.
У той час як Unity вдалося виділитися завдяки численним областям застосування та домінуванню в галузі, Roblox має перевагу за рахунок монополізації «простору для дітей».
«Вони продовжать домінувати, як це було протягом багатьох років у різних сегментах, і метавсесвіт розширить майданчик і потенційний ринок, на якому вони зможуть продовжити зростання», — додав Лукас.
Читайте також:
Щодо акцій у сфері кібербезпеки, то Лукас назвав своїми фаворитами CrowdStrike та Zscaler.
«Подібно до Unity і Roblox, ці компанії зростали і успішно створювали клієнтську базу, а потім почалася пандемія», — заявив він. За його словами, коли у березні 2020 року різко збільшився перехід на дистанційну роботу, індустрія кібербезпеки почала привертати дедалі більше уваги.
«Значення кібербезпеки постійно зростає, але нинішні макроекономічні події привертають увагу до довгострокової тенденції, що вже існує, — зазначив Лукас. — Це стала тенденція, що тісно пов'язана з ідеєю про незворотність глобальної цифровізації — ми не повернемося».
На думку Лукаса, CrowdStrike та Zscaler «дуже ефективно виконують свою роботу», але вони підходять до завдання з різних сторін: CrowdStrike працює на «периферії хмари», а Zscaler працює в «ядрі».
«Це різні види кібербезпеки, і вони обидві ефективні», — сказав він.
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...