За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
2021 рік став вдалим роком для біткоїна. Перша криптовалюта зросла на 70% з початку року, а капіталізація всього сектору вперше перевищила $2 трлн.
Неповний перелік перемог криптовалют за 2021 рік включає:
Однак останнім часом ворожість зі сторони регуляторів та значні коливання ціни трохи затьмарили ці успіхи. І деякі експерти попереджають, що ринок наближається до падіння.
CNBC
У листопаді біткоїн
Керол Александер, професорка фінансів Університету Сассекса, прогнозує, що біткоїн впаде до $10 000 у 2022 році, знівелювавши останні півтора року зростання. Цей прогноз ґрунтується на ідеї, що біткоїн «не має фундаментальної цінності» та «більше іграшка, ніж інвестиція».
Александер нагадала, що у 2018 році біткоїн впав до $3 000 лише через декілька місяців після того, як сягнув рекордної на той момент позначки у $20 000. Прихильники криптовалюти стверджують, що цього разу ситуація інакша, посилаючись на велику кількість інституційних інвесторів, що зайшли на ринок за останній рік.
«Ціна біткоїну, схоже, повторює шлях багатьох інших бульбашок. І притримується ідеї, що „цього разу все інакше“ — як і решта бульбашок», — коментує Тод Ловенштайн, стратег Union Bank.
Читайте також:
Він попереджає про ще одну загрозу для біткоїна: його популярність цього року значною мірою зумовлена прагненням інвесторів захиститися від рекордної інфляції. Але потенційний перехід ФРС до більш жорсткої монетарної політики у 2022 означатиме уповільнення інфляції та скорочення ліквідності, що може значно зменшити привабливість цифрової
Однак не всі переконані, що ралі на крипторинку закінчиться наступного року. Так, Юя Хасегава, аналітик японської криптобіржі Bitbank, вважає, що головний ризик для криптовалют — зміна політики ФРС — вже було визначено і враховано до ціни.
Одна з найбільш очікуваних у 2022 році криптоспільнотою подій — вихід на американський фондовий ринок першого фізичного біткоїн-ETF.
Цього року Комісія з бірж та цінних паперів США (SEC) вже дала дозвіл
«Багато хто вважає ф’ючерсний біткоїн-ETF не дуже дружнім до приватних інвесторів через високу вартість пролонгації контрактів, на рівні близько 5−10%,» — пояснює Віджай Айяр, віцепрезидент криптобіржі Luno. Він вважає що SEC схвалить фізичний біткоїн-ETF у 2022 році, адже ринок вже «доріс» до стану, коли це доцільно.
Читайте також:
Заявок на запуск такого фонду не бракує. Серед них і документи Grayscale Investments, що хоче перетворити свій трастовий фонд у фізичний-біткоїн ETF.
Із розвитком криптогалузі біткоїн починає поступатися часткою ринку іншим криптовалютам. Аналітики очікують, що цей тренд продовжиться і наступного року, адже інвестори, в пошуках великого прибутку, звертають все більше уваги на менш відомі токени.
Александер окремо вказала на ефір, solana, polkadot та cardano. Ці криптовалюти дозволяють укладати «розумні контракти» — цифрові угоди, що підкріплені програмним кодом та зберігаються на блокчейні. Такі контракти — це основа секторів DeFi, або децентралізованих фінансів та DAO, або децентралізованих автономних організацій.
DeFi
Читайте також:
Цього року обсяг коштів, вкладених у проєкти DeFi, перевищив $200 млрд і експерти очікують, що попит на них лише зростатиме.
«Я думаю, що у цей період наступного року капіталізація біткоїну буде вдвічі меншою, ніж сумарна капіталізація токенів на розумних контрактах. Можливо, навіть менше», — прогнозує Александер.
2021 рік також відзначився запалом, із яким регулятори взялися за криптовалюти: і якщо у США «під вогонь» потрапили лише
«2022 буде значним роком на регуляторному фронті, без сумніву. Багато країн, особливо США, зараз більше, ніж будь-коли, зацікавлені у тому, щоб врегулювати криптосферу», — вважає Айяр. Він сподівається, що SEC прояснить ситуацію навколо альткоїнів, які зараз знаходяться у «сірій зоні».
Ця невизначеність лежить в основі судової суперечки між SEC й компанією Ripple. SEC стверджує, що токен XRP, пов’язаний з Ripple, — це незареєстрований цінний папір, та звинувачує Ripple у нелегальному продажі активів на більш ніж $1,3 млрд. Компанія, в свою чергу, наполягає, що XRP не можна вважати цінним папером.
Також можна очікувати на підвищену увагу до стейблкоїнів — токенів, чия ціна прив’язана до конкретного активу, наприклад долару США. Особливо багато питань є до Tether — найбільшого за капіталізацією стейблкоїну.
Читайте також:
За словами самої Tether, її токени забезпечені у співвідношенні 1:1 доларами США, цінними паперами та комерційними векселями — короткостроковими корпоративними кредитами. Однак є сумніви, що компанія має достатньо резерів, щоб справді забезпечити таке співвідношення.
Також до поля зору регуляторів
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...