За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
2021 був неспокійним, але досить успішним для банківського сектора. Головні гравці ринку розвивали нові напрями, впроваджували інноваційні технології, збільшували обсяги кредитування та розширювали спектр послуг для клієнтів. «Мінфін» уважно стежив за подіями та висвітлював їх у своїх матеріалах.
Редакція обрала 10 публікацій, які найбільше зацікавили читачів.
Восени
Програма пільгової іпотеки під 7% річних стартувала на початку березня. Проте обсяг виданих кредитів насилу досяг позначки у 1 млрд грн. Для порівняння: майже стільки ж банки видають за місяць, але під 14−15% річних. «Мінфін» спробував розібратися, чому позичальники змушені переплачувати вдвічі.
Різниця між депозитними ставками в національній та іноземній
В Україні активізуються продажі банків. 10 листопада
В Україні запускають відкритий банкінг та скасовують банківську монополію на платежі. Здійснювати грошові перекази, випускати картки та електронні гроші зможуть мобільні оператори, поштові підприємства та практично будь-які юрособи. Ці новації містяться у законопроекті про платіжні послуги (№ 4364), який вже надіслано на підпис президенту. «Мінфін» разом із експертами провів перший аналіз документа та з'ясував, що він змінює для споживачів.
Нерухомість стрімко дорожчає,
Начитавшись історій про проблеми із закриттям банківських рахунків та можливі комісії, 38-річний читач «Мінфіну», підприємець Дмитро Г., не на жарт стривожився. А раптом банки нараховують штрафи та платежі за рахунки, про які він давно забув?
Своїми побоюваннями користувач поділився із редакцією. «Мінфін» вирішив розібратися у цьому питанні.
Сергій Тігіпко — єдиний банкір, який практично з нуля наново відбудував свою банківську імперію у кризові роки. Вже більше року він не з'являється на публіці та не дає інтерв'ю. «Мінфін» вирішив з'ясувати, як почувається банківський бізнес мільйонера.
Для того, щоб контролювати доходи і витрати та планувати особисті
Ще не так давно батьки просто змушені були оформлювати на себе додаткові картки й віддавати їх своїм дітям. Але банки на запити клієнтів відреагували швидко й на ринку почали з'являтися спеціалізовані дитячі картки. Не обійшов цю тему стороною й monobank, чий котик нібито навмисно створеній для спілкування з дітьми.
Тож «Мінфін» вирішив розпитати monobank та його клієнтів, чому дитячі картки стали такими популярними, коли варто знайомити дітей з сучасними платіжними інструментами, скільки варто давати кишенькових грошей та яких помилок варто уникати батькам та дітям у фінансових питаннях.
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...