За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Нещодавно з'явилася низка повідомлень про те, що Чарлі Мангер подвоїв свої вкладення в акції Alibaba Group Holding (BABA). Портал Financial One
Чарлі Мангеру 98 років, він — віцеголова Berkshire Hathaway. Він тривалий час працював разом із Ворреном Баффетом. Але Мангер також керує власною компанією — Daily Journal Corporation. Він купує акції BABA для портфеля цінних паперів DJCO.
Учасникам ринку подобається стежити за акціями, на яких Баффет чи Мангер зосереджують свою увагу, особливо, коли великі інвертори збільшують позиції. Саме це відбувається з акціями BABA, тим паче, що вони падають.
Папери Alibaba досягли піку наприкінці жовтня 2020 року і з того часу здебільшого падають. 27 жовтня 2020 року компанія досягла позначки в $317,14 за АДР (американську депозитарну розписку).
Проте до 10 січня 2022 року папери впали до $127,65. Це означає, що вартість знизилася майже на 60%, порівнюючи з піком, досягнутим у жовтні 2020 року. А зі свого міні-піку у $217,82 на початку лютого 2021 року акції BABA впали приблизно на 40% станом на поточний момент.
Але чомусь це не зупинило Чарлі Мангера, голову DJCO. Його компанія продовжує купувати акції BABA.
На кінець 2021 року у DJCO було 602 тис АДР Alibaba. За даними журналу Barron's, у четвертому кварталі компанія придбала 300 тисяч АДР китайської компанії. На кінець третього кварталу у DJCO було 302 тис АДР Alibaba (у третьому кварталі компанія купила ще 136 тис АДР). Загалом очевидно, що Мангеру дуже подобаються акції Alibaba, навіть незважаючи на досить сумну динаміку.
У чому причина? Відповідь проста. Мангер відомий як довгостроковий вартісний інвестор, а папери BABA торгуються на історичному мінімумі з погляду оцінних показників.
Експерти вважають, що компанія заробить $8,39 прибутку на акцію (EPS) у 2022 році та $9,51 — у 2023 році. Оцінки отримані із опитувань аналітиків Refinitiv — повідомляє Yahoo! Finance.
Отже, станом на 10 січня акції BABA коштували в 15,2 рази більше за прибуток компанії за 2022 рік ($127,65/$8,39) і в 13,4 рази більше за прибуток за 2023 рік ($127,65/9,51). Це досить гарні показники.
З історичного погляду ці показники також є низькими щодо попередніх коефіцієнтів P/E. Наприклад, Morningstar повідомляє, що середній форвардний P/E Alibaba протягом останніх 5 років становив 25,7. Це набагато більше, ніж 15 та 13.
Читайте також:
Фактично, навіть якщо усереднити останні 4 роки, включаючи 2021 рік, коли Alibaba весь рік була дешевою, середній форвардний коефіцієнт P/E становить 18,6. Це означає, що показник цього року на рівні 15,2 виглядає низьким. Потенціал зростання становить 22,3% (18,6/15,2−1). Виходячи з прогнозованого на 2023 рік прибутку, акції мають коштувати як мінімум на 38,8% дорожче (18,6/13,4−1).
Акції компанії дешеві не випадково. Існує багато побоювань, що на всі китайські акції очікує делістинг. Експерти Barron's вважають, що інвесторам не варто купувати акції BABA.
Читайте також:
Моє ставлення до ситуації, що склалася, дуже просте. Завжди можна знайти вагомі причини, щоб пояснити низьку вартість паперів. Але якщо компанія не збирається виходити з бізнесу, вона має багато вільного грошового потоку і мало боргів, як у даному випадку, то зазвичай немає причин для занепокоєння. Навіть питання делістингу не є особливою проблемою, оскільки акції, найімовірніше, торгуватимуться на іноземній біржі.
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...