За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Минулий рік став не надто успішним, але й не провальним для України в економічному плані. А ось перспективи наступного року викликають тривогу.
Ситуація на міжнародних ринках змушує насторожитись, а з деякими провісниками кризи наша країна вже зіштовхнулася. Про свої враження від минулого року та очікування майбутнього
Є об'єктивні цифри і вони всім відомі. Тут все із серії «для Атоса — надто багато, для графа де Ла Фер — замало». Економіка зростає, але повільніше, ніж світова. Доходи українців зростають і перебувають на історичному максимумі. Адже так багато, як зараз, українці ніколи не заробляли у своїй історії. Але все одно це значно менше, ніж у сусідній Європі, хоча вже впевнено наздоганяємо цифри нафтової Росії.
Гривня залишається сильною. До того ж, більшу частину року гривня була дуже сильною. Навіть незважаючи на те, що
Є суб'єктивні враження. Але тут, як завжди, працює еволюційний механізм, і люди здебільшого бідкаються. Так закладено природою, що ми звертаємо увагу на негатив. Просто тому, що той наш предок, який вважав, що хрускіт гілок у лісі нічого поганого не несе, швидше за все, рано чи пізно ставав здобиччю шаблезубого тигра. І не міг передати свої позитивні гени у спадок. А ось той, хто був здатний почути в хрускоті гілок наближення хижака (кінця світу, підступного Сороса або Білла Гейтса з вакциною), виживав і передавав свої гени далі. Ось зараз ці гени й керують балом.
Читайте також:
Тож загалом не варто вимірювати економічну температуру за соціологічними опитуваннями. Тому що вона завжди буде спотворена. Не кажучи вже про те, що, як говорив Доктор Хаус, «люди брешуть».
Те, що відбувається зараз, дуже сильно нагадує ситуацію 2007 року. Після якого настав рік 2008-й. Тільки замість інвестиційних банкірів гуляє ІТ-сектор. У світі багато грошей. У світі надулися небачені бульбашки. Ці гроші лізуть із усіх щілин, породжуючи дисбаланси. І знову надувають бульбашки.
Так, ніхто ніколи не знає, коли вони луснуть. І поки музика грає, усі танцюють. А Україна нагадує яхту, в вітрила якої вже кілька років дме попутний вітер. І це змушує розслабитись. І вважати себе успішними капітанами. Які, щоправда, купили довідку про завершення капітанських курсів.
Читайте також:
Що буде, якщо вітер переміниться? Ніхто не знає на яхті, як плисти проти вітру. Та й ситуація така, що того, хто скаже, що це можливо, можуть спалити вже як єретика чи відьму. І поки вітер дме, поки світова кон'юнктура сприятлива, поки у світі багато грошей і МВФ дуже добрий, заплющує очі на пустощі і роздає гроші як подарунок, ми пливемо. А ось що буде потім сказати складно. Але про це вважають за краще не думати.
Репетиція можливих проблем та реакції на них — енергетичний шок. Який не народився в Україні. Але відгукнувся дефіцитом вугілля та дорогим газом. І ми бачимо, що вирішення проблеми постійно відкладається, доводячи, що дуже мало людей на кораблі готові взяти на себе відповідальність.
У принципі, поки що у світі так багато грошей, локальні дурниці не залишають сліду. Проблеми створюють переважно зовнішні шоки. Як, наприклад, ключове слово економіки 2021 року — «інфляція». Українська інфляція 2021 року — імпортована інфляція, вона народжена під впливом друкарського верстата в США, і навіть ціни на яйця українських курей залежать від того, як багато грошей надрукував дядько Сем.
Це той випадок, коли ми не можемо звинувачувати українську владу, адже вона не контролює верстат. А
Читайте також:
Ось такий рік. А ще це той рік, коли знову був привід для сорому. І це про український рівень вакцинації. Що залишається на рівні країн Африки. І це соромно. Дуже.
Не дарма в України кредитний рейтинг, як в африканських країн. Ой не дарма. І доки не зміниться суспільство, економіка залишиться на тому ж рівні: «для Атоса — надто багато, для графа де Ла Фер — замало».
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...